Ako ladiť skladové miesta v logistike

Ako ladiť skladové miesta v logistike

Individuálne navrhnutý a postavený regálový systém dokáže výrazne zefektívniť fungovanie výrobného či logistického skladu
 

Priemyselné firmy umiestňujú v skladoch komponenty, moduly aj hotové výrobky, ktoré majú rôznu veľkosť a odlišné tvary. Niektorými môžu manipulovať roboty a dopravníky, inými len ľudia. Vysoko  individualizované požiadavky musí napĺňať zdanlivo jednoduchý systém –  skladový regál. 

Stačí postaviť do priestoru regálové police s toľkými skladovými miestami, koľko firma potrebuje? „Regálový systém musí mať flexibilnú štruktúru, aby ho bolo možné jednoducho prispôsobiť zmenám v sklade,“ hovorí Marián Jančík, vedúci oddelenia logistických systémov Jungheinrich Slovensko.

Nadčasové plánovanie skladov je kľúčový prvok logistiky pre firmy zo všetkých odvetví. Musí zohľadňovať usporiadanie regálových systémov, ale aj prepojenie na celú vnútornú logistiku podniku. Závod môže mať zladený systém regálov, vozíkov a automatických žeriavových zakladačov pre internú logistiku od jedného dodávateľa a môže ho pružne rozširovať podľa potreby.

LEPSIE NOVE FOTO Miniload Sideshot Performance Route 1_[MAM-44715].jpg

Mnoho firiem pri projektoch nových skladov podcení prípravu dispozičného riešenia. Hrozia im prevádzkové problémy a zároveň im môžu chýbať potrebné úradné povolenia, a to nielen na budovu skladu, ale aj na samotný regálový systém. Preto je užitočné spolupracovať s projektantmi už pri navrhovaní paletového regálového systému. Konzultanti a projektanti Jungheinrichu preto začínajú analýzou procesov v prevádzke zákazníka. 
Navrhnú koncepciu regálového systému podľa potrieb prevádzky a podnik môže začleniť jej ekonomickú návratnosť do svojho biznis modelu. „Výsledky analýzy a možnej optimalizácie pretavujeme do technického riešenia,“ objasňuje M. Jančík. 

Odborníci vyskladajú z rozsiahleho portfólia produktov na skladovanie paliet, kontajnerov, zásobníkov, škatúľ a nadrozmerného tovaru riešenie, aké zákazník potrebuje. Získa aj všetky potrebné  oficiálne potvrdenia. Každý regálový  systém prechádza množstvom interných aj externých nezávislých testov. 

Jungheinrich sa viac než na jednorazové riešenia orientuje na dlhodobú starostlivosť. „Ak má zákazník záujem, radi poskytujeme aj podporu a každoročné prehliadky systémov. Takto získa firma z jediného zdroja záruku trvalej úrovne kvality a bezpečnosti skladu,“ opisuje M. Jančík služby, ktoré poskytujú certifikovaní inšpektori. Tí potvrdia fungovanie skladu v súlade s normou DIN EN 15635. Kolegom zo servisu pomáhajú vybrať náhradné dielce pre údržbu, čím firma šetrí vzácny čas. 

Jungheinrich spol. s r.o. Tel.: +421 (2) 49 20 58 40 www.jungheinrich.sk
Nemecký dodávateľ techniky a riešení pre internú logistiku Junghenirich považuje využitie princípov Industry 4.0 za príležitosť na ďalšiu optimalizáciu prevádzky svojich zákazníkov. Vývojári firmy prepojili pred niekoľkými rokmi logistické a výrobné systémy cez komunikačné rozhranie Logistický interface. Súčasťou digitálneho podniku sa stávajú aj skladové systémy. 

Ako sa udržať v hre

Ako sa udržať v hre

Firmy musia inovácie niekde ukázať

Firmy musia inovácie niekde ukázať