Batériové ambície  spojili firmy a vedcov

Batériové ambície spojili firmy a vedcov

ZÁUJEM PODNIKOV Z AUTOMOTIVE, CHÉMIE A ENERGETIKY, OPERÁTORA MOBILITY, UNIVERZITY A AKADÉMIE MIERI K SLOVENSKÉMU KLASTRU S VÝSKUMOM A VÝVOJOM V ELEKTROMOBILITE.

Nástup elektrických pohonov mení požiadavky dopravy na priemysel. Technicky aj cenovo najnáročnejšou zmenou sú batériové technológie. Okrem elektromobilov budú potrebné aj pre nabíjaciu infraštruktúru. To z nich robí oblasť s požiadavkami na výskum a priemyselný vývoj, ktorá sa síce už niekoľko rokov formuje, no stále dáva priestor aj pre nové projekty.

Napriek veľkosti automobilového priemyslu zatiaľ na Slovensku nevznikajú relevantné projekty pre budúcu mobilitu. Ambíciu vytvoriť ekosystém pre takéto aktivity ohlásilo združenie Slovenská batériová aliancia (SBaA).

PODIEL NA DOPYTE

Celosvetová kapacita batérií na uskladnenie energie má podľa odhadu analytikov

Bloomberg NEF v roku 2040 dosiahnuť 924 gigawattov. Iné prognózy očakávajú rýchly rast hodnoty trhu s batériami, ktorý má v roku 2025 prekročiť 250 miliárd eur. S cieľom zvyšovať európsky podiel, ktorý v súčasnosti dosahuje zhruba tri percentá, vznikol pred časom projekt Európskej batériovej aliancie.

Európska únia chce jej prostredníctvom podporiť výstavbu tovární na batériové články, ale aj inovatívne riešenia. Jedným z nástrojov má byť výskumná výzva s rozpočtom 114 miliónov eur. SBaA sa popri týchto zdrojoch plánuje vo podpore výskumu a vývoja uchádzať aj o finančné zdroje Európskej investičnej banky, ktorej viceprezident Vazil Hudák potvrdil, že ide o jeden z cieľov pre jej fondy.

Aliancia má fungovať ako klaster, ktorého inovačný potenciál má zvyšovať účasť vedcov. Medzi zakladajúcich členov sa preto okrem siedmich firiem zaradila aj Technická univerzita v Košiciach (TU KE) a Centrum pre využitie pokročilých materiálov Slovenskej akadémie vied.

Podľa rektora TU KE Stanislava Kmeťa si slovenské univerzity a akadémia takú príležitosť zaslúžia. „Máme vyspelý automobilový priemysel, no výskum nie je adekvátny a nie je adekvátne podporovaný,“ dodáva S. Kmeť, podľa ktorého môže platforma aliancie pomôcť.

BIZNIS AJ VÝSKUM

V projekte sa okrem elektromobilitného operátora GreenWay Infrastructure či domácej priemyselnej skupiny Matador angažuje aj bratislavská rafinéria Slovnaft. Ide o súčasť zmien, ktorými prechádza celá skupina MOL, do ktorej Slovnaft patrí a ktoré reagujú na dopyt po palivách, hovorí výkonný šéf Slovnaftu Gabriel Szabó. „Účasť v aliancii je pre Slovnaft dobrá platforma, ktorá môže pomôcť pri transformácii,“ dodáva G. Szabó.

Medzi projektmi vyše dva a pol stovky firiem v európskej aliancii sú investície do vývoja a výroby materiálov a chemikálií pre batérie, ale aj výstavba demonštračnej linky na batériové články švédskej spoločnosti Northvolt. Vo výskumných konzorciách takýchto projektov sa angažujú aj viaceré automobilky.

Prepojenie priemyselných technológií a riadiacich systémov s energetikou má ako jeden z členov slovenskej aliancie ako ambíciu investično-technologický akcelerátor InoBat. Ten vytvorila investičná skupina IPM Group, energetická firma A.EN. Group a priemyselné zoskupenie MSM Group.

Pre projekty v elektromobilite, skladovaní energie a využití vodíka vyhľadáva podľa člena výkonného vedenia Mária Virčíka zaujímavé technologické idey. Jej ambície mieria do vývoja technológií, no aj budovania výrobných kapacít. Ako jeden z prvých projektov ohlásila v máji spoluprácu s americkým výrobcom nízkonákladových vysokokapacitných systémov na skladovanie energie ESS.

clenovia.png


Ubytovanie pre priemysel prechádza zmenou

Ubytovanie pre priemysel prechádza zmenou

Obaly v dodávateľskom reťazci sa menia na ekologickejšie

Obaly v dodávateľskom reťazci sa menia na ekologickejšie