Čo zelektrizuje slovenský autopriemysel

Čo zelektrizuje slovenský autopriemysel

KONKURENCIESCHOPNOSŤ AUTOBRANDŽE V INOVÁCIÁCH MÔŽU AKTÍVNE OVPLYVNIŤ SKÔR DODÁVATELIA NEŽ TOVÁRNE AUTOMOBILIEK.

Kľúčový prvok rozvoja slovenského automobilového priemyslu je už roky silná zostava modelov, ktoré majú vo výrobe tuzemské závody trojice automobilových skupín. Pre každú z nich boli kľúčový produkt. Tú vlani doplnila nová fabrika Jaguar Land Roveru, ktorá má byť prvá veľká továreň britskej skupiny a jej význam môže rozšíriť aj finálna podoba brexitu.

Rozvoja výroby novej silnej odnože automobilového priemyslu, do ktorej legislatíva spolu s technologickým vývojom posunula elektromobilitu, sa zatiaľ Slovenska týka menej. Kvarteto závodov automobiliek má okrem pilotného projektu elektrickej verzie malého mestského auta Volkswagenu vo výrobe len jeden ďalší sériový elektromobil. Najmä však možnosť zúčastniť sa na formovaní a vývoji nového typu áut v posledných rokoch premeškali dodávatelia.

Ak chcú dodávatelia zákazky v elektromobilite, musia sa meniť a posunúť ďalej.     Robert Irlinger BMW

Ak chcú dodávatelia zákazky v elektromobilite, musia sa meniť a posunúť ďalej.

Robert Irlinger BMW

SLOVENSKÉ ÚLOHY

Aj keď bol elektrický Volkswagen Up prvé sériovo vyrábané auto nemeckej skupiny s týmto pohonom, vo veľkosériovej výrobe elektrických áut na špecializovanej platforme MEB zatiaľ automobilka s výrobou v Bratislave nepočíta. Skupina už ohlásila transformáciu výroby na elektromobily v ôsmich fabrikách v Európe a Ázii, ako aj rozšírenie amerického závodu Chattanooga práve pre túto platformu.

Bratislavská továreň zatiaľ v zozname fabrík pre MEB nefiguruje. Začiatkom roku ohlásila, že v ekonomicky nosnej výrobe SUV prechádza z kontinuálnej výroby na tri zmeny a vo výrobe

malých mestských áut NSF dokonca na dvojzmennú prevádzku. To znamená zníženie počtu pracovníkov o vyše tri tisícky. Keďže životný cyklus súčasnej generácie NSF zrejme najneskôr do dvoch rokov skončí a o novej sa zatiaľ nehovorí, bude továreň potrebovať na využitie kapacít nový projekt.

Po vyše dvoch rokoch nábehov výroby nových prémiových SUV prešiel závod do obdobia sériovej výroby a nový predseda predstavenstva Oliver Grünberg ho vedie najmä k zefektívneniu prevádzky. Materský koncern netají, že od fabriky očakáva po rokoch investícií nielen ich návratnosť, ale aj ďalšie zdroje.

Na výročnej tlačovej konferencii značky Volkswagen to opísal Arno Antlitz, člen predstavenstva pre controlling a účtovníctvo, podľa ktorého majú do roku 2023 priniesť polovicu z deväťmiliardových investícií do prechodu na elektromobilitu zlepšené predaje, najmä v segmente SUV.

Keďže sa v Bratislave v súčasnosti vyrábajú okrem Volkswagenu Touareg aj dve najväčšie SUV značky Audi a dvojica prémiových Porsche, je úloha slovenskej továrne označená jasne. Výsledkami si zabojuje o nový model do výroby.

Po generačnej výmene produktov sú aj slovenské továrne Groupe PSA a Kia Motors. Trnavská továreň francúzskej aliancie rozbehla výrobu novej generácie Peugeotu 208 a dostala za úlohu vyrábať aj elektrickú verziu.

VÝVOJ CIEN BATÉRIÍ PRE ELEKTROMOBILIY (dolárov za kilowatthodinu)   cena batérií   Poznámka: pre rok 2019 ide o odhad Prameň: BloombergNEF

VÝVOJ CIEN BATÉRIÍ PRE ELEKTROMOBILIY (dolárov za kilowatthodinu)

cena batérií

Poznámka: pre rok 2019 ide o odhad Prameň: BloombergNEF

Žilinská Kia Motors Slovakia pokračuje v nábehu radu Ceed. Po hatchbacku, kombi a športovo ladenom ProCeed by mala pribudnúť verzia so zvýšeným podvozkom a zatiaľ iba v náznakoch sa spomína aj piata karosárska verzia radu.

Vo výrobe sa zatiaľ závod smerom k elektromobilite pohol iba mierne, SUV Sportage má verziu mild hybrid. Prípravy však továreň netají a postup k elektrickým modelom tak možno očakávať spolu s faceliftami modelov, ktoré vyrába.

Na informácie o budúcom modeli je zatiaľ skúpy závod Jaguar Land Rover Slovakia v Nitre. Po plnom presune výroby Land Rover Discovery na Slovensko a nábore ľudí do druhej zmeny by sa mali tento rok začať aj prípravy na výrobu druhého modelu. Automobilka prechod k elektrickým pohonom netají, zatiaľ o nich hovorila skôr v súvislosti s britskými závodmi. Prvý elektrický model Jaguar i-Pace pre ňu kontraktne vyrába rakúska Magna Steyr.

ZLADIŤ DODÁVATEĽOV

Okrem rozšírenia slovenskej stopy v autách, vyrábaných na Slovensku, predstavuje elektromobilita ďalší dôležitý prvok rozvoja dodávateľov v automobilovom priemysle. Tí sa zatiaľ viac orientovali na dodávateľskú obsluhu tuzemských závodov automobiliek a ich okolitých sesterských tovární.

Dodávky komponentov pre elektrické autá by im mohli pomôcť v posilnení pozície. Nebráni sa tomu žiadna z automobiliek. Aj keď vyslovene noví sú pre ňu v súvislosti s elektromobilitou najmä dodávatelia batérií, posun očakávajú aj od tradičných výrobcov komponentov.

Batérie navyše aj v Európe dodávajú najmä ázijské koncerny.

„Určite to neznamená, že by mali dodávať to isté čo dosiaľ. Ak sa chcú dostať k zákazkám v elektromobilite, musia sa meniť a posunúť ďalej,“ hovorí senior viceprezident BMW Robert Irlinger, šéf divíziu elektromobility BMWi. Práve nový závod BMW v Maďarsku môže byť príležitosť aj pre slovenských dodávateľov.

Automobilka ohlásila, že v ňom bude vyrábať aj autá s elektrickým pohonom. Keďže závod umiestnila do Debrecínu na východe Maďarska, blízko rumunských hraníc, bude priestor na dodávky bežnejších komponentov s nákladovou výhodou zrejme limitovaný. Naopak, slovenskí dodávatelia, poväčšine na západ od fabriky, by mohli dodávať sofistikovanejšie komponenty. Podobná príležitosť by mohla prísť aj v rozšírenom závode Mercedesu v Kecskeméte.

Zatiaľ však o angažmán v elektromobilite hovorí len málo dodávateľov na Slovensku. Naopak, prítomnosť dodávateľov bola zrejme dôležitá pre výber miesta pre fabriku BMW a ovplyvnila aj plány Mercedesu. Pozíciu Maďarska v elektromobilite buduje nielen vo výrobe, ale aj vo vývoji najmä závod Audi v Győri. Ten dostaval k motorárni skupiny Volkswagen aj výrobňu elektrických motorov.

Vývoj zarába pri  správnom manažmente

Vývoj zarába pri správnom manažmente

Platforma pre  podnikovú digitalizáciu

Platforma pre podnikovú digitalizáciu