Technológie elektromobility zmenia nielen pohyb

Technológie elektromobility zmenia nielen pohyb

S POKROKOM NOVÉHO TYPU POHONU ZĎALEKA NESÚVISÍ LEN VÝVOJ BATÉRIÍ, POKROK MÔŽE CEZ NOVÉ FIRMY, PRODUKTY A SLUŽBY MENIŤ AJ SLOVENSKÝ AUTOMOBILOVÝ PRIEMYSEL.

Vodič nastaví ciele svojej cesty, systém v reálnom čase prepočíta dôležité dáta, zohľadní aj spôsob jazdy vodiča, vyberie optimálnu trasu a preverí možnosti parkovania. S veľkou pravdepodobnosťou tiež skontroluje stav batérií, odhadne, aký vplyv bude mať na ich vybíjanie počasie a ako najlepšie zladiť trasu s nabíjaním. Pretože autá bude najmä v mestách a ich okolí čoraz častejšie poháňať elektrina.

TECHNOLÓGIE NIELEN V POHONOCH

Že sú pri rozvoji elektromobility jednou z hlavných tém batérie, asi neprekvapuje nikoho. Zďaleka to však nie je jediná technológia, ktorá si hľadá cestu do áut. Témou technologického panela kontraktačného podujatia Slovenská kooperačná burza Bratislava, ktoré usporiadala investičná agentúra SARIO s partnerstvom Revue priemyslu, preto bol prístup, pri ktorom majú sofistikované systémy v aute pomôcť, aby sa vodič dostal do cieľa reálne tak, aby nemusel hľadať nabíjacie stanice.

Popri dostupnosti elektrických áut budú dôležití aj vzdelaní zákazníci, najmä podnikatelia a firmy, ktoré počítajú s elektromobilmi vo vozidlových parkoch.  Peter Ševce SEVA

Popri dostupnosti elektrických áut budú dôležití aj vzdelaní zákazníci, najmä podnikatelia a firmy, ktoré počítajú s elektromobilmi vo vozidlových parkoch.

Peter Ševce SEVA

Jedným z technologických pomocníkov je aplikácia, ktorá informuje o dostupnosti nabíjacích staníc, hovorí Tomáš Soták, Business Development Manager slovenskej pobočky Robert Bosch. Keďže na dojazd vplýva aj štýl jazdy vodiča, vonkajšia teplota či vlhkosť, môže dojazd elektromobilu ovplyvniť množstvo faktorov – a analýza dát o nich vodičovi pomáha. „Teda ak sa pozeráme na technickú stránku, ide okrem pohonu aj o senzory, kamery, radary či rekuperačný systém brzdenia,“ dodáva T. Soták.

Zdôrazňuje tiež význam vzájomnej výmeny informácií medzi vodičom a autom.

„Môžeme hovoriť o komplexnom ekosystéme, ktorý zasahuje nielen dopravu, ale aj rôzne priemyselné odvetvia a informačné technológie,“ hovorí zakladateľ operátora elektromobility GreenWay Peter Badík. Rozvoj technológií podľa neho zašiel dostatočne ďaleko na to, že sú k dispozícii autá s dostatočným dojazdom a pri parametroch hromadnej výroby aj v rozumnej cene.

„Na masovú výrobu, samozrejme, nadväzuje rozvoj infraštruktúry, v ktorej je aktívna aj naša spoločnosť. Aby však bolo možné stavať ju v primeranom rozsahu, potrebujú všetci zainteresovaní hráči aspoň približné informácie o tom, koľko elektromobilov sa vyrobí v nasledujúcich rokoch,“ zdôrazňuje P. Badík.

INFRAŠTRUKTÚRA PRE AUTÁ

Dopyt po elektrických autách bude výsledkom viacerých faktorov, no množstvo modelov, ich rôznorodosť a dostupnosť budú kľúčové – a limitujúce, konštatuje spoluzakladateľ Slovenskej asociácie pre elektromobilitu Peter Ševce. Dôležitá bude tiež nabíjacia infraštruktúra a s tým spojená cena za nabíjanie. „No v neposlednom rade sú dôležití vzdelaní zákazníci, v budúcnosti najmä podnikatelia a firmy, ktoré už počítajú s tým, že súčasťou ich  vozidlového parku budú elektromobily,“ dodáva P. Ševce.

Podľa generálneho riaditeľa slovenskej organizačnej zložky Hyundai Motor Czech Roberta Baumgartnera prevažujú zatiaľ medzi zákazníkmi, ktorí si kupujú elektromobily, technologickí nadšenci, v prípade firiem vizionári. Za problém považuje cenovú dostupnosť. „Myslím, že elektrické vozidlá budú pre zákazníkov zaujímavé v momente, keď budú ekonomicky výhodné,“ hovorí.

Podľa P. Badíka sa v momente, keď sa cena elektromobilu priblíži k cene vozidla so spaľovacím motorom, spustí veľká vlna dopytu. „No vtedy bude neskoro začať objednávať pre tunajší trh elektrické autá,“ upozorňuje P. Badík. Experti z brandže považujú Slovensko za krajinu, ktorá je rýchlo nabíjacími stanicami pokrytá pomerne dobre, hoci rastúce predaje elektromobilov nároky rýchlo zvyšujú. „Sieť je potrebné zahusťovať najmä v mestách a obciach, budovať rôzne typy staníc v rôznych lokalitách,“ dodáva P. Ševce.

PRÍLEŽITOSŤ PRE PRIEMYSEL

Aj keď experti očakávajú, že viac než tri štvrtiny nabíjaní uskutočnia vodiči v domácej sieti, teda doma alebo vo firme, kladie P. Badík dôraz na to, aby bola aj verejná dobíjacia sieť

bohatá. Zo súčasných stoviek nabíjacích staníc budú v budúcnosti podľa neho na Slovensku desiatky tisíc. „Taký ekosystém je potrebné obslúžiť informačnými technológiami a zlepšovať. Dôležitý nebude len počet nabíjacích staníc, ale aj kvalita a rýchlosť nabíjania, pretože proces nabíjania je potrebné zákazníkovi spríjemniť a maximálne zjednodušiť,“ podčiarkuje.

Ako príklad uvádza Poľsko, kde po vládnej podpore rozvoja elektromobility a infraštruktúry začali vznikať projekty vývoja elektrických autobusov a kórejský koncern LG postavil fabriku na výrobu batérií. Ešte rozsiahlejší vývoj vidieť v Maďarsku. „Vláda v počiatkoch elektromobility zohráva kľúčovú úlohu. Dokáže pomôcť dopytu po nových technológiách, ak priamu podporu poskytuje kontinuálne dlhšie obdobie. Potom sa to priemyslu oplatí,“ zdôrazňuje P. Ševce.

Vývoj na automobilovom trhu ukazuje, že popri automobilkách rastie vzhľadom na technologické možnosti a požiadavky aj význam dodávateľov. Preto môže byť schopnosť pritiahnuť na Slovensku čo najviac dodávateľov komponentov pre elektromobily dôležitý faktor budúcnosti automobilového priemyslu.

Rast sa končí

Rast sa končí

Expanzia pridáva nároky na finančnú obsluhu

Expanzia pridáva nároky na finančnú obsluhu