Systém Li-Ión batérie Toyoty eliminuje environmentálnu záťaž

Systém Li-Ión batérie Toyoty eliminuje environmentálnu záťaž

Výhody štíhleho energetického riešenia Toyota Material Handling mieria na úsporu zdrojov, energie, priestoru a času.

14637-0101-01-lo.jpg

Cielené znižovanie množstva odpadu patrí medzi kľúčové zásady, ktoré v priemysle preslávili princípy štíhleho myslenia spoločnosti Toyota. Dodávateľ manipulačnej techniky a technologických služieb Toyota Material Handling aplikoval princíp eliminovania odpadov v praktickom využití lítium-iónových batérií. Získal tak funkčný nástroj, vďaka ktorému môžu podniky v priemysle a logistike dosahovať nemalé úspory, konštatuje Ľuboš Imre, konateľ Toyota Material Handling na Slovensku.

Výkonnosť systému lítium-iónových batérií sa najskôr ukázala vo viaczmenných prevádzkach. V kombinácii s rýchlym príležitostným nabíjaním priniesla podnikom možnosť prestať využívať výmenný systém batérií a ušetriť. „Úspory energie, jednoduchosť a bezpečnosť riešení s využitím lítium-iónových batérií sú však atraktívne aj pre prevádzky s nižšou intenzitou,“ dodáva Ľ. Imre.

Účinnosť procesu nabíjania podstatne narástla, čo spolu so znížením tepelných strát umožňuje lítium-iónovým batériám využívať o 20 až 25 percent viac energie než dovoľujú klasické olovené batérie.

Nové batériové systémy okrem toho poskytujú stabilné napätie bez ohľadu na úroveň nabitia. Keďže príležitostné nabíjanie umožňuje obvykle držať lítium-iónové batérie na relatívne vysokej úrovni nabitia, stačí na potrebné výkony podstatne nižšia kapacita batérie.

Vďaka príležitostnému nabíjaniu nie sú potrebné výmeny batérie. To v kombinácii s bezúdržbovou technológiou šetrí priestor a zdroje a láka mnohé podniky, aby v prevádzke batériového hospodárstva využívali práve tento systém.

Toyota doplnila nasadenie lítium-iónových technológií zavedením vlastnej koncepcie modulárneho dizajnu s mnohými výhodami, typickými pre štíhle riadenie. Koncept vychádza z nastavenia kapacity batérie zaradením potrebného počtu článkových modulov a konfiguráciou, ktorá presne vyhovuje požiadavkám zákazníka. V prípade potreby môže vďaka takémuto dizajnu servisný technik rýchlo nahradiť príslušný model. To znižuje riziko prestojov.

Prechod na nové pohony je v priemysle už roky dôležitou témou. Popri systéme lítium-iónových batérií Toyota vyvinula a ďalej rozvíja aj technológie hybridných vozíkov či palivových článkov. „Dospela už do fázy kompletne funkčných riešení,“ poznamenáva Ľ. Imre. Značka tak nezostáva nič dlžná svojej povesti inovatívnej spoločnosti svetových parametrov.

Toyota Material Handling Slovensko

Tel: +421 2 48 25 25 70 info@sk.toyota-industries.eu www.toyota-forklifts.sk

Toyota Material Handling je súčasťou skupiny Toyota Industries Corporation, ktorá je aktívna v piatich sektoroch v 17 korporáciách. Spolu s Toyota Material Handling International, North America, China a Japan ponúka riešenia v optimalizácii prevádzky zákazníkov s využitím portfólia manipulačnej techniky a moderných technologických služieb.Pohyb vo firme ovládnu digitálne dáta

Pohyb vo firme ovládnu digitálne dáta

Logistické siločiary pretínajú fabriky

Logistické siločiary pretínajú fabriky