Pre mnohých prvá voľba

Pre mnohých prvá voľba

BMW X3 JE S DVOJLITROVÝM TURBODIESLOM PRESNE TAKÉ AUTO, AKÉ NAOZAJ POTREBUJÚ VŠETCI, ČO HĽADAJÚ POHODLNÉ SUV S PATRIČNÝM IMIDŽOM.
 

Nie je ťažké si predstaviť, že na novú generáciu stredne veľkého esúvéčka BMW X3 sa v manažérskych kruhoch čakalo pomerne napäto. Ide o typ auta, ktoré zaujme viaceré podskupiny tohto zaujímavého zákazníckeho segmentu. Nič na tom nemenia ani prvé záblesky podoby väčšieho modelu X5 či chystaný „plnoformátový“ model X7, ktorý už pri konceptoch presviedča o svojich inšpiráciách na cestách USA. 

To všetko však záujem o novú X3 nezmenšuje, ba v mnohom ešte viac upriamilo pozornosť na to, čo ponúkne. Bude málo ľudí, ktorých nezaujmú väčšie motory, najviac asi trojlitrový radový šesťvalec, spaľujúci benzín. Má však význam skúsiť aj verziu, ktorú si kúpi väčšina zákazníkov. Dvojlitrový vznetový pohon nie je žiadna z núdze cnosť. 

Od čias, keď sa BMW pustilo do áut so zvýšenou konštrukciou a pomohlo svojím radom X5 vytvoriť formát SUV, sa celá trieda výrazne zmenila. Naprieč značkami v nej pribudli modely od veľkosti mini vozidiel po menšie paneláky. Vyvíjala sa však aj samotná SUV ponuka bavorskej automobilky. Najviac to vidno na veľkosti – nová X3 je už väčšia, než bola prvá x-päťka. 

P90281624_highRes_the-new-bmw-x3-xdriv.jpg

To však zďaleka nie je jediný prejav transformácie. Aj dizajn SUV sa posúva a od neprehliadnuteľnej „škatuľovosti“ dostáva ladnejšie tvary. Na vzhľade sa prejavuje aj využitie nových materiálov s cieľom odľahčiť veľké auto. Výsledok – nová X3 je naozaj veľká, no na rozdiel od predchádzajúcej generácie už nie je zmenšenou verziou x-päťkovej sestry. Návrhári jej dali výraznejšiu vlastnú identitu. 

PÄŤKOVÝ DARCA PROSPEL

Väčšie rozmery prepojené s moderným spracovaním vytvorili priestorné, no až prekvapivo vzdušné auto. Kabína je doslova štedrá. Pomôcť tomu ako príplatková voľba môže o štvrť metra predĺžené strešné okno a aj pre batožinový priestor sa ťažko hľadá primerane dôstojné využitie, ktorému by nestačil. Všetko, čím má disponovať prémiové SUV vo vyššej strednej veľkostnej triede. 

Čo cítiť, je silná spriaznenosť s päťkovým radom mníchovskej značky – a v automobilovom svete nie je mnoho lepších genetických základov. Špeciálne to cítiť v interiéri. Architektúra a ovládanie prístrojovej dosky sú niečo, v čom si BMW vytvorilo naozaj neprehliadnuteľný štýl. Nemusí nevyhnutne sedieť každému, no prémiové autá už majú ponúkať aj osobitosť, ktorá človeku sadne alebo skúsi hľadať niečo iné. Pokiaľ nemá šoférske – ale rovnako aj pasažierske – preferencie presne formulované, no vie, že chce tento typ auta, dostane naozaj vysoko postavený benchmark. 

P90281657_highRes_the-new-bmw-x3-xdriv.jpg

Tomu pomáha dizajnové, ale aj továrenské spracovanie všetkých prvkov, kvalita materiálov a aj početné moderné technológie na palube. K jazdným a parkovacím asistentom, ponúknutým na špičkovej úrovni súčasnej funkčnosti a nastavených na veľmi hladkú a príjemnú spoluprácu s vodičom, sa pridáva niekoľko špecialít. Niektoré posúvajú činnosť asistentov do čiastočne autonómneho módu. Ich súčinnosť umožňuje mať pri svižnom diaľničnom presune kontakt s autom len cez volant, aj to v miere, ktorá akurát ukazuje, že sa vodič nachádza v kabíne.

Ďalšie technické možnosti tiež cielia na osobné preferencie. Taká je možnosť priplatiť si za ovládanie niektorých funkcií gestami. Donedávna funkcia z úplného vrcholu ponuky BMW sa už pevne usadila v päťkovom genetickom kóde – a aj v opciách pre X3. Ide o naozaj personalizovanú funkciu, bez prípravy a zžitia sa so systémom sa môže stať, že živší vodič pri zápalistej konverzácii so spolujazdcom rozviatym gestom mierne zosilní rádio. 

P90281665_highRes_the-new-bmw-x3-xdriv.jpg

SPRÁVNY DIESEL V SPRÁVNOM AUTE

Na technike cítiť silné zázemie bavorskej automobilky. A možno to povedať bez toho, aby sa hodnotila šesťvalcová verzia, či dokonca špičková M40i s 355-koňovou verziou benzínového trojlitra. Aj tá si nájde fanúšikov s akcentom na výkon a športový styling.

Pre záujemcov o veľké pohodlné SUV s bavorským imidžom a slušne efektívnou prevádzkou je tu dvojlitrový diesel, s poznámkou základný, no stále prívlastkom prémiový. Pretože z hľadiska používania auta nemá o nič menej, než vyžaduje každý, kto chce zvýšené béemvéčko. 

Možno dokonca niečo navyše. Vysvetlíme. Možno pred rokom-dvoma by takáto voľba niekomu zdvihla obočie. Ibaže presne to bolo obdobie, keď sa na hlavu či presnejšie na emisie naftových motorov zniesla nielen vlna obvinení, ktorým nechýbala hystéria, ale aj krokov politikov, ktorým zasa nechýba populizmus. 

Vo výsledku ich predaje klesajú. Pri urbánnom jazdení ide, aj vzhľadom na technické zlepšenia benzínových motorov, hybridov a už aj elektromobilov, o pomerne racionálnu voľbu. Pre ľudí s vysokým ročným nájazdom veľkými autami ide buď o rozpačité kompromisy, alebo priamo o chybu. 

Pretože moderné prepĺňané dieselové motory sú, najmä pre veľké autá, stále najlepší pohon na dlhé vzdialenosti. A, ako ukazuje dvojliter v bielej X3, ide pre takéto autá o naozaj rozumnú voľbu. 

Rovnaký motor funguje aj v iných modeloch BMW a jej dcérskej značky Mini, no práve v novej X3 ponúka jazdu azda najlepšie zladenú s autom. Vozidlo sa hladko kĺže po diaľnici, a ak posádka počúva rádio, musí naťahovať uši, aby motor vôbec počula. To sa deje až po výraznejšom prekročení hranice dvetisíc otáčok, čo sa však pri plynulom jazdení vďaka výkonu a prevodovke nemusí stávať často, ak, pravda, netreba predbiehať alebo z iných dôvodov akcelerovať. 

Pomáha tomu osvedčená automatická prevodová skriňa od ZF. Na diaľnici auto úsporne plachtí na dvoch najvyšších stupňoch. K väčšej akcii ju preberie až nutnosť predbiehať alebo výraznejšie zrýchliť zo strednej rýchlosti. To vzhľadom na veľkosť auta chvíľku trvá – no potom sa o nápravy oprie dostatok sily a krútiaceho momentu na to, aby sa manéver uskutočnil bez väčšieho vzruchu. 

P90281707_highRes_the-new-bmw-x3-xdriv.jpg

POKUS O NEMOŽNÉ

Dokopy funguje táto kombinácia ako dôkaz, prečo sú dieselové motory populárne. A tento je navyše úsporný a spĺňa aj prekvapivo prísne emisné normy. Posledná – alebo aj prvá – otázka však znie – jazdí ako BMW? 

Odpoveď nie je len v použití platformy päťkovej série, hoci tá naozaj napovedá mnoho. Možno povedať, že pri autách tejto veľkosti a triedy ide o vozidlo s najšportovejším možným prejavom. Možno by ho pretláčalo Porsche Macan, to je nielen kvôli rozmerom zacielené na mierne odlišnú klientelu. 

Nová BMW X3 sa pokúša takmer o nemožné. Nielen že ide o prémiové SUV, teda komplikovanú cestu ako skĺbiť pohodlie limuzíny s vyššou architektúrou a aspoň miernymi terénnymi schopnosťami. Samozrejme, tie limitujú najmä pneumatiky, pretože pohon štyri krát štyri typu XDrive je známy funkčnosťou. No keďže drvivá väčšina zákazníkov tohto auta bude mať záujem najmä o diaľničné plášte, môže sa takmer nemožné podariť. Dostanú auto, ktoré splní všetky požiadavky na auto, imidž aj ego – a bude prekvapivo racionálna voľba. 

P90281658_highRes_the-new-bmw-x3-xdriv.jpg
Človek 4.0 v centre pozornosti technológií

Človek 4.0 v centre pozornosti technológií

Prehľad okamžite zlepšil operatívne riadenie logistiky

Prehľad okamžite zlepšil operatívne riadenie logistiky