Nová mobilita bude súbor technológií

Nová mobilita bude súbor technológií

MOBILITA V DOPRAVE PRECHÁDZA NAJVÄČŠÍMI ZMENAMI VO SVOJEJ HISTÓRII. VRÁTANE VÝROBCOV DOPRAVNÝCH PROSTRIEDKOV, DODÁVATEĽOV LOGISTICKÝCH RIEŠENÍ A TECHNIKY. 

Nové technológie menia všetko. Spôsob obstarávania, efektívne používanie dopravných prostriedkov s dôrazom na spoločenskú zodpovednosť a životné prostredie. Cieľom už nie je len výhodný nákup a používanie dopravných prostriedkov. Pretože to reálne zákazník, individuálny ani firemný, nepotrebuje. Potrebuje na mieru ušitý pohyb – a tomu pomáhajú technologické inovácie a ponuka komplexných služieb mobility podľa individuálnych potrieb podniku.

FIREMNÉ FLOTILY, NIELEN AUTÁ

Pojem optimalizácia nákladov na firemnú flotilu kedysi pre firmy znamenal nakupovanie automobilov so zľavami. V súčasnosti sa firmy zamýšľajú, koľko a či vôbec potrebujú automobily. Ak áno, či ich musia vlastniť, aby ich mohli používať. Každoročný nárast ponuky služieb krátkodobého a dlhodobého prenajímania vozidiel dáva firmám možnosť používať dopravné prostriedky bez toho, aby si ich kupovali. 

Navyše, zvyšujúci sa počet nových modelov automobilov na cestách nahráva aj novým službám zdieľanej ekonomiky, ktoré ponúkajú možnosť používať vozidlá rôznymi používateľmi. Čím špeciálnejšie vozidlo na konkrétny účel, tým viac dôvodov podeliť sa o náklady na jeho prevádzkový čas. 

Prenajímať či zdieľať sa začínajú aj parkovacie miesta, ktorých obsadenosť je neustále monitorovaná. Mobilná aplikácia umožní voľné parkovacie miesto rezervovať aj zaň zaplatiť, navigácia dovedie vodiča priamo na voľné miesto bez toho, aby zbytočne krúžil najazdil tak zbytočné kilometre a strácal čas. Monitorovanie vozidiel ponúka možnosť zbierať a vyhodnocovať cenné dáta, z ktorých sa stáva nová komodita na obchodovanie. 
Potenciál a dynamiku služieb mobility skúšajú analytici opisovať číslami, ktoré takmer nútia zopakovať si matematiku pre správny počet núl. Takzvaná pasažierska ekonomika, ako nazvali komplex služieb mobility, by mohla dosiahnuť objem 800 miliárd dolárov v roku 2035, no v roku 2050 až sedem biliónov dolárov. 

Z tých by mala vyše polovicu tvoriť individuálna mobilita a vo zvyšku by mala podniková doprava mierne presahovať objem nových oblastí mobility, čo v oblasti kontraktných služieb môže byť napríklad mobilita pre zdravotníctvo či iné služby vo verejnom sektore.

Podľa predsedu predstavenstva technologickej firmy Bosch Volkmara Dennera prinesie veľké zmeny v doprave a mobilite rozmach konektivity. Pretože technicky umožní efektívne zdieľanie vozidiel, jázd a služby pre šoférov automobilov na báze konektivity. 

„Konektivita od základu zmení to, ako sa z bodu A dostaneme do bodu B, a pomôže vyriešiť súčasné problémy s dopravou, emisie, nehody a aj stres,“ vyhlásil V. Denner na jarnej konferencii o priemyselnom Internete vecí v Bosch Connected World v Berlíne. 

Konektivita predstavuje podľa neho obrovský obchodný potenciál. Podľa analýzy konzultačnej spoločnosti PwC bude do roku 2025 jazdiť po svetových cestách viac než 470 miliónov prepojených vozidiel. Už o štyri roky by mal trh služieb mobility a súvisiacich digitálnych služieb dosiahnuť podľa PwC hodnotu približne 140 miliárd eur.

NOVÉ TECHNOLÓGIE V ELEKTROMOBILITE

Časy, keď sa pohon vozidiel vyberal podľa kľúča benzín na krátke trasy a dlhé – jedine diesel, sa pomaly končia. Dôvod nie je len výrazný vývoj v oblasti efektívnej prevádzky spaľovacích motorov. Na trh masovo prichádza elektromobilita, ktorá mení celé odvetvie pohonov. 

Prechod časti dopravy od tradičných zdrojov energie k obnoviteľným trvá už niekoľko rokov. Počet nových patentov z oblasti elektromobility najmä z ázijských krajín napovedá, že v najbližších rokoch vznikne silná konkurencia pre technológie spaľovacích motorov, ktoré pochádzajú väčšinou zo starého kontinentu. 

Elektromobilita neznamená nahradenie spaľovacích motorov elektrickými, ale skôr vznik úplne nového odvetvia mobility s novými pravidlami. Firmy pochopili, že elektromobil nie je len dopravný prostriedok, ale aj médium na uskladnenie elektrickej energie či marketingový nástroj na propagáciu zodpovedného a inovatívneho zmýšľania konkrétnej spoločnosti. 

Predstava, že kinetická energia vznikajúca pri pohybe dopravných prostriedkov nemusí vyjsť nazmar, ale jej časť sa pomocou rekuperácie vracia naspäť ako elektrická energia do batérií, už zaujala mnoho technologických spoločností. 

KEDY KLESNÚ CENY

Častou témou prognóz rozvoja elektromobility sú ceny tejto novej technológie, ktoré sú vzhľadom na nemalé náklady na vývoj a zatiaľ menej masové využitie pomerne vysoké. Podľa marcovej správy Bloomberg New Energy Finance však už okolo roku 2024 možno očakávať modely áut, v ktorých bude elektrický pohon stáť rovnako ako spaľovací a už o rok neskôr by mohol byť lacnejší. Ceny batérií by mohli klesnúť dokonca aj vtedy, ak naďalej porastie dopyt po kovoch, ktoré sa do nich používajú. 

Umožniť to má očakávaný nárast masovosti výroby lítium-iónových batérií, ktorý by do roku 2030 mohol priniesť pokles ceny, prepočítanej na kilowatthodinu, na 70 dolárov. Cena v roku 2017 bola pritom takmer trojnásobná a tvorila zhruba 40 percent celkových nákladov na výrobu elektrického auta, dodávajú analytici Bloomberg New Energy Finance.

Rýchlosť, akou budú ceny batérií klesať, ovplyvnia podľa Colina McKerrachera, analytika Bloomberg New Energy Finance, najmä ceny materiálov, ktoré sa využívajú na ich výrobu. „Predaje elektrických áut budú v najbližších rokoch výrazne rásť, no aby sa z ich stala naozaj masová technológia, aj cena batérií musí klesnúť,“ dodáva. 

Aj preto sú i v automobilovom priemysle na vývoj cien elektromobility pomerne odlišné názory. Jeden z najaktívnejších prístupov zvolila francúzsko-japonská aliancia Renault Nissan, ktorej šéf Carlos Ghosn už pred dvoma rokmi ohlásil, že disrupciu elektrických áut firme prinesie vývoj dostupného modelu vo východnej Ázii. Šéf vývoja motorov koncernu Hyundai – Kia Michale Winkler považuje cenu a okrem toho aj hmotnosť batérií stále za prekážku výrazného rozvoja elektromobility.

Vôbec to však neznižuje podľa neho snahu kórejského koncernu o ďalšie kroky k elektrifikácii. Tá by sa mala dotknúť aj novej generácie modelu Ceed, ktorého štart ostrej výroby, ešte so spaľovacími motormi, naplánovala Kia na začiatok mája. „Môžeme hovoriť o budúcej elektrifikácii tohto modelu,“ vyhlásil M. Winkler na nedávnom autosalóne v Ženeve, kde automobilka model predstavila. 

bild1.png

UŽ AJ PRAKTICKÉ KROKY

Najväčšou dilemou pri elektromobilite je momentálne výroba a recyklácia batérií a dobíjanie a dojazd elektrických vozidiel. Súčasný trend zvyšovania kapacity batérií pre zväčšovanie dojazdu a výstavba sietí nabíjacích staníc sa s postupným vývojom technológií môže úplne otočiť. Možnosť indukčného bezdrôtového dobíjania priamo z cesty alebo parkovacieho miesta odstráni povinnosť hľadania dobíjacieho stojana a napájania kábla. 

Existuje funkčný prototyp cesty s akousi zabudovanou elektrickou koľajnicou, z ktorej sa elektromobil dobíja priamo počas jazdy bez nutnosti zastavenia. Nové materiály a technológie testované pri výrobe batérií dávajú prísľub, že batérie budú čoraz menšie, ľahšie a s väčšou kapacitou a uhlíková stopa pri ich výrobe a recyklácií sa bude znižovať. 

Elektromobilita sa bude meniť. Jej modely budú plnohodnotné automobily nabité najnovšími technológiami a v niektorých oblastiach budú pre ich čistotu a nízku hlučnosť jedinou povolenou alternatívou. Ďalším štádiom bude schopnosť dopravného prostriedku vyrobiť si elektrickú energiu priamo počas jazdy, čo mieri k vízii pohonu solárnou energiou.

Model praktického využitia lítiovo-iónovej batériovej technológie už dlhší čas funguje v internej logistike, kde patrí medzi široko používané technológie. Od času, keď nemecký Jungheinrich vyvinul prvý sériovo vyrábaný vozík s pohonom na lítiovo-iónovú batériu, uplynulo už sedem rokov a tieto batérie sú v intralogistike jednoznačne nosnou technológiou. 

Ich výhodou v porovnaní s tradičnou technológiou oloveno-kyselinových batérií sú lepšie úžitkové vlastnosti. Vďaka vyššej hĺbke vybitia konštantnej úrovni napätia poskytujú Li-Ion batérie viac energie aj pri vyššej miere vybitia. Šetriť umožňuje aj rekuperácia a nabíjanie pri každej príležitosti, bez ohľadu na mieru vybitia. 

VÝROBCOVIA ÁUT BUDÚ AJ PREDÁVAŤ

Obchodný model výrobcov automobilov sa mení. Vyrábať autá bez ich zahrnutia do personalizovanej služby mobility na mieru už čoskoro nebude stačiť. Nielen emisné škandály spred pár rokov, ale najmä aktivita rôznych technologických firiem prinútili automobilky zamýšľať sa nielen nad vývojom nových pohonov, ale aj poskytovaním nových služieb. 
Jasná matematika hovorí, že zisk z výroby áut je len časťou veľkého koláča celkového profitu z mobility. Optimalizácia výrobných nákladov a implementácia inovácií do výrobných procesov síce ušetria nemalé náklady, no zvyšujúca sa konkurencia v podobe nových technologických firiem vyrábajúcich aj autá nenecháva veľkých dinosaurov automobilového priemyslu pokojných.

Keďže s postupným rozvojom elektromobility a nových materiálov sa auto stáva viac elektrotechnickým a elektronickým zariadením ako mechanickým strojom, vyrábať ho si trúfa čoraz viac firiem. Navyše, nerobia si starosti s náročnou sieťou importérov, predajcov a autorizovaných servisov. Dokonca nemusí ísť v pravom zmysle slova ani o automobily. 
Nové modely malých mestských vozidiel sú konštruované na princípe technologicky vybavených a bezpečných štvorkoliek. Ich jednoduchá výroba a servis znižujú aj ich obstarávaciu cenu. Presné zacielenie na mestskú mobilitu a programy zdieľania vozidiel ich predurčujú na úspech. 

Ak ich navyše malý moderný výrobca dokáže aj priamo predávať alebo prenajímať, prípadne i poistiť, môžu mať tradiční výrobcovia poriadne vrásky na čele. Ak nezačnú poskytovať kompletné služby mobility čo najviac priamo koncovému zákazníkovi bez delenia sa s veľkým množstvom medzičlánkov, optimalizácia výrobných nákladov na vytváranie ziskov už nebude musieť stačiť.

Ako ťažiť z praktickosti firemného elektromobilu

Ako ťažiť z praktickosti firemného elektromobilu

Megabity komunikácie  šetria megawatty energie

Megabity komunikácie šetria megawatty energie