Nákladnú dopravu ovládnu roboty

Nákladnú dopravu ovládnu roboty

TECHNOLÓGIE S AUTONÓMNYMI PRVKAMI POMÁHAJÚ FIRMÁM EFEKTÍVNE FUNGOVAŤ V SOFISTIKOVANÝCH LOGISTICKÝCH MODELOCH. 

Nákladná doprava, najmä kamiónová, evokovala dlho akýsi romantický pocit dlhých ciest. Definitívne ho pochovali náročné logistické modely. Vodiči v nich prichádzajú k skladovým rampám v krátkom časovom okne – na ktoré však niekedy treba hodiny čakať. Okrem toho musia manévrovať v členitých priestoroch, zúčastňovať sa aj na nakladaní a vykladaní svojho vozidla.

POMÔCŤ ĽUĎOM

Podobne ako iné sektory, aj nákladná doprava musí čeliť nedostatku ľudí, a tak skúša, ako im uľahčiť prácu. Aj preto nielen výrobcovia kamiónov, ale aj technológií v komunikácii a informačných technológiách pracujú na zariadeniach a systémoch, ktoré pomaly, ale isto nahrádzajú náročnú prácu človeka technikou. Asistenčné systémy boli len začiatok, pokračujú prepojené služby, ktoré nielen informačne podporujú plynulú jazdu, ale pomáhajú vodičom aj rôznymi kontrolnými a riadiacimi funkciami. 

Výsledok má byť schopnosť kamiónov jazdiť v ucelených konvojoch, v rámci ktorých prvky autonómnej jazdy a prepojenej techniky umožnia, aby šli vozidlá za sebou v tesnom závese. Tento systém, nazývaný platooning, prepája elektronickým komunikačným systémom kamióny tak, že im jazda v konvojoch umožňuje najmä využitím veterného tieňa znižovať spotrebu paliva a tým aj emisie oxidu uhličitého. Experiment mal prvý praktický pokus pred dvoma rokmi, keď si šesť automobiliek vyskúšalo jazdu svojich kamiónov v platooningovom konvoji naprieč viacerými európskymi krajinami. 

Postupne by mal vývoj dospieť k úvahám o autonómnom riadení kamiónov bez nutnosti
aktívneho zapojenia vodičov. Prínosom má byť plynulejšia a bezpečnejšia premávka, lepšie využitie kapacity ciest a menej náročná a komfortnejšia práca vodičov. Okrem ekonomických efektov a environmentálneho prínosu by mala stúpnuť aj bezpečnosť, keďže 90 percent dopravných nehôd spôsobujú chyby ľudí. 

TESTUJÚ EKONOMICKÝ MODEL

Moderný model nákladnej dopravy sa dostáva už aj do fázy testovania biznisového modelu. Predstavitelia viacerých firiem, ktoré sú v ňom zainteresované, ho predstavili na konferencii Bosch Connected World v Berlíne. Počíta so základnou platbou 30 eur za dostupnosť služby. V ad hoc kontrakte figuruje líder, teda kamión, ktorý konvoj vedie, a jedno alebo viac vozidiel, ktoré ho nasledujú (follower). 

Model počíta s odmenením vedúceho vozidla v sume 10 centov za kilometer a platbou za kamióny, ktoré sa „vezú“, šesť centov za kilometer. Hypotetická trasa Berlín – Mníchov, na ktorej by sa na úseku po Norimberg zúčastnilo vozidlo v konvoji, priniesla podľa prepočtu ako služba zisk takmer 34 eur a úsporu za ušetrené palivo 54 eur. Jednou z tém, ktoré firmy, zainteresované v Európskej logistickej platforme pre platooning riešia, je zodpovednosť a nositelia poistenia pre takéto jazdy. 

DOPRAVA 4.0

Prepojené technológie dostávajú aj do prevádzky nákladných vozidiel princípy, známe ako priemyselný Internet vecí a Industry 4.0. Výrobca kamiónov Daimler Truck, technologická firma Bosch a logistickí konzultanti zo spoločnosti Fleetboard vyvinuli spoločnú telematickú platformu, ktorú môžu využívať správcovia vozových a kamiónových parkov na monitorovanie technického stavu vozidiel vo flotile až po úroveň komponentov. 

Systém v súlade s princípmi prediktívnej údržby upozorní na riziko možnej poruchy skôr, než k nej reálne dôjde. To umožňuje lepšie plánovať cesty a aj presnosť logistiky, keďže pomáha vyhnúť sa neplánovaným opravám. Na náklady má vplyv aj optimalizácia návštev autoservisov.
Podobná služba analyzuje na základe dát a informácií z cloudového úložiska skutočný stav, v akom sú časti auta. Stráži tak kolesá, pneumatiky, ale aj batérie, olejové či palivové filtre a celý brzdový systém. 

cca1_picture_panoramaconnected_cmyk_201610076000x33754800x2700_img_w1280 (1).jpg

DIZAJN PODĽA PSYCHIKY

Nemecká vysoká škola Hochschule Fresenius zaradila medzi svoje výskumné témy to, ako nové technológie vplývajú na psychiku vodičov v konvoji  Zameriava sa na neuropsychologické a psychosociálne dosahy. „Od začiatku je potrebné mať na pamäti tie, ktorých sa tento pokrok bude týkať najviac,“ hovorí Christian T. Haas, riaditeľ Inštitútu pre komplexný zdravotnícky výskum na Hochschule Fresenius. 

Poznatky z analýzy vplyvov prepojenia človeka a moderného kamiónu do budúcnosti majú byť nástroj na vývoj technológií pre prepojené aj autonómne autá a aj spôsoby, akým majú technologické firmy, ale aj automobilky dizajnovať a vyvíjať podobu pracovného prostredia vodičov. 

S cieľom uľahčiť im prácu vznikajú napríklad kontrolné a asistenčné systémy, ktoré rozširujú funkcie navigácie. Príkladom sú platformy na lepšie vyťaženie kamiónov, ktoré prepájajú plánované cesty vozidiel a potreby prepravcov. 

Iná aplikácia je celoeurópska rezervačná služba Bosch Secure Truck Parking, ktorá pomáha pri vyhľadaní vhodného a bezpečného parkoviska. Eviduje obsadenosť parkovísk pre nákladné automobily v reálnom čase, a tak si môžu kamiónové firmy a prepravcovia, ako aj šoféri kamiónov vopred alebo aj počas jazdy zarezervovať parkovacie miesta na trase cez online portál. Takéto služby výrazne zlepšujú plánovanie trás a prestávok.

Technológie v službách  Full-Service lízingu

Technológie v službách Full-Service lízingu

Ako ťažiť z praktickosti firemného elektromobilu

Ako ťažiť z praktickosti firemného elektromobilu