Konkurenčná výhoda  v elektromobilite

Konkurenčná výhoda v elektromobilite

Sofistikované využitie lítiovo-iónovej technológie ponúka zákazníkom Jungheinrichu získať merateľné ekonomické výhody z využitia elektrického pohonu.
 

Elektromobilita je výrazný technologický trend a dodávateľ riešení v intralogistike Jungheinrich je v jej využití lídrom. Potvrdil to, keď nedávno predstavil prvý vysokozdvižný vozík typu reach truck s plne integrovanou lítiovo-iónovou batériou ETV 216i, originálne dizajnovaný a vyvinutý pre tento typ pohonu. 

EFG S30 with li-ion_[MAM-39028].jpg

Vďaka inováciám divízie Energetické a pohonné systémy je takmer celá flotila značky Jungheinrich v súčasnosti kompatibilná s lítiovo-iónovými (Li-Ion) batériami.  „Žiadna iná značka nemá v prevádzke viac vysokozdvižných a nízkozdvižných vozíkov s pohonom na lítiovo-iónové batérie. To nás stavia v elektromobilite intralogistiky do pozície technologického lídra, ktorý určuje štandardy,“ konštatuje Lars Brzoska, člen predstavenstva Jungheinrichu pre predaj a marketing. 

Predstavením nového modelu ETV 216i vzbudil Jungheinrich silný ohlas na marcovom logistickom veľtrhu LogiMAT 2018 v Stuttgarte. Prvý vysokozdvižný vozík typu reach truck na svete s plne integrovanou lítiovo-iónovou batériou ponúkol viaceré praktické inovácie. Revolučný dizajn novinky zabezpečuje obsluhe vynikajúci rozhľad na všetky strany. To zvyšuje výkon aj bezpečnosť.

Zväčšená kabína s rozsiahlym možnosťami nastavení umožňuje zaujať pohodlnú pozíciu na pohodlne odpruženom sedadle. Vodič má ovládacie prvky na dosah ruky. Pohodlie zvyšuje dialógový systém obsluhy, integrovaný v lakťovej opierke. Ergonómiu zlepšujú aj rukoväte, umiestnenie držiaku na terminál, veľký nástupný schodík a ďalšie prvky ochrany vodiča vozíka.

To prispieva k nižšej únave obsluhy pri práci, poznamenáva Miroslav Vajda, obchodný riaditeľ slovenského zastúpenia spoločnosti Jungheinrich.

Novinka umožňuje zefektívniť fingovanie vnútornej logistiky vo firme. Tomu pomáha vysoký výkon a dlhá životnosť batérie vozíka. Inovatívna technológia umožňuje až o 23 % vyššiu rýchlosť zdvihu. Zariadenie sa pohybuje úzkymi uličkami svižnejšie ako akýkoľvek iný vysokozdvižný vozík. Nová koncepcia mu dáva vyššiu zostatkovú nosnosť. 

Technologickým jadrom novinky je fungujúca súhra dizajnu a novátorského využitia silnej zbrane Jungheinrichu – pohonu s lítiovo-iónovou technológiou. Batériu možno dobíjať pri každej  príležitosti s extrémne krátkym nabíjacím časom. Vozík s takýmto pohonom môže flexibilne fungovať 24 hodín denne. 

Jungheinrich, spol. s r.o. Tel.: +421 (2) 49 20 58 22 www.jungheinrich.sk
Vyspelé technológie lítiovo-iónových batérií sú silná konkurenčná výhoda produktov Jungheinrich. Rekuperácia brzdnej energie a vyššia účinnosť dokážu ušetriť až 20 percent energetických nákladov. Komunikácia medzi batériou a nabíjačkou zaisťuje efektívne a rýchle nabíjanie. Vďaka menším rozmerom Li-Ion batérie sa skrátila dĺžka vozíka, čo umožňuje prevádzku v skladoch s užšími uličkami, čo prináša niekoľko desiatok metrov štvorcových plochy navyše. 
 

Stroje vrátia európskemu priemyslu prácu

Stroje vrátia európskemu priemyslu prácu

Technológie v službách  Full-Service lízingu

Technológie v službách Full-Service lízingu