Žiaden priestor na chyby

Žiaden priestor na chyby

ČAKAŤ, ŽE AUDI DÁ NOVÉMU MODELU REVOLUČNÚ ZMENU VIZÁŽE, ASI NIE JE NAMIESTE. ROVNAKO AKO MYSLIEŤ SI, ŽE NEPREKVAPÍ VIAC NEŽ ŠPIČKOVOU TECHNIKOU. 

Prvé sériové auto, vyvinuté pre tretí stupeň autonómneho jazdenia. To znamená, že auto samo zvládne jazdu v konkrétnych podmienkach, napríklad v mestskej jazde v pruhoch či pri posúvaní v kolóne. Vodič nemusí venovať pozor jazde, kým ho auto nepožiada. A ešte to znamená, že značka z Ingolstadtu myslí svoj dôraz na automobilovú techniku vážne. V niektorých kruhoch sa nosí chuť porovnávať v každej triede vozidlá nemeckého prémiového tria.  

Aj keď na trhu vedú neľútostný boj o zákazníka, technicky má, podľa abecedy, ingolstadtsko-mníchovsko-stuttgartská konkurencia podobu posúvania najnovších inovácií do praxe. Spôsobom, ktorý posúva vpred špičkové technológie automobilizmu. Pretože v bežných parametroch áut sú podobne skvelé, musia vyťahovať naozajstné novinky. Súčasná generácia Audi A8 siahla naozaj ďaleko. 

A1713849_large.jpg

NA POHĽAD EXKLUZÍVNE

Napriek tomu, že predchádzajúca generácia luxusnej A8 vôbec nepôsobila tak, že patrí do starého železa, bola na trhu dlhých deväť rokov. Ako je u Audi zvykom, v koncepcii dizajnu sa toho s novou generáciou, prinajmenej spredu, veľa nezmenilo. Výrazná maska chladiča sa stala ešte výraznejšou, menej priestoru v prednej časti zabrali oveľa efektívnejšie svetlomety s Matrix LED technológiou. Úvahy o tom, či je podoba s menšou A6 výhoda, alebo nie, nemajú konca, ale veľmi ani význam.

Pocit unifikovanosti sa rýchlo rozplynie najmä pri pohľade na celkom novú zadnú časť. Jej svetlá sú v hornej časti efektne spojené. Majú pôsobivú grafiku, ktorá dá o sebe veľmi esteticky vedieť pri každom použití kľúča.

Úplne nový je interiér, ktorému dominuje niekoľko vysokokvalitných obrazoviek, dekoračné obloženie z autentických materiálov a úplne nový volant, ktorý sme nemali možnosť vidieť zatiaľ na žiadnom inom audi. Okrem toho je tu, prirodzene, veľa miesta, čo platí pre testovanú predĺženú verziu Long zvlášť. V prípade A8L viac miesta znamená ešte viac luxusu a prestíže.
V interiéri sa tak majiteľ okrem nového, veľmi súčasného dizajnu môže tešiť na rôzne technické vychytávky, záleží len na štedrosti jeho peňaženky. Čo sa však medzi stupňami výbavy nelíši, je plne dotyková prístrojová doska. 

A1712080_large.jpg

Medzi neštandardné prvky výbavy určite patrí balík Air Quality, ktorý vzduch v kabíne filtruje, upravuje a podľa priania aj navonia. Zadné sedadlá môžu byť podľa želania skutočne veľkorysé priestorom aj funkciami: vyhrievajú, odvetrávajú a vedia masírovať v niekoľkých programoch. 
Vpredu sú ovládané dotykovým displejom, vzadu slúži na ovládanie funkcií zariadenie, pripomínajúce smartfón, umiestnené v stredovom sedadle, presnejšie v lakťovej opierke. 

Aj napriek všetkému luxusu totiž Audi A8L môže zostať plnohodnotným päťmiestnym automobilom.

TÍM STRÁŽNYCH ANJELOV

Na všetok komfort v kabíne Audi A8L je nutné dávať veľký pozor. Je však dobré vedieť, že na túto úlohu nie je vodič sám. Nad posádkou a ostatnými účastníkmi cestnej premávky bdie až 41 jednotlivých asistenčných systémov, ktoré podľa potreby upozorňujú na možné problémy v prevádzke. Prípadne do ovládania vozidla zasiahnu. 

V praxi vyzerá tretí stupeň autonómnosti tak, že po doplnení legislatívy a jeho plnom spustení dokáže A8L istý čas odšoférovať sama bez pomoci vodiča. Ak však vodič napriek požiadavke systému pridlho nejaví záujem o volant vozidla, auto spustí núdzový režim a bezpečne sa odstaví na krajnici, ak to umožňuje situácia.

A1713851_large.jpg

V prvom rade sú však asistenty novej A8L nastavené tak, aby len dopĺňali prácu vodiča za volantom. Pomáhať mu má najmä asistent pre zúžený jazdný pruh, asistent pre odbočovanie vľavo či adaptívny jazdný asistent s prediktívnym asistentom efektívnej jazdy. 

Na celé vozidlo dozerá v každom okamihu šesť kamier, ktoré vytvárajú celkový, 360-stupňový obraz o dianí v okolí auta. Kamery majú výborné rozlíšenie a všetky systémy s nimi spojené fungujú plynulo a bezproblémovo, nedá sa však nevšimnúť si nadpriemerné znečisťovanie optiky kamier. 

Pozitívnou správou je určite aj to, že napriek armáde elektronických asistentov nové Audi A8L rozhodne netrpí paranojou a do riadenia zasahuje len skutočne zriedkavo a vtedy, keď je to skutočne nutné. Asi jediná vec, ktorá sa na novej A8L prejavuje príliš drasticky, je, inak potrebné, upozornenie na odopnutie bezpečnostného pásu. Dokáže nečakane vytvoriť vodičovi infarktové stavy.

TOVÁREŇ NA POHYB

Pod kapotu Audi A8L sa zatiaľ dostali len dve motorizácie, obe s objemom rovných troch litrov. Benzínová motorizácia nesie označenie 55 TFSI quattro a produkuje 250 kilowattov výkonu, testovaný turbodiesel 50 TDI quattro s príplatkovou, 82-litrovou nádržou však s automobilom spolupracoval až prekvapivo samozrejme.

Má to hneď niekoľko dôvodov. Spomenúť treba veľmi jemnú osemstupňovú automatickú pre
vodovku tiptronic, ktorá prenáša silu cez stály pohon všetkých štyroch kolies quattro. Akoby toho nebolo málo, zatáčať dokáže nielen predná, ale aj zadná náprava. A8L tak napriek gigantickým rozmerom (dĺžka 5,302 metra, šírka 1,945 metra) pôsobí spoza volantu ako o triedu menšie vozidlo. 

A1712079_large.jpg

Kopu výbavy vie ponúknuť mnoho automobiliek, no skutočný luxus sa často ukáže až pri dosiahnutí väčšej rýchlosti. Ani tu Audi A8L nezaháľa a drží si svoj akustický komfort aj pri rýchlostiach, ktoré sú ďaleko nad tuzemským cestným limitom. Jazda v A8L núti toľko nepremýšľať – stačí vedieť, že každý obyvateľ auta má vždy dostatok pohodlia a vodič aj výkonovej rezervy na čokoľvek. S motorizáciou 50 TDI a príplatkovou, 82-litrovou nádržou netreba extra premýšľať ani nad prestávkami na dotankovanie. Dojazd je pri reálne dosiahnuteľnej priemernej spotrebe 8,2 litra na sto kilometrov až tisíc kilometrov na jednu nádrž.

CENA ZA EXKLUZIVITU

Audi A8L je určite výkladnou skriňou najmodernejších technológií, vyzerá pôsobivo a na istý čas posunulo latku svojej kategórii vyššie. Konkurencia však nespí a audi sa tradične musí mať na pozore pred faceliftovaným mercedesom triedy S či sedmičkovým BMW, ktorého omladenie tiež klope na dvere. 

Ako je v tejto kategórii pravidlom, výsledná cena A8L 50 TDI quattro závisí len od veľkosti predstavivosti a peňaženky. Možností je, ako sa na nemeckú prémiu patrí, naozaj mnoho. Základná cenníková cena sa začína pod magickou hranicou stotisíc eur, no prekročiť ju nie je problém. Apetít pri zaškrtávaní príplatkovej výbavy dokáže finálne číslo bez starostí vyhnať vyššie aj o ďalšie dve tretiny. A to sa ešte neráta individualizačný program Audi Exclusive.

Za túto cenu však človek dostane to, čo sa dá od audi tejto kategórie očakávať. Najmodernejšie technológie zabalené v sebavedomom, príťažlivom kabáte. A mimochodom, aj s tým stupňom autonómneho jazdenia sa dá ísť ďalej. Vlastne až po piaty stupeň, keď sa majiteľ tohto automobilu nemusí šoférovaniu venovať vôbec a robí to, čo potrebuje alebo na čo má chuť. Pretože má šoféra. 

A1712078_large.jpg
Technológie menia strojárom  produkt aj výrobu

Technológie menia strojárom produkt aj výrobu

Vyladená logistika môže ušetriť výstavbu nového skladu

Vyladená logistika môže ušetriť výstavbu nového skladu