Hybridy sú viac než len módny doplnok

Hybridy sú viac než len módny doplnok

PLUG-IN HYBRIDNÉ VOZIDLÁ SÚ VO FIREMNÝCH FLOTILÁCH ČASTO RACIONÁLNA ZELENÁ VOĽBA.

Elektromobilita už dávno nie je hudba budúcnosti. Počet automobilov s elektrickým pohonom na trhu, rovnako ako vznik nových výrobcov rôznych elektrických vozidiel, vysielajú signál, že ide o segment dopravy, ktorý sa reálne rozvíja. Na druhej strane, nie sú zďaleka natoľko univerzálne ako autá so spaľovacími motormi. Logickým medzistupňom sa stali hybridné vozidlá, ktoré si zachovali spaľovací motor, ale disponujú aj elektromotorom a batériami, ktoré sa dajú dobíjať z externého zdroja. Majú takéto vozidlá zmysel pre firemné flotily? 

Na predstavenie hybridnej technológie sa ako dobrý príklad javí dvojica dva plug-in hybridov z nemeckej proveniencie. Prvý je BMW 330 a bol v tradičnej manažérskej verzii sedan, druhým testovaným modelom bol zástupca mnohými favorizovanej kategórie SUV – Mercedes-Benz  GLC 350e 4Matic. Cieľ nebol porovnať pomerne odlišné autá, skôr poukázať na odlišnosti voči bežnejším benzínovým či dieselovým verziám. 

NEJDE IBA O DOJEM

Pri voľbe pohonu, podobne ako pri iných úvahách pri kúpe auta, záleží na uhle pohľadu. Pre individuálneho motoristu môže byť pohon nepodstatný alebo, naopak, na prvom mieste. Požiadavka vlastniť elektrické auto tak môže značiť snahu držať krok s dobou alebo absolútne presvedčenie o bezchybnosti elektromobility. Pri kúpe automobilov stále obrovskú úlohu zohráva dizajn a emócie bez ohľadu na pohon. 

Vo firmách je to inak. Spoločnosti musia v prvom rade pozerať na náklady a automobil brať ako pracovnú pomôcku. To znamená, že musia kalkulovať všetky náklady na dopravu, ktoré im získanie auta prinesie. Až následne – napríklad pri výbere auta pre manažéra s dostatočným prideleným rozpočtom na auto – sa môže vyberať aj srdcom a vkusom, nielen rozumom
a kalkulačkou. Elektromobilita navyše nemusí vyhovovať každej firme ako kompletné riešenie mobility hneď od začiatku. 

Najmä podniky, kde sa zamestnanci potrebujú presúvať na stretnutia aj mimo mesta alebo dokonca na zahraničné cesty, si elektromobil nezvolia pre jeho obmedzený dojazd. Čo však ak ide o spoločnosti, ktoré chcú ísť s dobou, vyznávajú hodnoty udržateľnosti a pri svojich trasách kombinujú krátke mestské jazdy s občasnými výjazdami mimo mesta a navyše majú možnosť si dobíjať vozidlá vo svojich garážach alebo na parkovisku? Práve pre ne môže byť riešením práve plug-in hybrid.

UJASNENIE POJMOV

Pre istotu, neškodí pripomenúť si rozdelenie áut podľa typu využitia elektrického pohonu. Základnú ponuku súčasnosti tvorí elektromobil, hybrid, plug-in hybrid. Elektrické vozidlo disponuje len pohonom na elektrickú energiu, teda elektromotorom a akumulátormi, ktoré sa nabíjajú z externého zdroja. Hybridné vozidlo je v podstate klasické vozidlo so spaľovacím motorom, ale disponuje aj prídavným elektromotorom, ktorý vozidlu pomáha najmä pri rozjazdoch z miesta, nedá sa však nabíjať z externého zdroja, elektrickú energiu získava len rekuperáciou brzdnej energie. Plug-in hybrid by sa dal doslovne preložiť ako pripojiteľný hybrid. Ide teda o vozidlo, ktoré disponuje spaľovacím motorom a eletromotorom s akumulátormi, ktoré sa dajú dobíjať z elektrickej siete pomocou kábla. 

15C449_212.jpg

Spravidla sa dá dokonca vybrať možnosť nabíjania z bežnej elektrickej zásuvky alebo pomocou nabíjacej stanice. Rozdiel je v rýchlosti dobíjania akumulátorov. Takýto hybrid dokáže jazdiť v rôznych režimoch, buď len na spaľovací motor, len čisto na elektrinu, alebo kombinovať obidva pohony. Kapacita akumulátorov sa v takýchto vozidlách stále zväčšuje, takže v súčasnosti je možné na plug-in hybride prejsť na čisto elektrický pohon aj desiatky kilometrov.

PREČO A ZA KOĽKO?

Plug-in hybridné vozidlá sú akýmsi prechodovým stupienkom od spaľovacích automobilov k elektromobilom. Práve pri používaní plug-in hybridu si môže vodič vyskúšať elektromobilitu vtedy, keď sa mu to hodí, a trénuje si aj návyk nabíjania na nabíjacích staniciach, či na pracovisku, alebo doma. Problémom pre firmy však stále môže byť obstarávacia cena, ktorá je vzhľadom na množstvo použitých technológií obvykle vyššia než pri autách s tradičnými pohonmi. Tento problém môže vyriešiť obstarávanie pomocou dlhodobého prenájmu, teda operatívneho lízingu, pri ktorom firma spláca v mesačných splátkach poplatok za používanie vozidla. A tak nepotrebuje platiť vysokú akontáciu alebo celé vozidlo financovať vlastnými prostriedkami. Navyše si môžu aj skeptici elektromobility vyskúšať nové technológie takýmto spôsobom a nerobiť si starosti s odpredajom takýchto vozidiel.

Plug-in hybrid je v prvom rade automobil mnohých tvárí. Umožňuje doslova „hrať sa“ s rôznymi pohonmi a tým sa stáva univerzálnejšie použiteľným pre rôzne typy použití. Treba však dodržiavať disciplínu pri dobíjaní batérií. Jazdiť na plug-in hybride s vybitými batériami totiž znamená v podstate voziť „plný kufor“ nevyužitých technológií. To je premárnená šanca na dosiahnutie maximálneho potenciálu z takého vozidla. 

BMW 330E – ELEKTRIFIKOVANÝ SEDAN

BMW berie svoju úlohu na trhu elektromobility vážne. Dokazuje to najmä svojím mestským elektromobilom BMW i3, ktorý postavilo doslova od základov, nie ako derivát auta s konvenčným pohonom. Podobný prípad je športový plug-in hybrid BMW i8. Elektromobilitu zapája bavorská automobilka aj do svojich existujúcich modelov. 

Najmenší sedan s plug-in hybridnou technológiou v ponuke, je BMW 330e. Na prvý pohľad ide o klasické „trojkové“ BMW s benzínovým dvojlitrom, automatickou prevodovkou a pohonom zadnej nápravy. S rôznymi futuristickými štúdiami elektrických áut budúcnosti nemá v podstate nič spoločné. Prídavné elektrické ústrojenstvo sa dá zjednodušene nazvať aj príplatková výbava, ktorá v tomto prípade zvýši obstarávaciu cenu približne o pätnásť percent. 

Oplatí sa priplatiť? Zvlášť ak je navyše auto s prídavným pohonom ťažšie a má menší kufor. Akumulátory pod dnom batožinového priestoru robia batožinový priestor o niečo plytším.
Na získanie odpovede treba položiť najdôležitejšiu otázku – pre koho má byť takýto automobil určený a na aké trasy? Použiteľná voľba je manažér, ktorý už vystriedal niekoľko dieselových alebo benzínových sedanov a chce skúsiť niečo nové. Väčšinu trás jazdí v aute sám, často po meste a má nadšenie a disciplínu si automobil pravidelne dobíjať, aby z neho dostal maximum. 
V prípade, že používateľovi stačí jazda len na spaľovací motor a batérie má vybité, automobil ponúka slušný výkon 135 kilowattov, teda 184 koní. S plne nabitými batériami výkon stúpne na 185 kilowattov  čiže 252 koní. Nárast vodič naozaj cíti. Elektrická energia poskytuje plynulý a takmer okamžitý nárast krútiaceho momentu, takže automobil citeľne ožije. Navyše je možné nielen prepínať medzi jazdnými režimami s rozličným komfortom či športovosťou, ale možno vybrať aj možnosť použiť čisto elektrický pohon, kombinovaný alebo šetriť elektrickú energiu na neskôr a jazdiť len na spaľovací motorom. 

P90193328_highRes.jpg

Batérie sa dajú spaľovacím motorom aj dobíjať. Mimochodom, na čisto elektrický režim sa pri teste podarilo prejsť 36 kilometrov. To je na mestskú mobilitu úplne postačujúce, najmä ak má vodič možnosť pravidelne dobíjať akumulátory. Z plug-in hybridu sa tak môže stať aj elektromobil, ale so všetkými vymoženosťami a prémiovosťou, ktorú ponúka značka BMW. Po odjazdení stoviek testovacích kilometrov sa priemerná spotreba benzínu ustálila na 5,5 litra na sto kilometrov. Pri snahe dosiahnuť čo najlepšiu spotrebu na sto kilometrov s využitím plne nabitých batérií, eco režimu, rekuperácie a maximálne defenzívnej jazdy zasvietilo na displeji číslo 2,8 litra na sto kilometrov. K spotrebovanému benzínu je potrebné pripočítať aj spotrebovanú elektrickú energiu. Jej cena môže byť síce zanedbateľná, no ak chce vodič dotiahnuť ekologický prístup do detailov, je potrebné myslieť aj na to, akým spôsobom bola vyrobená.

P90193330_highRes.jpg

MERCEDES-BENZ GLC 350E 4MATIC – ALTERNATÍVA K NAFTE

Ďalší člen nemeckej prémiovej trojice, automobilka Mercedes-Benz, nedávno predstavila svoju novú platformu pre alternatívne pohony, s názvom EQ. V najbližších rokoch plánuje ponúknuť niekoľko ďalších modelov s plug-in hybridným pohonom, o niečo neskôr dokonca elektrický model v každej kategórii. Elektrická ofenzíva teda odštartovala aj u tohto výrobcu. 

Jedným z modelov, ktoré sú v ponuke už teraz, je SUV Mercedes-Benz GLC 350e 4Matic. SUV s dvojlitrovým benzínovým motorom má na prvý pohľad sériový vzhľad. Odlišuje ho pár detailov modrej farby a viečko nabíjania v zadnom nárazníku. Nabíjanie batérií do plna trvá okolo troch hodín a celý proces sa dá sledovať v mobilnej aplikácii. Jedným z aspektov mobility budúcnosti je bezpochyby konektivita, teda spojenie vodiča s vozidlom.

15C447_23.jpg

Vozidlá triedy SUV, teda sport utility vehicles, sú čoraz populárnejšie nielen ako rodinné vozidlá, ale aj ako autá pre manažérov. Poskytujú komfort sedanov, navyše disponujú lepším výhľadom z vozidla a zvýšeným pocitom bezpečnosti. Do mestskej džungle sa to môže hodiť. Ale ako skĺbiť robustnosť SUV a ekologický prístup? 

Už verzia so spaľovacím motorom nie je najľahšia. Vozidlo s plug-in hybridným pohonom má ešte o niekoľko desiatok kilogramov navyše. Na druhej strane, v prípade, že niekto také auto potrebuje alebo jednoducho chce, v tejto triede zatiaľ veľmi na výber nemá. Prémiový charakter, skĺbený s mnohými technologickými výdobytkami a pohonom všetkým štyroch kolies, zabalený do atraktívneho dizajnu nikdy nie je zlá voľba. Ak má vodič chuť jazdiť po meste bez hluku a emisií na elektrinu, nie je to žiaden problém. Pri teste sa podarilo na čisto elektrický pohon najazdiť 33 kilometrov. 

Ak si chce posádka vychutnať maximálny výkon s nabitými batériami, auto sa premení na skutočného športovca. To sa síce odrazí na spotrebe, ale tá jazda stojí za to. Maximálny výkon až 240 kilowattov, teda 327 koní nie je vôbec malé číslo. V kombinovanom hybridnom režime sa zase tiahle klesania alebo dobrzďovania v kolónach stanú záľubou, pretože výroba elektrickej energie rekuperáciou doslova poteší. 

Na niekoľkostokilometrovej skúšobnej trase sa pri ekologickej defenzívnej jazde podarilo namerať priemernú spotrebu 6,8 litra benzínu na 100 kilometrov. Netreba však zabúdať, že auto spotrebovalo aj isté množstvo elektrickej energie. Dosiahnutá spotreba môže byť v určitých režimoch porovnateľná s dieselovým motorom, ktorý si fanúšikovia tejto triedy automobilov volia najčastejšie.

Neúčelná automatizácia ohrozuje flexibilitu

Neúčelná automatizácia ohrozuje flexibilitu

Udržateľné produkty  sa menia na nový štandard

Udržateľné produkty sa menia na nový štandard