Repre kúsok tvorcov aj majiteľa

Repre kúsok tvorcov aj majiteľa

KÓREJSKÁ ZNAČKA KIA PONÚKA VÝRAZNE MODERNEJŠIE A KVALITNEJŠIE MODELY AKO KEDYKOĽVEK PREDTÝM. ZNÁME SÚ UŽ AJ JEJ POPREDNÉ POZÍCIE AJ V SPOĽAHLIVOSTI. A PRIDALA SI ATRAKTÍVNU VLAJKOVÚ LOĎ. 

Aké autá hľadajú manažéri? Alebo inak, aké auto chce aj zaneprázdnený šéf šoférovať sám i vtedy, keď treba zdolávať mnoho kilometrov? Už takmer rok je jasné, že aj Kia pozná odpoveď. Nielenže táto juhokórejská automobilka viackrát potvrdila, že ponúka výrazne proeurópske modely. Ukázala, že dokáže zahrať aj na emócie.

Orientovanie na Európu – z pohľadu dizajnu a kvality – má totiž hlbší význam. Európania sú medzi motoristami rôznych kontinentov stále najfajnovejší. Takže keď sa niektorý model v Európe uchytí, presadí sa hocikde na svete. So štvordverovým fastbackom s líniami kupé Stinger to Kii ide. Titul Auto roka 2018, ktorý model získal na Slovensku, znamená, že nejde o bežnú konfekciu, ale o produkt s mimoriadnymi ambíciami.

kia stinger exterior red 3.jpg

ODKAZ AUTOROV
Čo potrebuje auto na také ambície? Musí zaujať – a dizajn Stingeru sa naozaj vydaril. Model je jednoznačne identifikovateľný, aj keď nie možno vo všetkých detailoch originálny. Krivky sú však na súčasnom trhu naozaj premiešané. Nad ponuku však vyčnieva. Aj to má svoje dôvody. 
Pre Kiu pracuje množstvo významných ľudí, ktorí predtým pracovali pre prestížne európske značky. Začal to šéfdizajnér a dnes už aj topmanažér celej juhokórejskej dvojautomobilky Hyindai – Kia Peter Schreyer, ktorý až do roku 2001 pracoval výhradne pre Audi. Pridal sa hlavný tvorca Stingeru, šéf európskeho dizajnového centra Kie Gregory Guillaume, ktorý o aute hovorí na inom mieste Revue priemyslu. Z celého tímu, ktorý Kia pred vyše dekádou najala, stále cítiť vďačnosť za to, že mu automobilka dala tvorivú slobodu.

Dizajn však nie je nadriadený funkčnosti. Aj keď má podobu sedanu s krivkami nie vzdialenými kupé, je liftback – zadná časť sa otvára spolu so zadným oknom. Toto riešenie zlepšilo funkčnosť a využitie batožinového priestoru so základným objemom 406 litrov, ktorý ťaží hlavne z veľkej úložnej plochy, ako aj výšky po krycie plató. Zväčšiť sa dá tradične sklopením operadiel zadných sedadiel, delených v pomere 60 : 40.  

kia stinger exterior white 1.jpg

Ak má mať auto rešpekt, potrebuje pod prednou kapotou slušný motor. Stinger nie je vôbec malé vozidlo a už vôbec nie trendové auto poskladané z nezmyselných materiálov, aby sa extrémne znížila jeho hmotnosť. Je to ešte poctivý „kus železa“, tak potrebuje aj slušné svaly. 
V ponuke motorov najslabším je pri tejto Kii známa naftová dvadvojka s výkonom  147 kilowattov a krútiacim momentom 440 Newtonmetrov. Nad ňou je relatívne nový preplňovaný benzínový dvojliter s 188 kilowattmi a 353 Newtonmetrami krútiaceho momentu.

Skutočný rešpekt vzbudzuje vrchol ponuky, 3,3-litrový vidlicový šesťvalec, ktorý prepĺňajú dve turbodúchadlá. Kia ho pre Stinger vyhradila pre top verziu GT. Ponúka 272 kilowattov a 510 Newtonmetrov. Všetky motory sa kombinujú s osemstupňovým automatom. Dvojliter má pohon zadných kolies, tritrojka má náhon na všetky štyri. Pri naftovom motore si možno vybrať.

upcomingvehicle_MY18_Stinger_3--kia-1920x-jpg.jpg

JEDNODUCHÁ LOGIKA
Výbava sa vyberá z balíkov. Je to pre ázijské značky typické. Dlhočizné klikanie v zoznamoch a kombináciách príplatkových prvkov nechávajú obvykle zákazníkom konkurencie zo západnej Európy. Pri Stingeri sa núka jednoduchá rada: načo trocháriť, keď sa dá za bezkonkurenčnú cenu kúpiť výbava GT, v ktorej je všetko? Pripláca sa len za panoramatické strešné okno a metalízu. 

To je ponuka, po ktorej sa chce človeku sadnúť za volant a vyraziť na cestu. Stinger GT je vyslovene auto na akokoľvek dlhé cesty. Posed za športovým volantom je úžasný aj vďaka širokým možnostiam nastavenia sedadla. Umožňuje dokonca nastavenie dĺžky sedáka a aj pritiahnutie bočného vedenia operadla. Všetko s cieľom maximálne podopierať telo, aby bola jazda vyslovene relaxačná. 

Kvalitu značky cítiť aj na iných detailoch.  Napríklad na tlačidlách na volante s presným chodom a príjemným povrchom pre prsty.  Rovnako  na kľúčiku, ktorý je obšitý kožou. No najdôležitejšia je kvalita cestovania. . Stinger GT ponúka niekoľko jazdných režimov. Vyberajú sa otočným ovládačom za voličom prevodovky. 

Na slovenské cesty sa ako jasne najlepší režim ukazuje Comfort. Jazda je plavná, podvozok aj napriek veľkým diskom kolies výborne filtruje nerovnosti. Ruka v ruke s ním funguje aj nebadateľné radenie bez nezmyselného vytáčania motora známeho z niektorých áut. K tomu stačí len zapnúť audiosystém Harman Kardon a pustiť si obľúbenú hudbu. Samozrejme, ak má vodič chuť na zábavnejšie jazdenie, je v ponuke aj režim Sport a nekompromisný Sport plus. 

VŠETKO PORUKE
Centrálny displej trčí z prístrojovej dosky skoro ako tablet. Vďaka tomu je v zornom poli a netreba naň veľmi preostrovať zrak. Možno nepatrí medzi špičkové v parametroch zobrazovacích kvalít, no jeho menu – v slovenčine – je prehľadné a rýchle, čo je omnoho dôležitejšie. Potešia veľké symboly, stačí aj letmý dotyk asystém reaguje. Práve vďaka veľkým písmenám je jedinečný a praktický. Napríklad pri telefonovaní sa meno volajúceho či volaného vypíše na celú obrazovku. Ak niekomu dotykové ovládanie nevyhovuje, pod centrálnymi výduchmi ventilácie sú ešte tlačidlá na základné prepínanie menu. 

V dosahu pravej ruky je aj posuvná lakťová opierka. Pre niekoho to je možno banalita, no nie je nič horšie, ako keď jej roh tlačí do lakťa. Aj v jej prípade sa ukázala kvalita spracovania. Je totiž potiahnutá veľmi fajnovou kožou. Stačí si ju nastaviť podľa potreby a postavy, do držiaka na nápoje si odložiť pohár s kávou a užiť  si kilometre. 

kia stinger exterior red 2.jpg

NA DLHÉ CESTY
Motor si poľahky pradie. Možno to niekoho prekvapí, ale z výfukov sa von tlačí len tiché šepkanie. Žiadny ohlušujúci a únavný rev. V režime Sport, respektíve Sport plus sa ozve len elektronický „zvuk“, ktorého intenzita sa dá nastaviť. Jazda je však príjemnejšia bez neho. Stinger GT si vie vďaka všetkým vymoženostiam urobiť takmer svet sám pre seba. Len nasadnúť a ísť. 

Príjemne vie auto prekvapiť i v zákrutách. Takmer až podľa chuti – či bezpečne alebo so snahou o jemné vybočenie zadnej časti. Ani jedno, ani druhé neunavuje. Mnohých poteší aj chuť, s akou sa pri predbiehaní tlačí dopredu. Otázkou je, či predbehnúť jedno alebo rovno všetky tri autá. 
Cesta sa dá zvládnuť aj sediac na zadnom sedadle. Dokonca aj s počítačom na kolenách, len to nie je ono. Oveľa krajšie je šoférovať. Auto nemá síce také honosné meno ako zvučné nemecké automobilky, ale je ukážkou toho, že sa dá za primerané peniaze kúpiť špičkový produkt. Kia Stinger je pre automobilku Kia v triede veľkých alebo aspoň väčších modelov športového strihu prvotinou. Ak však je prvotina takto kvalitná a šoférsky, výbavou aj potenciálom zaujímavá, budúcnosť už môže byť len a len lepšia.  

Kia_Stinger_Experience_Desktop_Style_InteriorZoom_Fullbleed.jpg
Priemysel za koncom diaľnice

Priemysel za koncom diaľnice

Do akej miery už zasahuje priemyselný megatrend Industry 4.0 do fungovania a rozvoja vašej spoločnosti?

Do akej miery už zasahuje priemyselný megatrend Industry 4.0 do fungovania a rozvoja vašej spoločnosti?