Dobrá odpoveď na vývoj trhu

Dobrá odpoveď na vývoj trhu

Na popis najvýraznejšej požiadavky motoristov celého sveta stačia už roky tri písmená – SUV. Ak chce automobilka predávať, musí ich mať. Renault má na vrchole Koleos.

Keďže skupina Renault netají ambície ašpirovať na najväčšiu automobilku sveta, nemôže ich ignorovať. Keď tradičná francúzska značka predstavila novú verziu svojho SUV Koleos, získala zároveň nový horný koniec ponuky. Na jeho vrchole tróni verzia s výbavou Initiale Paris. Tá doplnila povinný prvok ponuky do podoby, môže presahovať požiadavky cieľovej skupiny značky. Nie je auto, ktoré by pôsobilo citeľne drahšie, než skutočne je.

Rodinná technika s francúzskym štýlom

Dizajn Koleosu nesie všetky znaky koncepcie šéfdizajnéra Renaultu Laurensa van der Ackera, ktorého moderný štýl značka neskrývane označuje za kľúčový faktor vysokých predajov svojich áut. Keď obliekol jeho kabát veľkému SUV, zdvihlo to niekoľko obočí. Najmä preto, že Renault postavil Koleos technicky na platforme a technike bratranca - Nissanu X-Trail.

Vo výrazných tvaroch Renaultu vyzerá Koleos ako naozaj veľké auto a aj je. Pri jazde však v dojmoch posádky nevytŕča japonská technika, ale francúzsky štýl. V pocitoch z pohľadov zvonku, aj čistými tvarmi moderného interiéru. Ale aj jazdou, ktorá nemá tradičnú francúzsku jemnosť, no cestujúci sa pri nej, aj vďaka mimoriadne pohodlným sedačkám cítia veľmi komfortne.

Ako manažérskemu modelu do firemnej flotily francúzskej proveniencie Koleosu nič nechýba.

Batožinový priestor na také veľké auto neohuruje rozmermi ani objemom,  no bohato stačí. Moderné SUV nechce nik používať ako sťahovacie auto. Ako manažérskemu modelu do firemnej flotily francúzskej proveniencie mu nechýba nič. Aj v top výbave zapadá do fleetových požiadaviek, pretože ako sólo kúpa už nie je v cenovej hladine, ktorá by napríklad voči nemeckej konkurencii podliezala ponuky. Nákladovú rezervu má v nižších výbavách

92094_2017_New_Renault_KOLEOS_Initiale_Paris_tests_drive_in_Finland.jpg
92040_2017_New_Renault_KOLEOS_Initiale_Paris_tests_drive_in_Finland.jpg
92043_2017_New_Renault_KOLEOS_Initiale_Paris_tests_drive_in_Finland.jpg
92076_2017_New_Renault_KOLEOS_Initiale_Paris_tests_drive_in_Finland.jpg

Jazda ako argument

Aj vodič, ktorý nie je práve fanúšik SUV, prijme Koleos ako veľmi príjemnú voľbu, ak ho čaká dlhá cesta, zvlášť ak hrozí nepriazeň počasia. Tomu prvému pomáha dostatok miesta, pohodlné sedenie a zvuk audio sústavy Bose. Plus 175-koňový turbodieselový dvojliter, s ktorým nikoho nevystraší, no užije si pohodlný rýchly presun.

A keď, ako druhý faktor, po ceste prekvapí silno zasnežený horský prejazd, bude vďačný nielen za kus auta okolo seba, ale aj za možnosť jednoduchým cvaknutím tlačidla prepnúť pohon do automatického alebo uzamknutého režimu štyri krát štyri.

Renault Koleos je v každom ohľade moderné SUV so zjavom, ktorým možno pútať pozornosť. Pre manažéra firmy s kontraktom s francúzskou značkou, ktorý chce niečo vyššie než limuzínu, je vo výbave Initiale Paris veľmi sebavedomou ponukou.

Technické údaje Renault Koleos Initiale Paris DCI 175 4x4

Motor:   2,0 diesel

Výkon:   128 kW pri 3 750 ot./min.

Krútiaci moment:   380 Nm pri 2000 ot./min.

Spotreba (mesto/mimo mesta/kombinovaná):   6,1/5,7/5,8 l/100 km

Objem kufra – základ:   498 litrov

FOTO: Renault

Inteligentné zázemie možno mať so sebou kdekoľvek

Inteligentné zázemie možno mať so sebou kdekoľvek

Inovatívnym firmám treba rozumieť

Inovatívnym firmám treba rozumieť