Komu Samsung uvoľní miesto

Komu Samsung uvoľní miesto

Juhokórejský výrobca elektroniky Samsung Electronics zatvorí svoj závod vo Voderadoch. Dôvody sú nedostatok zamestnancov a snaha zefektívniť výrobu. Rozhodnutie Samsungu neznamená hrozbu pre ekonomiku, ani len pre okolie končiacej fabriky. Mladší z dvojice závodov Samsungu na Slovensku vyrába displejové moduly pre finalizačnú fabriku na televízory v Galante, ktorá časť jeho aktivít preberie.

Možno počítať s tým, že ľudia z fabriky si bez problémov nájdu prácu, aj ak nebudú ďalej robiť pre Samsung. Zatiaľ sa netreba obávať ani masového odchodu firiem. Znamená to, že sa nič nedeje?

Iba sčasti. Faktom je, že Samsung má na Slovensku pomerne jednoduchú výrobu s vysokým stupňom montáže, ktorú robia ľudia. Tým pádom je logicky citlivá na mzdové náklady a výraznejšie zvyšovať platy jej biznis model nedovolí. Keďže firma už dávnejšie využívala aj pracovníkov z iných krajín, hrozba stoviek Slovákov bez práce sa nekoná. Nanajvýš dokazuje, aké scestné sú špekulácie o možnosti primäť firmu, aby závod nezavrela, ponukou štátnej pomoci.

Z hľadiska reputácie tunajšieho priemyslu to však dobrá správa nie je. Rozhodnutie takej známej firmy ako je Samsung bude viditeľné aj na medzinárodnej scéne. Ak by Samsung presunul montáž do lacnejšej krajiny, bol by to dokonca celkom dobrý signál. Pretože by tým uvoľnil ľudí pre zamestnávateľov s náročnejšou výrobou, ktorí môžu okrem iného viac platiť.

Problém je, že Samsung Electronics si mohol závod uvoľniť od montáže aj sám pre seba, ak by sa pustil do sofistikovanejšej výroby s vyššou pridanou hodnotou alebo dokonca pripojil aj vývoj. Ako jeden zo svetových lídrov spotrebnej elektroniky má na to dostatok aktivít, nehovoriac a iných odnoží materského čebolu. Mohol na Slovensku vyrábať napríklad batérie alebo iné komponenty pre elektrické autá.

Odchod firiem s jednoduchšou výrobou s vysokým podielom manuálnej práce problém nie je. Presnejšie, nebol by, ak by ich ľudí, rovnako ako areály či flexibilných dodávateľov preberali firmy s náročnejšou výrobou. Tie s modernými technológiami dosahujú vyššiu produktivitu práce a „zarobia“ na lepšie platy svojich zamestnancov. Ak však slovenskému priemyslu už v niektorých oblastiach chýbajú ľudia s akoukoľvek kvalifikáciou a kompletne všade skúsení odborníci, je to problém. Novým zamestnávateľom totiž hŕstka miestnych, z veľkej časti neveľmi rekvalifikovaných, pôvodne kaderníkov či čašníkov, a stovky cudzincov z nízkonákladových krajín, nestačia.

Nedostatok ľudí je potrebné riešiť na troch úrovniach. Tá prvá, pracovníci z tretích krajín, môže slúžiť nanajvýš na krátkodobé preklenutie existujúceho nedostatku. Pri nej pomôže najmä každá forma flexibilnejšieho zamestnávania, vrátane jednoduchších pracovných povolení.

Na druhej úrovni je potrebné čo najskôr rozbehnúť priebežné vzdelávanie pracovníkov v priemysle. Aby tí, čo majú nízku kvalifikáciu, mali vyššiu. Bude potrebná aj pre doterajších „fachmanov,“ ktorým zostarla odbornosť – pretože vo fabrikách fungujú modernejšie technológie. Jedno vzdelanie z tínedžerských čias už na celú kariéru stačiť nebude. Keďže podniky budujú tréningové kapacity na zácvik pracovníkov a duálne vzdelávanie, môže byť priebežné vzdelávanie priemyselných pracovníkov spôsob, ako mať učebné dielne využité aj popoludní.

Priemyselné firmy však majú biznis hlavne vo výrobe- Pomôcť nosnému sektoru ekonomiky pri zvyšovaní kvalifikácie zamestnancov je pre štát príležitosť na to, aby aspoň sčasti v strednodobom horizonte kompenzoval obrovský deficit v ponuke vzdelaných ľudí. A pomôže mu to aj s nastavením tretieho, dlhodobého riešenia, ktoré môže udržateľne zabezpečovať dostatok kvalifikovaných ľudí – kvalitného odborného vzdelávania.

MINITU vzrástla produktivita o viac ako 20 percent bez dodatočných investícií

MINITU vzrástla produktivita o viac ako 20 percent bez dodatočných investícií

Priemyselný prestup roka mieri do Spiney

Priemyselný prestup roka mieri do Spiney