Volkswagen Slovakia spustil výrobu nového Porsche Cayenne

Volkswagen Slovakia spustil výrobu nového Porsche Cayenne

Bratislavský závod Volkswagen Slovakia vypustil do sveta prvé sériové vozidlá Porsche Cayenne. Prvenstvo si však drží hneď v niekoľkých oblastiach. Nielen, že je to prvý model značky Porsche, ktorý je kompletne vyrobený na Slovensku, rovnako ide o prvé spomedzi troch ohlásených SUV modelov, ktorými sú, okrem Porsche Cayenne, Volkswagen Touareg a Audi Q8. „Bratislavský závod VW SK patrí vďaka výrobe vozidiel najvyššej kvality medzi najvýznamnejšie závody značky a koncernu Volkswagen. Náš skúsený tím vyrába zložité produkty v rôznych derivátoch, ktoré dodávame zákazníkom do celého sveta. Umiestnenie kompletnej výroby novej generácie Porsche Cayenne do Bratislavy významne prispeje k perspektívnym a stabilným pracovným miestam,“ uviedol Ralf Sacht, predseda predstavenstva Volkswagen Slovakia.

Na vlastných kolesách

S príchodom Porsche Cayene sa výroba rozšírila na tri segmenty. V Bratislave sa lisuje 13 dielov, ktorých ďalšie kroky smerujú do novej karosárne, kde pomocou približne 650 robotov získa karoséria svoje krivky. Pribudla aj nová montážna hala na výrobu podvozkov, kde vozidlo nadobudne svoju finálnu podobu. Celková investícia do výrobných hál tak činí viac ako 800 mil. eur.

Kto bude ďalší?

V súčasnosti produkuje bratislavský závod 6 modelov 5 značiek. Konkrétne Volkswagen Touareg, Audi Q7, Porsche Cayenne, Volkswagen up! (vrátane čisto elektrickej verzie Volkswagen e-up!), SEAT Mii a ŠKODA Citigo. Zároveň sa intenzívne pripravuje na výrobu tretej generácie Volkswagen Touareg a úplne nového modelu Audi Q8.

Synchronizovať plánovanie s výrobou sa vyplatí rýchlo

Synchronizovať plánovanie s výrobou sa vyplatí rýchlo

V Trnave vyrobili za polrok vyše 181 tisíc áut

V Trnave vyrobili za polrok vyše 181 tisíc áut