V Trnave vyrobili za polrok vyše 181 tisíc áut

V Trnave vyrobili za polrok vyše 181 tisíc áut

Trnavská továreň francúzskej automobilovej skupiny PSA Groupe Slovakia vyrobila v prvom polroku 2017 celkovo viac ako 181 500 vozidiel, čo predstavuje medziročný rast 1,6 percent. Firma informovala, že ťahúňom jej výrobného portfólia bol v prvom polroku nový Citroën C3. Tento model mal podiel vyše 70 percent. Za obdobie september 2016 až jún 2017 z neho pre zákazníkov po celom svete firmy vyrobila celkovo viac ako 170 tisíc vozidiel.

Kľúčovým projektom v prvom polroku bolo pre fabriku spustenie výroby na štvrtej víkendovej pracovnej zmene, vďaka ktorej závod prijal viac ako 800 nových ľudí. Celkový počet zamestnancov továrne tak stúpol na 4.300 ľudí . Automobilka PSA Groupe Slovakia ako prvá na Slovensku podpísala vo februári ročnú kolektívnu dohodu, čím sa tarifné mzdy v roku 2017 zvýšili v priemere o 6,3 percent.

Od soboty 29. júla má fabrika pre letnú dovolenku odstávku. Výrobu spustí od stredy 16. augusta. Takmer trojtýždňové zastavenie výroby bude zamerané aj na prípravu nových produktov. Cieľom prevádzok zvarovňa, lakovňa a montáž je príprava na nový model, ktorého produkcia je naplánovaná v horizonte roku 2019. Na rok 2019 fabrika plánuje spustiť aj výrobu benzínových motorov v novej motorárni.

Volkswagen Slovakia spustil výrobu nového Porsche Cayenne

Volkswagen Slovakia spustil výrobu nového Porsche Cayenne

Kráľovský diesel

Kráľovský diesel