Dobre riadená flotila nestojí v garáži

Dobre riadená flotila nestojí v garáži

Full service znamená autá, ktoré dobre reprezentujú firmu a efektívne jej pomáhajú zarábať, spokojných zamestnancov, jednu faktúru mesačne a žiadne starosti.

Firma zreorganizovala regionálnu štruktúru obchodníkov a tí dostali na starosť väčšiu oblasť než predtým. Najazdia aj 60 tisíc kilometrov ročne, predtým sa ledva dostali na štyridsať. Ak by zmluva o operatívnom lízingu bežala ďalej, na jej konci by zákazník priplatil pár tisíc eur na auto za nadlimitné kilometre. Vyriešila to pomerne jednoduchá úprava. „Pravidelná komunikácia je pri riadení firemnej flotily rozhodne prospešná, zabráni prekvapeniam,“ hovorí riaditeľ ALD Automotive Slovakia Daniel Tomaško.

Začínať môže definovaním car policy. Ak si firma nadefinuje, čo od autoparku očakáva, aké autá pre ktoré útvary a úrovne zamestnancov chce mať a aké očakáva náklady, vytvorí rámec pre jeho efektívnu prevádzku. „V rámci programu full service môžeme túto politiku pre klienta spracovať aj my. Súčasťou býva aj spôsob, ako prezentovať identitu firmy, veď auto je jej tvárou na verejnosti,“ dodáva D. Tomaško. Bonusom servisu pre klienta je požiadavka na odťahovú službu, aby v prípade poruchy alebo nehody nálepky strhla a viezla ho na opravu bez nich.

ALD Automotive - logotype noclaim (2014) RGB 150dpi.jpg

ALD Automotive Slovakia

Infolinka:  +421 2 68 29 88 00

E-mail: infosk@aldautomotive.com

Jednou z hlavných výhod spolupráce s ALD Automotive je pre podnik absolútny prehľad nad prevádzkou flotily. Jej vedenie, fleet manažér ale aj vodiči môžu cez web portál sledovať náklady, faktúry aj poistné udalosti. Aplikácia na smartfón ponúka jednotlivým vodičom plnenie zmluvného nájazdu, upozorňuje ho na nutný servis a dokáže ho navigovať do zmluvného servisu.

Základom riadenia flotily je dobrý výber áut, vhodné financovanie a prevádzkový model, v ktorom ich podnik efektívne využíva. Či má firma vlastného fleet manažéra alebo si ho spolu s autoparkom outsourcuje, je dôležité dobre odhadnúť nájazd každého vozidla podľa potrieb biznisu. Ako financovanie si čoraz viac firiem vyberá operatívny lízing, ktorý funguje s flotilovým servisom. Na prevádzku každého auta sa tak určí mesačná platba, za ktorú firma získa kompletný prvok mobility. Vrátane servisu a napríklad aj pripomenutia, že zamestnanci v horských regiónoch musia prezúvať zimné pneumatiky skôr než ich kolegovia na rovine.

Práve komplexnosť ponuky je podľa D. Tomaška dôvod, pre ktorý si nadnárodné firmy, ale aj čoraz viac domácich podnikov pýta full service. „Obrazne povedané, chcú dostať správne autá pre správnych ľudí, jednu faktúru na zúčtovacie centrum a nemať žiadne starosti,“ konštatuje. Služby plného servisu obsahujú od poradenstva pri voľbe výbavy auta cez odporúčania vhodných servisov až po kontrolu efektívnosti opráv. V ponuke môže byť aj optimalizácia jazdného štýlu, na základe dát z monitoringu, ale aj v podobe školy jazdenia pre zamestnancov. „Auto, ale aj celý spôsob ako firma zabezpečuje mobilitu, sa stalo aj dôležitým prvkom budovania zamestnaneckej lojality,“ poznamenáva D. Tomaško.

Flotila je aktívum aj benefit

Flotila je aktívum aj benefit

Komu nestačia farebné ponožky

Komu nestačia farebné ponožky