BMW prináša šancu priemyselným startupom

BMW prináša šancu priemyselným startupom

Začinájúce spoločnosti zo všetkých priemyselných oblastí, zahŕňajúce produkty a služby súvisiace s mobilitou, tak budú môcť prihlásiť svoje návrhy revolučných technológii, produktov a služieb. V septembri sa v Holandsku uskutoční StartupFest Europe 2017, v rámci ktorého prebehne aj súťaž BMW Startup Challenge. Cieľom projektu je formovať budúcnosť globálnej mobility a mestského života. Vďaka tejto príležitosti sa môžu stať súčasťou skupiny, ktorá každoročne nakupuje produkty a služby v hodnote miliárd dolárov. 

„BMW Group nepretržite čelí mnohým výzvam v podobe inovácií, na ktoré nie vždy má okamžité interné riešenie, preto po celom svete pátrame po potrebných technológiách, a to najmä medzi inovátormi prevádzkujúcimi start-up spoločnosti,“ hovorí Neil Fiorentinos, generálny riaditeľ BMW Group Nederland.

Tím BMW Startup Garage, ktorý zodpovedá za ich výber pre spoluprácu s BMW Group, dá  zo všetkých zúčastnených šancu desiatim start-up projektom, ktoré sa predstavia v druhom kole. Tam prevezme hodnotenie do rúk prominentná porota, pozostávajúca z popredných osobností zo sveta startupov. Medzi porotcov zasadnú Daan Roosegaarde, holandský umelec a zakladateľ projektu Studio Roosegaarde, Evert Jaap Lugt, generálny riaditeľ spoločnosti YES!Delft, Menno Kleingeld, generálny riaditeľ spoločnosti Enabling Transport Solutions VDL Groep a Pieter Waasdorp, riaditeľ pre podnikateľské aktivity z ministerstva hospodárstva.

Tri najlepšie vďaka tomu dostanú príležitosť predstaviť svoje inovácie medzinárodným novinárom a podnikateľom na BMW Startup Symposium, ktoré bude prebiehať 26. septembra v Amsterdame. Rovnako absolvujú aj návštevu interného oddelenie BMW Startup Garage v Mníchove, kde svoje návrhy predstavia manažérom BMW, ktorí zodpovedajú za nákup produktov a služieb v mene spoločnosti.

Vozík so smartfónom sa vyzná aj v prestavanom sklade

Vozík so smartfónom sa vyzná aj v prestavanom sklade

Mierime k logistike bez papiera

Mierime k logistike bez papiera