Košické oceliarne si zatiaľ nechá U.S. Steel

Košické oceliarne si zatiaľ nechá U.S. Steel

Oceliareň U.S. Steel Košice, ktorá mala meniť majiteľa, ostáva zatiaľ v amerických rukách. Čínska skupina He Steel Group, ktorá mala podľa informácií denníka SME ponúkať za oceliareň 1,4 miliardy eur a ďalšiu miliardu na modernizáciu výrobných technológii, prerušila rokovania. Tie napriek predchádzajúcim vyjadreniam He Steel o záujme stáli už dlhšiu dobu a špekulovalo sa o chýbajúcej dohode na predajnej cene.

He Steel, tretí najväčší producent ocele na svete však pred pár dňami ohlásil, že pozastavuje svoje investície do zahraničia obmedzil pre zmeny a neisté vyhliadky v ekonomike čínskeho regiónu, v ktorom sídli. Podľa najnovších informácii tým pádom U.S Steel oceliareň zatiaľ nepredáva.

Východoslovenský oceliarsky konglomerátu však potrebuje investovať do modernizácie výrobných zariadení, podľa odhadov najmenej miliardu eur. V posledných rokoch však firma najmä skúšala znížiť náklady. Vzhľadom na situáciu materskej skupine silno zvažovala odchod zo Slovenska. United States Steel Corporation sa rozhodla pristúpiť k predaju a získať tak dostatočný finančný obnos, ktorý by mohla použiť na zníženie dlhov či posilnenie pozície na domácom trhu.

Predaj by nutnosť zabezpečiť potrebné investície presunul na nového majiteľa fabriky. O železiarne pred časom prejavili záujem nielen čínsky He Steel ale aj česko-slovenská skupina Moravia Steel. U.S. Steel podpísal začiatkom roka memorandum o porozumení s čínskou skupinou He Steel. Čínskej firme zaručovalo zvláštne postavenie pri rokovaniach o predaji východoslovenských železiarní.

Telematická inovácia vozí ľudí do práce

Telematická inovácia vozí ľudí do práce

Elektromobily vo firmách nebudú len zelená povinnosť

Elektromobily vo firmách nebudú len zelená povinnosť