Elektromobily vo firmách nebudú len zelená povinnosť

Elektromobily vo firmách nebudú len zelená povinnosť

Autá na baterky sa najmä v mestách stanú pre firemné flotily pomerne rýchlo pragmatickou voľbou. Okrem výhodného parkovania budú tiež spôsob, ako prezentovať postoj k inováciám či biznisu obchodného partnera.

Záväzky udržateľného rozvoja, zelené stratégie, prepojenie s biznisom obchodných partnerov, imidž alebo aj výstrelok manažérov. Dôvody, pre ktoré budú firmy čoraz častejšie zaraďovať do svojich vozidlových parkov elektrické vozidlá, pribúdajú. Po istom období, keď sa k novým autám často menej tradičných tvarov stavali rezervovane, sa šéfovia flotíl v priemyselných firmách začínajú o elektromobily zaujímať. U niektorých sa už objavili aj prvé praktické dôvody. Mnohí si chcú elektrické auto aspoň vyskúšať, pretože ľuďom z priemyslu je záujem o výsledky prirodzeného technologického pokroku prirodzený. Okrem toho sa autá na baterky stávajú aj nástrojom prezentácie postojov firmy.

Rôzne pohľady na elektromobilitu

Podniky sa na svoje vozové parky pozerajú z viacerých uhlov. Prioritou však ostáva funkčné riešenie mobility, teda všetkých aspektov dopravy ľudí a tovaru, ktorú potrebujú pre plynulý chod procesov s prihliadnutím na optimalizáciu nákladov. Ideálny stav je dosiahnutie maximálnej potrebnej kapacity automobilovej mobility za čo najnižšiu finančnú investíciu. Každé riešenie obstarávania majetku a služieb vo firmách musí ísť ruka v ruke s cieľom firmy, ktorým býva, akokoľvek sa to formuluje, tvoriť zisk. Manažment flotíl vozidiel vo firmách preto prechádza tak ako aj ostatné oblasti nikdy sa nekončiacim obdobím neustáleho procesu zefektívňovania a inovácie.

Okamih disrupcie, keď sa elektrický pohon stane masovo dostupnou technológiou, sa blíži.

Žiadna firma si už nemôže dovoliť plytvať prostriedkami, nielen finančnými, ale aj ľudskými zdrojmi. Tie sa stávajú v priemysle jedným z najcennejších aktív. Konkurenčnou výhodou vždy bude uvedomenie si hodnoty času. Témou sa stáva otázka, ako funkčne zaradiť elektromobily do vozových parkov firiem. Firemné politiky mobility (car policy), teda interné predpisy na používanie vozidiel a ich prideľovanie zamestnancom na  jednotlivých pozíciách, sa čoraz viac prispôsobujú zvyšujúcej sa dostupnosti elektromobilov na trhu s novými vozidlami.

Uvažovanie o elektromobile ako firemnom vozidle je stále výrazne ovplyvnené cenou týchto áut. Aj keď ide väčšinou o menšie autá, dosahujú často cenu manažérskej limuzíny strednej triedy v slušnej výbave alebo stredne veľkého SUV. To nie je pri novej technológii prekvapivé. Na rozdiel od pohonu masovo vyrábaných áut zatiaľ motory a najmä batérie elektromobilov nezlacňujú úspory z rozsahu. Na okamih, keď sa elektrický pohon stane masovo dostupnou technológiou, teda moment disrupcie, sa ešte stále čaká. No je zjavné, že sa blíži. Nie je to len pre blížiace sa termíny nástupu elektromobility z politických stratégií. Rozhoduje prístup automobiliek. Ten sa zlomil na vlaňajšom svetovom autosalóne v Paríži, kde mala každá z veľkých značiek sériové auto na elektrinu alebo aspoň koncept, ktorý zjavne speje do výroby. Bol to koncept I.D. skupiny Volkswagen, ktorá ohlásila aj zmeny vo výrobe, rovnako ako štúdia koncernu Daimler, pred ktorou sa usmieval mladistvo oblečený šéf skupiny Dieter Zetsche. Dôležitý posun priniesol šéf aliancie Renault Nissan Carlos Ghosn, ktorý rovno oznámil, že skupina vyvinie masový elektromobil v Číne.

Trendom je, že automobilmi na elektrický pohon sa postupne začínajú zaoberať novo vzniknuté automobilky alebo technologické spoločnosti, ktoré nikdy v minulosti automobily nevyrábali. Elektrické vozidlá začali ich výrobcovia okrem autosalónov prezentovať aj na výstavách počítačových technológií a vytrhli ich tak z akéhosi tradičného sveta automobilizmu a zaradili medzi najnovšie technologické vychytávky doby. Vozidlá so spaľovacími motormi nezaostávajú a ponúkajú v podstate v každom novom modeli najnovšie technológie z oblasti efektivity, konektivity alebo autonómnosti, ako synonymum technologického pokroku sú však čoraz viac vnímané práve elektromobily.

Inovácie vozových parkov

Trh ponúka stále nové riešenia automobilovej mobility a spôsoby, ako kúpiť elektrické auto, pribúdajú tiež. Výnimkou už nie je dlhodobý prenájom vozidiel, externá správa vozového parku, čoraz viac sa diskutuje o zdieľaní vozidiel medzi firmami navzájom. Záujem podporilo aj Ministerstvo hospodárstva SR, ktoré v spolupráci so Zväzom automobilového priemyslu SR podporuje elektromobilitu štátnou dotáciou vo výške najviac päťtisíc eur na vozidlo.

Rastie aj ponuka elektromobilov na trhu, kde prevládajú vozidlá nižšej strednej triedy vo verzii karosérie hatchback, ktorá uspokojí najmä požiadavky referentského vozidla v rámci mestskej mobility.

Elektrické vozidlá zažívajú nemalé zvýšenie záujmu a fakt, že takéto vozidlá začína postupne ponúkať väčšina výrobcov automobilov, napovedá, že do budúcnosti s touto technológiou v rôznych formách jednoducho treba rátať. Korene elektromobility siahajú už do minulých storočí, no odvtedy prešla rôznymi fázami vývoja.

V súvislosti s elektromobilitou vznikajú nové cieľové skupiny zákazníkov. Na jednej strane sú to technologickí nadšenci, ktorí stále chcú ísť s dobou a ich pocit naplnenia rastie priamoúmerne s používaním najmodernejších technológií, aj keď niekedy môže byť ich praktický prínos do života diskutabilný. Pridanou hodnotou v tomto prípade je nachádzať sa vždy tam, kde uzrie svetlo sveta nový produkt, a stať sa zakaždým jedným z prvých používateľov nových technologických vychytávok. Pocit kráčania s dobou je v tomto prípade nenahraditeľný. Táto stále sa rozrastajúca skupina fanúšikov technológií vidí elektromobily ako takmer povinnú oblasť záujmu vedľa počítačov, smartfónov nabitých najnovšími aplikáciami či lietajúcich dronov. Všetko ako nevyhnutné príslušenstvo pre život na batérie dobíjateľné z elektrickej siete.

Elektromobily pre manažérov

Na druhej strane je skupina používateľov, ktorá vníma elektromobilitu ako alternatívnu formu dopravys ekologickejším vplyvom na životné prostredie. Absencia spaľovacieho ústrojenstva a tým nulová produkcia výfukových plynov je pre niekoho rozhodujúcim kritériom pri výbere nového automobilu. Otázku vzťahu elektromobility a ekológie je potrebné vnímať v širšom kontexte, a teda brať na vedomie fakt, že aj samotná výroba elektromobilu zanecháva na planéte uhlíkovú stopu. Taktiež recyklácia batérií je proces, ktorým sa po skončení životného cyklu elektromobilu bude potrebné zaoberať. Elektrickú energiu na nabíjanie je potrebné vyrobiť a len tí uvedomelejší používatelia si vedia vybrať tú, ktorá je vyprodukovaná ekologickejšími spôsobmi. Na druhej strane však môžu zástancovia elektromobility ako nástroja ekológie argumentovať, že v momente, keď už je vozidlo s elektrickým pohonom v pohybe, neprodukuje žiadne výfukové plyny a nadmerný hluk. Tu je vhodné dodať, že najekologickejší automobil je v prvom rade taký, ktorý nejazdí zbytočne, bez ohľadu na jeho pohon.

Výrobcovia automobilov plánujú v nasledujúcich rokoch ponúknuť elektromobily všetkých kategórií a vyhotovení karosérie.

Čoraz viac sa skloňuje otázka využívania elektromobilov ako manažérskych vozidiel. V rámci mestskej mobility má zmysel sa nad tým minimálne zamyslieť. Výrobcovia automobilov plánujú v nasledujúcich rokoch ponúknuť elektromobily všetkých kategórií a vyhotovení karosérie. Na trhu je už dostatok plne elektrických vozidiel, ktoré svojou výbavou a komfortom plne postačujú pre potreby mestskej mobility manažmentov firiem. S neustále sa zvyšujúcim dojazdom elektromobilov a rozširujúcou sa infraštruktúrou nabíjacích staníc sa dá uvažovať aj o medzimestskej mobilite.

Košické oceliarne si zatiaľ nechá U.S. Steel

Košické oceliarne si zatiaľ nechá U.S. Steel

Vízie, na ktoré treba siahnuť

Vízie, na ktoré treba siahnuť