Štrajk vo Volkswagene ovplyvní celý priemysel

Štrajk vo Volkswagene ovplyvní celý priemysel

Najväčšia výrobná firma na Slovensku s modernou produkciou a silnou pozíciou v automobilovej  skupine Volkswagen si pripísala ďalšie prvenstvo. Od utorka rána v nej beží prvý naozaj veľký štrajk v moderných dejinách slovenského priemyslu. Nemusí mať vplyv len na slovenské závody Volkswagenu.

Ani o percento menej

Zástupcovia zamestnancov, Moderné odbory Volkswagenu ústami svojho šéfa Zoroslava Smolinského odmietli prijať akúkoľvek inú ponuku než svoju požiadavku na 16-percentné zvýšenie platov. Z. Smolinský ho označil za základný návrh.

Vedenie Volkswagenu ju neprijalo a po viacerých úpravách ponúklo vlastnú ponuku. „Zvýšenie v tomto roku o 4,5 % od júna, a potom v roku 2018 o ďalších 4,2 %," spresnil predseda predstavenstva Volkswagen Slovakia Ralf Sacht. Okrem toho by sa mala pre výpočet dovolenkového a vianočného príspevku, teda 13. a 14. platu použiť ako základ namiesto percentuálnej sadzby zo mzdy fixná suma. Systém by umožnil od roku 2018 zvýšiť tarifnú triedu viacerým zamestnancom v priebehu jedného roka než dosiaľ. Navrhnutá doba platnosti kolektívnej zmluvy by bola do konca budúceho roku.

Odborári však ponuku neprijali a od utorka 6 hodiny ráno, keď mala štartovať ranná zmena, ostala značná časť pracovníkov pre vstupom do bratislavskej fabriky. Podľa odhadov účastníkov a médií začínal protest zhruba s dvoma až dva a pol tisícou ľudí. Neskôr v priebehu dňa sa o niečo zvýšil.

Ďalšie, dvanáste kolo rokovaní ohlásili obe strany na žiadosť odborov na stredu popoludní.

Dopad môže byť vážny

Dosahy štrajku môžu výrazne presiahnuť samotnú firmu. Bývalý šéf Volkswagen Slovensko, súčasný čestný prezident Zväzu automobilového priemyslu SR Jozef Uhrík upozorňuje na dva prípady, keď mali španielski odborári prehnané požiadavky, z čias svojej aktívnej kariéry v automobilovej skupine.

V oboch prípadoch bol výsledkom presun výroby do inej krajiny. „Prvý prípad sa udial v závode v Pamplone. Odtiaľ sa kvôli štrajku presunula výroba Volkswagen Polo k nám na Slovensko. Celý presun sa udial veľmi rýchlo. Druhý veľmi podobný prípad sa stal v roku 2003 v Barcelone. Aj vtedy sa k nám na Slovensko presunula časť výroby modelu Seat Ibiza, až na dva roky,“ spomína J. Uhrík. V oboch prípadoch sa to podľa neho negatívne podpísalo nielen na ekonomických výsledkoch ale aj na počte zamestnancov.

S počtom 192 automobilov na 1000 obyvateľov, je Slovensko líder svetovej výroby áut. Automobilový priemysel zamestnáva viac ako 129 000 ľudí, čím si drží status najväčšieho zamestnávateľa.

Pre štrajk sa nie sú v centre pozornosti len samotní zamestnanci Volkswagen Slovakia. Netreba zabúdať dodávateľské firmy, v ktorých pracuje viac ako 50 000 ľudí a ktoré dodávajú komponenty a súčiastky pre výrobu fabriky Volkswagenu.

Odstávka takéhoto rozsahu, zvlášť ak by trvala dlhšie, môže mať nemalý vplyv na výrobu v celom odvetví, a môže zasiahnuť do situácie celého priemyslu, varuje prezident Zväzu automobilového priemyslu SR  Juraj Sinay.

Inovácie vo firmách dostanú domáci aj európsky stimul

Inovácie vo firmách dostanú domáci aj európsky stimul

Hrozba pre globálne firmy sú aj nevyužité príležitosti

Hrozba pre globálne firmy sú aj nevyužité príležitosti