Viac než otázka vkusu

Viac než otázka vkusu

Jaguar bol dosiaľ rivalom prémiových značiek hlavne v segmente limuzín a športových automobilov. Rast predajov v segmente SUV však presvedčil aj britskú značku, aby priniesla model s istými terénnymi schopnosťami.

Etablované nemecké prémiové značky už majú podobné automobily dlhšie, teraz sa prebúdzajú aj iní výrobcovia a svoje SUV predstavili Bentley či Maserati, chystá sa Lamborghini aj Rolls Royce. Odpoveď Jaguaru na najväčší trend v zákazníckych preferenciách motoristov celého sveta nesie názov F-Pace a ambície značky naozaj netají. Model F-Pace sme otestovali s vrcholným pohonom naftovej ponuky, šesťvalcom s objemom tri litre.

Veľká maska chladiča jasne zaraďuje SUV do aktuálneho dizajnu britskej značky.

Športové gény v praktickejšom balení

Na pohľad vyzerá britské SUV naozaj majestátne a veľká maska chladiča ho jasne zaraďuje do aktuálneho dizajnu značky. Premieta sa to aj do interiéru, ktorý poskytuje štedrý priestor v každom smere aj urastenejším pasažierom, či už vpredu alebo vzadu. Na zadnej lavici to platí, samozrejme, iba pre dvojicu, traja cestujúci by sa už tlačili ramenami a stredné sedadlo je tvrdé a nepohodlne tvarované. Posádka sedí v priestrannom, luxusne pôsobiacom interiéri s príjemnými sedadlami.

Luxus v tomto aute nevychádza len z použitých materiálov, ale aj z ponuky technológií, ktoré britská automobilka do auta namontovala. Dopriať si môžete veľa, všetko závisí len od možností bankového účtu a chuti utrácať. Adaptívny tempomat s asistentom jazdy v kolóne, adaptívne LED svetlomety a zástup asistenčných systémov vedia umocniť nielen komfort, ale aj bezpečnosť jazdy. Na zľahčenie ovládania veľkého automobilu ponúka 360° kamerový systém, vyhrievané čelné sklo zase odstraňuje nutnosť nosiť škrabku. Niektoré prvky sú v podstate nutnosťou, zoškriabať ľad z veľkého čelného skla by menším dámam mohlo priniesť nemalé komplikácie. Keďže F-Pace je ženským autom roka, nič zo systémov pre maximálne bezstarostný život s autom tu nechýba a potešia aj detaily ako kryté prahy, o ktoré sa pri nastupovaní neušpinia nohavice ani šaty.

Za výborne tvarovaným volantom sa dá usadiť až prekvapivo športovo, po naštartovaní zaujme 12,3-palcový displej v prístrojovom štíte. Zvoliť možno z viacero grafických tém, zobraziť sa dá aj veľká mapa. Druhým centrom informácií je centrálna dotykové obrazovka s uhlopriečkou 10,2 palca. Má viacero domácich obrazoviek rotujúcich podobne ako na smartfóne, systém chválime za široké možnosti aj rýchlosť reakcií. Navyše klimatizácia má vlastné fyzické tlačidlá pod ním, k rýchlo potrebným funkciám sa tak dá dostať veľmi rýchlo.

Posádka sedí v priestrannom, luxusne pôsobiacom interiéri.

Poháňaný skúsenosťami

F-Pace je síce prvým SUV tejto značky, no nezačínala úplne „z ničoho“. S autami do terénu má dvojautomobilka Jaguar Land Rover bohaté skúsenosti zo značky Land Rover, známe sú najmä jej SUV Range Rover. Napriek tomu patrí Jaguar hlavne na cestu, do terénu má iba jeden režim, rozdelenie sily na kolesá však funguje automaticky a stará so o dobrú trakciu aj na šmykľavom povrchu. S vrcholným naftovým motorom ju aj potrebuje. Trojlitrový šesťvalec s dvoma turbodúchadlami má výkon 221 kilowattov, teda rovných 300 koní. K tomu krútiaci moment úctyhodných 700 Newtonmetrov, ktoré prenáša na všetky kolesá cez osemstupňovú automatickú prevodovku. Tá radí veľmi rýchlo a dokáže v každej u nás legálnej rýchlosti držať veľmi nízke otáčky a šetriť palivo, ale aj bleskovo vystreliť motor do otáčok, kde je najviac účinný. Pohonné ústrojenstvo tak dokáže takmer 1,9-tonové auto zrýchliť z miesta na rýchlosť sto kilometrov za hodinu za 6,2 sekundy a rozbehnúť ho až namaximálnu rýchlosť 241 kilometrov za hodinu. Aj s natoľko výkonným autom sa nám pritom v normálnych podmienkach darilo jazdiť so spotrebou približne osem litrov na sto kilometrov.

Luxus v tomto aute nevychádza len z použitých materiálov, ale aj z ponuky technológií.

Dobre obuté šasi

Parametre schopné konkurovať športovým autám by však nemali veľký význam bez dobre vyladeného podvozka. S balíkom Adaptive Dynamics majú tlmiče meniteľnú charakteristiku a treba potvrdiť, že v športovom režime sa môže F-Pace pustiť do naháňačky so športovými autami a ani v zákrutách nebude stratený. Podvozok funguje tým lepšie, čím rýchlejšie sa s ním ide, a cítiť jeho dynamickú náturu. Aj v normálnom režime cítiť tuhosť auta a nerovnosti hlavne v meste nefiltruje lepšie ako konkurencia.

Ako sa na Jaguar patrí, aj F-Pace je hlavne športový, no zároveň dostatočne distingvovaný či už výbavou alebo svojím prejavom. Predovšetkým s naftovým šesťvalcom, ktorý má charakteristicky kultivovaný chod a veľa sily na to, aby poriadne zašprintoval aj bez zadýchania. Na konkurentov nemá čím výrazne stratiť, má všetky potrebné moderné prvky, výkonný a úsporný motor aj agilné jazdné vlastnosti.

FOTO Jaguar

Dodávateľské reťazce budú križovať aj protekcionizmus

Dodávateľské reťazce budú križovať aj protekcionizmus

Efektívnu prevádzku pýtajú aj nevýrobné budovy

Efektívnu prevádzku pýtajú aj nevýrobné budovy