Ako transformovať MINIT na úspešného regionálneho hráča

Ako transformovať MINIT na úspešného regionálneho hráča

Rodina Ambrovicsovcov naučila vo franšízových pekárničkách Slovákov, ako chutia croissanty. V druhom štvrťstoročí existencie sa firma, už s vlastnou značkou Minit, pripravuje na rast mimo Slovenska a hľadaním vnútorných rezerv v projekte s PwC výrazne zvyšuje pružnosť reakcií.

Po rebrandingu inovácie pod značkou Minit

Rodinný podnik Františka Ambrovicsa, ktorý sa pôvodne zaoberal výrobou francúzskych bagiet, začal experimentovať s mrazenými croissantmi ešte v prvej polovici 90. rokov. V roku 1999 začal vyrábať mrazené lístkové pečivo pre domáce franšízové pekárničky. O rok neskôr vznikla partnerská firma v Česku a výroba začala zásobovať aj jej franšízové pekárne. Rodine Ambrovicsovcov sa za krátky čas podarilo, že názov „fornetti“ pre drobné pečivo zľudovel, hoci ide o vlastné meno značky. Od 2006 vyrába firma aj druhú nosnú produktovú skupinu – hlbokozmrazené chleby a pečivo, ktoré dodáva viacerým obchodným reťazcom. Tie ich dopekajú priamo vo svojich predajniach. Firma má v súčasnosti tristo zamestnancov a skoro päť a pol stovky franšízových partnerov. Pred dvomi rokmi prešla rebrandingom na vlastnú značku Minit.

Intenzívne inovuje tak produkty, ako aj predajný model. V produktoch sa vrátila takmer k tradičným receptúram, založeným na použití prírodného kvasu a neurýchľovanom zrení a kysnutí cesta. Inovuje aj spoluprácu s franšízistami, ktorým nielen dodáva piecku, mrazničku a zásoby na pečenie. „Snažíme sa cez spoluprácu s vlastným architektom a projektovým oddelením, návrhmi zariadenia nábytkom a vitrínami zvýšiť pridanú hodnotu pre partnerov a cez zážitok z pekárničky aj pre finálnych zákazníkov,“ hovorí syn zakladateľa Ladislav Ambrovics, ktorý sa vo firme chopil tejto časti rozvoja. Ďalší členovia rodiny tiež pracujú vo vedení a realizujú expanziu na zahraničných trhoch. Jeho bratranec Zoltán je šéfom českej distribútorskej spoločnosti Minit Bohemia od jej vzniku. Sestra Eva rozbieha predaj v Rakúsku cez Minit Backwaren. Rodina má stále prístup podnikateľov ďaleko od korporátnych procesov. Napriek tomu si je zakladateľ F. Ambrovics vedomý toho, že už sú ďaleko od rodinného podnikania, ktoré rástlo z „garážových“ základov. V ňom musel občas každý robiť všetko. „Prvý stupeň rozvoja je zabezpečiť materiálne predpoklady, teda zarobiť na rast. Lenže túto fázu už máme za sebou a teraz prichádzajú na rad nehmotné prvky rozvoja, teda riadene a investície do ľudského kapitálu,“ pokračuje F. Ambrovics. Firma chce ťažiť z investícií a stabilizovať výnosy z využitia nových strojov v rôznorodej výrobe pre širokú medzinárodnú bázu odberateľov.

Vizitka Minit Slovakia

  •  vyše 300 zamestnancov
  • produktový sortiment so 150 artiklami
  • 6 vysokokapacitných výrobných liniek
  • takmer 550 franšízových pekárničiek na Slovensku a v Česku
  • viac ako 1 000 maloobchodných prevádzok s produktmi firmy v predaji
  • export do Česka, Rakúska, Poľska a Maďarska
  • dcérske firmy v Česku a Rakúsku 

Spoločné tímy Minit a PwC menia firmu

Zakladateľ Minitu František Ambrovics sa rozhodol pre transformačný projekt v spolupráci s tímom Operational Excellence poradenskej spoločnosti PwC. Ten má dlhoročné skúsenosti z desiatok projektov, zameraných na zefektívnenie výroby. „Vidíme, že prístup, nadhľad a metodika tímu PwC nám pomôžu zrýchliť progres a získať pohľad zvonku,“ hovorí František Ambrovics.

Zadať transformáciu stredne veľkej rodinnej firmy na systémovo riadenú organizáciu, chcieť zvýšiť produktivitu práce a priepustnosť výroby nestačí. „Prvá fáza musí byť dôkladná analýza, ktorá nastaví firme a ľuďom zrkadlo,“ zdôrazňuje Pavel Dvornák, direktor PwC pre Operational Excellence. „Naším spoločným cieľom je nastaviť udržateľný prevádzkový model podľa potrieb výroby a trhu. To si vyžaduje zlepšovať zručnosti ľudí zároveň so zmenou ich myslenia. Najviac sa pritom ľudia vo výrobe naučia ,za jazdy‘ spolu s nami. To ostane vo firme aj po našom odchode,“ dodáva P. Dvornák. Výrobné kapacity továrne Minitu presahujú 1 200 ton predkysnutého a predpečeného pečiva mesačne a sú do veľkej miery využité. Firma však intenzívne pracuje na rozsiahlej expanzii v regióne V4 a musí byť pripravená vyrábať so súčasnými zdrojmi viac, no bez zásadných dodatočných investícií. 

Kontakt:

Pavel Dvornák

Direktor, Operational Excellence, PwC

pavel.dvornak@sk.pwc.com

Spoločným cieľom projektu je nastaviť udržateľný operačný model podľa potrieb výroby a trhu, hovorí direktor PwC pre Operational Excellence Pavel Dvornák . „To si vyžaduje zlepšovať zručnosti ľudí zároveň so zmenou ich myslenia. Najviac sa pritom ľudia vo výrobe naučia ,za jazdy‘ spolu s nami. To ostane vo firme aj po našom odchode,“ dodáva. „Ludia vidia, že je to projekt, do ktorého dávame peniaze aj množstvo energie. Aj vďaka tomu ho berú veľmi vážne. Navyše vedia, že im pomôže osobne sa rozvíjať,“ komentuje zakladateľ Minitu František Ambrovics.

Keď firma pred dvomi desaťročiami začínala s veľkovýrobou, bolo kľúčové vyrábať, dosiahnuť kvalitu – a najmä predať, spomína F. Ambrovics. Nebolo rozhodujúce, koľko ľudí v nej pracuje, firma musela hlavne vyrábať. Dnes však má vo výrobe omnoho sofistikovanejšie zariadenia a kvalifikovaní ľudia sú už dlhšie vzácni, dodáva. Firma potrebuje na zmeny aktívny prístup ľudí a musí robiť veci inak, zdôrazňujú konzultanti z PwC a cítia to aj majitelia Minitu. „Preto pracujeme s PwC v spoločných tímoch, intenzívne sa projektu zúčastňujeme a ľudia vidia, že je to projekt, do ktorého nielen dávame peniaze, ale aj množstvo energie. Aj vďaka tomu ho berú veľmi vážne. Navyše vedia, že im pomôže osobne sa rozvíjať pre fungovanie vo firme, ktorá sa výrazne mení,“ komentuje F. Ambrovics. „To ich motivuje,“ dopĺňa jeho syn L. Ambrovics.

Firma sa pripravuje na ďalší rast v medzinárodnom prostredí, reaguje na vývoj na trhu práce a najmä, hľadaním vnútorných rezerv výrazne zvyšuje pružnosť reakcií na zmeny na trhu. „Preto má projekt dva hlavné ciele – optimalizovať výrobu a nastaviť systém plánovania. Naša analýza mala ešte farby PwC, no projekt štartujúcich zmien nesie dizajn Minit Slovakia, aby sa ľudia vo firme stotožnili so zmenami,“ opisuje P. Dvornák.

Technológie ubráni len premyslená obrana

Technológie ubráni len premyslená obrana

Priemysel s domácim trhom poznajú aj v cudzine

Priemysel s domácim trhom poznajú aj v cudzine