Dospelá limuzína so severským šarmom

Dospelá limuzína so severským šarmom

Svet prémiových značiek sa v Európe delí na dva tábory: nemeckú trojicu a alternatívy z Japonska, Veľkej Británie, USA či zo Švédska. Poslednú spomenutú krajinu reprezentuje Volvo, ktoré do vyššej strednej triedy vstupuje s dôležitou novinkou S90. Vyskúšali sme zrejme najpopulárnejšiu verziu D5.

Ako veľmi a či sa niekomu auto páči, je subjektívne. Podľa niekoho je nové S90 najkrajšou limuzínou vo vyššej strednej triede. Najmä pri osobnom stretnutí vynikne jeho reprezentatívnosť a elegancia, LED svetlá mu dodávajú punc technickej vyspelosti, v jeho bočnej línii je pritom aj niečo príjemne staromódne. Treba si ujasniť, či jeho tvary viac vyniknú pred modernou železo-sklo-betónovou vilou alebo pri klasickom zámočku s parkom v anglickom štýle.

Vnútri nezaostáva

Interiér vizuálne nadchne rovnako ako exteriér. Samozrejme, opäť je to vec vkusu, či preferujete drevo alebo hliník, svetlú kožu alebo čiernu. Dôležité je, že Volvo si dáva celkom záležať na kvalite materiálov i spracovania. Kokpitu, ktorý na vyššiu úroveň oproti XC 90 posúvajú výduchy s vertikálnou mriežkou, tak môžeme vytknúť len lesklé čierne plochy na exponovaných miestach (štartovanie a volič režimov, dotykový displej...), výrazné odtlačky prstov sa množia rýchlejšie, ako by mi bolo milé.

Priestoru je dostatok vo všetkých smeroch, na predných aj zadných sedadlách sa sedí veľmi pohodlne. Vodiča poteší možnosť sklopiť hlavové opierky vzadu na zlepšenie výhľadu. Elektronicky sú zaistené aj zámky operadla (delené 60 : 40), tlačidlá sú však len na ľavej strane.

Pri sedane sa však nepredpokladá časté zväčšovanie prepravného objemu, preto batožinovému priestoru dokážeme odpustiť stúpajúcu podlahu v prednej časti. Vstupný otvor je priemerný, nechýba otváranie elektricky ovládaného veka nohou (trochu náladové). Volvo má pochvalu aj za zamykacie tlačidlo, takže po zaklapnutí veka už netreba rozmýšľať nad tým, ako s plnými rukami auto zasa zamknúť.

Digitalizované prístroje dnes už neprekvapia, azda len pri zobrazení mapy by mohli byť ciferníky ešte menšie. Špecialitou je rýchlomer, ktorý poctivo odráta každý jeden kilometer za hodinu pri zrýchľovaní či brzdení.

Zvyknúť si na výškovo orientovaný centrálny displej, rozloženie tlačidiel (pevných aj virtuálnych) je otázka času. Prehrabávaním sa v menu strávite niekoľko dní, rovnako ako u konkurencie. Plusom je slovenčina, hoci preklad občas kríva. Škoda, že aj integrovaný návod nie je po slovensky.

Len so štvorvalcom

Fakt, že Volvo už nenasadí väčší motor ako štvorvalec, delí fanúšikov na dva tábory: jedni to budú donekonečna oplakávať a tým ostatným je to jedno. Diesel D5 s dvoma turbodúchadlami je v kabíne celkom slušne utlmený, no občas prerazí jeho zrnitosť. Vtedy človek zaváha, či sa predsa len nepridá na stranu oplakávačov. Inak je to príjemný agregát na pohodlné cestovanie, ktorý sa vie uskromniť aj na 6,5 l/100 km, pri svižnejšom tempe a s mestskou premávkou však očakávajte stále primeraných 7,3 l/100 km.

Štandardne sa kombinuje s osemstupňovým automatom od Aisinu a pohonom všetkých kolies. Prevodovka sa snaží radiť hladko, pod záťažou však občas šklbne. „Štvorkolku“ takmer necítiť, spoza volantu pôsobí S90 neutrálne až zľahka nedotáčavo. Je to však viac komfortná ako športová limuzína, a to aj keď si zvolíte veľký priemer diskov kolies.

Je vec vkusu, či zákazník preferuje drevo alebo hliník, svetlú kožu alebo čiernu. Dôležité je, že Volvo si dáva záležať na kvalite materiálov i spracovania.

Testované auto malo zmiešané odpruženie so vzduchovými vakmi len vzadu, takže kým predok na nerovnosti zareagoval relatívne tvrdo, zadok ich celkom príjemne utlmil. Celkovo je komfort Volva ladený skôr na dlhé cesty s tiahlymi vlnami, kde vynikne armáda asistenčných systémov so schopnosťou čiastočne autonómnej jazdy do rýchlosti 130 km/h. Vodič pritom musí mať stále ruky na volante.

Keď ho však bude elektronika vyrušovať, všetko vrátane radaru adaptívneho tempomatu sa dá odpojiť. V zákrutách nás podvozok prekvapil svojou komunikatívnosťou. Riadenie v prvom momente nezaujme, aj v najmäkšej polohe je však citlivé a precízne prenáša vodičove pokyny.

Na zábavu by si ho človek zrejme nekúpil, a s naftovým motorom už vôbec nie. Je však veľmi príjemné odhaľovať skryté talenty a schopnosti Volva S90. Najkrajšie na tom je, že si pritom zachováva svoju švédsku výnimočnosť a nesnaží sa skĺznuť do precíznej nemeckej rutiny.

Vizitka Volva S90 D5 AWD

Dĺžka × šírka × výška                         4 963 × 1 879 × 1 443 mm

Rázvor                                                 2 941 mm

Hmotnosť                                           1 779 kg

Pneu                                                    255/40 R 19

Objem palivovej nádrže                     60 litrov

Objem batožinového priestoru           500 litrov

Vrcholný biturbo diesel

Motor                                    2,0 R4

Max. výkon                            173 kW

pri otáčkach                            4 000/min.

Max. krút. moment                 480 Nm

pri otáčkach                            1 750 – 2 250/min.

Zrýchlenie                              0 – 100 km/h   7,0 s

Max. rýchlosť                         240 km/h

Kombinovaná spotreba          4,8 l/100 km

TEXT Martin Ruisl

FOTO Volvo

Auto z Trnavy do každého mesta

Auto z Trnavy do každého mesta

Poistené platby sa strážia navzájom

Poistené platby sa strážia navzájom