Auto z Trnavy do každého mesta

Auto z Trnavy do každého mesta

Po miernom zvýšení kapacít a citeľnom raste výroby spustila fabrika francúzskej aliancie PSA v Trnave aj výrobu tretej generácie Citroënu C3. Novinka prináša zaujímavé nápady, vyskúšané namodeli C4 Cactus v menšom balení, ideálnom do mesta.

Šikovný mestský model označovaný C3 ponúka Citroën už od roku 2002. Francúzsky výrobca odvtedy predal viac ako tri a pol milióna kusov. Teraz prichádza v úplne novej tretej generácii, postavenej na staršej platforme využívanej koncernom pre model Peugeot 208. Oba modely schádzajú spolu z jednej výrobnej linky v slovenskej fabrike koncernu PSA Peugeot Citroën.

Robustný aj kompaktný

Dizajn je jasne inšpirovaný väčším modelom C4 Cactus, vďaka čomu menší brat v novej generácii nie je taký dievčenský ako predtým. Na výber je deväť farieb karosérie, ku ktorým sa dajú zvoliť tri farby strechy. Robustný dojem navodzujú ochranné prvky na karosérii, podobne ako majú SUV. Nelakované plasty okolo blatníkov a na nárazníkoch sú od druhej výbavy Feel na aute sériovo, za odolné panely Airbump na dverách sa ešte pripláca, bez doplatku sú až v najvyššej špecifikácii Shine.

Napriek sebavedomému vzhľadu je C3 stále malé auto zamerané na obratnosť v meste. Dĺžka zostala štyri centimetre tesne pod hranicou štyroch metrov s malým polomerom otáčania – ľahko sa parkuje a pohybuje v užších priestoroch. Navyše je z auta vďaka dizajnu karosérie výborný výhľad a vodičovi sa dobre odhadujú jej okraje. S parkovacími senzormi a kamerou tak ochranné plastové prvky slúžia skôr na ochranu pred nárazmi od ostatných vodičov. Posunutím kolies viac k rohom karosérie narástol rázvor na 2,54 metra, čo sa podpísalo pod väčším vnútorným priestorom. Pre batožinu je vyhradených 300 litrov objemu za zadnými sedadlami, sklopením ich operadiel sa zväčší na 922 litrov.

Retro je moderné

Kabína láka usadiť sa do veľmi pohodlných a rozmerovo štedrých sedadiel. Na tých predných je aj pre vysokého vodiča dosť miesta v každom smere, vzadu majú na kolená a hlavu komfortný životný priestor iba osoby do 180 cm. Interiér poskytuje celkový priestor na úrovni segmentu malých áut, pôsobí však vzdušne a útulne. Na výber sú štyri štýly materiálov a farieb, výsledok naozaj nápaditý. Zaujmú držadlá na dverách ako zo starodávneho cestovného kufra, časté používanie motívu obdĺžnika, ako aj minimum tlačidiel na stredovej konzole.

Takmer všetky prvky ako klimatizácia, audio, navigácia, Bluetooth a nastavenie vozidla sú združené v centrálnom dotykovom displeji, často tak treba prepínať medzi jednotlivými ponukami, čo príliš odpútava zrak od cesty. Sčasti obsluhu uľahčujú rýchle skratky na najpožívanejšie funkcie, systém však má iba priemernú rýchlosť reakcií a citlivosť na dotyk, oproti klasickému panelu klimatizácie s tlačidlami je jasnou nevýhodou.

V modernom aute nechýba nová bezpečnostná technika ako pomoc pri núdzovom brzdení v prípade hroziacej kolízie alebo upozornenie na opustenie pruhu. Kamere sledujúcej cestu robí spoločnosť aj FullHD kamera ConnectedCAM snímajúca svet vpredu v 120° uhle. Stlačením tlačidla na jej tele pod spätným zrkadlom sa vytvorí videozáznam s uvedenou polohou a rýchlosťou jazdy alebo fotografie. K záznamom sa dá dostať cez aplikáciu v smartfóne spojenom s vozidlom cez WiFi, odkiaľ sa dá rýchlo zdieľať. Pre bežného motoristu zábavný prvok by mohli oceniť aj firemní garážmajstri, napríklad pri komunikácii s poisťovňou o nehode.

Dĺžka (mm)                             3 990

Šírka (mm)                              1 750

Výška (mm)                            1 470

Rázvor náprav (mm)               2 540

Objem kufra/nádrže (l)           300/45 – 50

MotorBlueHDi                     75

Zdvihový objem (ccm)           1 560

Max. výkon (kW/ot.)              55/3 500

Max. krút. moment (Nm/ot.)  230/1 750

Medzimestská linka

V mestskom aute častejšie vídať benzínové motory, za istých okolností však má význam aj diesel. Napríklad ak musí auto cestovať medzi dvoma mestami po diaľnici, po dlhšom presune však veľa jazdí po meste a vodič si väčšie auto neželá. Keďže možno predpokladať, že toto auto najazdí viac kilometrov, možno kalkulovať aj s vyššou vstupnou investíciou na diesel oproti benzínovému agregátu. Testovali sme slabšiu verziu naftového motora BlueHDi 75, ktorý nemá šancu oslniť svojou dynamikou. V pomalej mestskej premávke deficit sily vďaka maximu krútiaceho momentu pri nízkych otáčkach až tak necítiť. Za jeho hranicami mu už rozhýbanie trvá dlhšie. Podiel majú na tom aj ťažšie prevody päťstupňovej manuálnej prevodovky s menej presnou kulisou a dlhými dráhami radenia. Samozrejme, ani individuálny motorista, ani vodič referentského vozidla so športovým naturelom takéhoto auta neráta.

Naopak, ocení pohodlie. Na zapadnutých krytoch kanálov, výtlkoch, koľajniciach a iných nerovnostiach však Citroën C3 ukázal, že dokáže nedostatky našich ciest odfiltrovať tak dobre ako azda žiadne iné auto v segmente. Komfortný podvozok vynikajúco korešponduje s pohodlnými sedadlami trochu lenivým pohonom. Kolesá blízko pri rohoch karosérie zaručujú celkom dobrú smerovú stabilitu aj pri vysokej rýchlosti, poddajný podvozok však dovolí autu i výraznejšie náklony. Pri náhlení teda z neho nejde veľká istota, významne však boduje pohodlím na palube, dostatočným priestorom uvoľneným jazdným štýlom a ľahkým ovládaním.

TEXT Miloš Remenár

FOTO Citroën

Ako rozbehnúť vo fabrike Industry 4.0

Ako rozbehnúť vo fabrike Industry 4.0

Dospelá limuzína so severským šarmom

Dospelá limuzína so severským šarmom