Manažér vývoja učí ľudí riešiť problémy

Manažér vývoja učí ľudí riešiť problémy

Význam trenčianskeho technologického centra výrobcu autokomponentov Adient podľa jeho šéfa Franka Toennigesa neustále rastie. Nielen preto, že firme, donedávna známej ako odnož koncernu Johnson Controls, v regióne pribúda biznis. Menia sa aj požiadavky na interiér a sedačky auta.

Technologické centrum v Trenčíne rastie a priberá kompetencie. Aká je jeho pozícia v skupine Adient?

Ako skupina disponujeme štrnástimi absolútne sebestačnými rozvojovými centrami po celom svete. Máme takéto centrá v Južnej Amerike, západnej Európe, Kórei, Číne a na Slovensku. Na Trenčín sa sústredíme, pretože v regióne rýchlo pribúdajú príležitosti. Táto oblasť je pre nás dôležitejšia ako kedykoľvek predtým. Ako sa centrum rozvíja, neustále mu pribúdajú kompetencie, úloha vo výrobe prototypov a testovaní technológií a aj výrobkov. Vrcholový manažment ocenil Trenčín ako jedno z technologických centier s najtalentovanejšími ľuďmi.

Nevzniklo popri výrobnej fabrike, ale od začiatku ako vývojové pracovisko. Ako sa rozbieha také vývojové centrum?

V roku 2004 štartovalo s cieľom rozbehnúť niečo, čo by som opísal ako „väčší pracovný stôl“ pre technologické centrá západnej Európy. Začínali sme s tvorbou 3D nákresov, materiálov pre správu dát, benchmarkingom. Ďalšie roky sme venovali zvyšovaniu kvalifikácie a pridávaniu expertízy zamestnancov. Kľúčom boli naše interné tréningové programy. Na ilustráciu, okrem tréningových programov, zameraných na technologické zručnosti, ponúkame stovku iných technických tréningov.

Tie fungujú vo vašom centre alebo v rámci celej skupiny?

Disponujeme globálnou inžinierskou akadémiou, no aj každé technologické centrum má zástupcov tejto akadémie. Tí organizujú školenia. Aj my v Trenčíne sa snažíme pristupovať k schopnostiam našich technikov systematicky a nezameriavať sa iba na ich technické vzdelanie, ale aj osobné „mäkké“ zručnosti. Adient má individuálny plán rozvoja, ktorý musí raz ročne absolvovať každý zamestnanec. Môže sa to zdať príliš časté, no vďaka pravidelným školeniam vieme špecifikovať medzery v zručnostiach, ktoré sme prehliadli rok predtým. To sa týka technickej časti školení.

Firma má interný školiaci program pre vedúcich pracovníkov, pretože chce zamestnancom ponúknuť aj kariérny rast a možnosť využiť ich schopnosti.

Čo okrem znalosti technológie musí vedieť dobrý vývojár?

Kľúčovou vlastnosťou všetkých našich ľudí je schopnosť systematicky riešiť problémy. Týka sa to pracovníkov opravárenskej dielne, ale aj vrcholového manažmentu. Vyvinuli sme vlastný intenzívny proces učenia sa, ako riešiť problémy. Stretávame sa s tým, že ľudia dokážu opísať symptóm, ktorým sa problém vyznačuje, no nedokážu opísať problém samotný. Pomocou rôznych metód ich učíme najskôr problémy identifikovať a potom krok za krokom vypracovať plán implementácie riešení.

Potrebujú špeciálne vzdelanie aj manažéri vývoja?

Máme interný školiaci program pre vedúcich pracovníkov, pretože našim zamestnancom chceme ponúknuť aj kariérny rast a možnosť využiť ich schopnosti. Sme radšej, ak si vieme manažéra vychovať interne. Počas jedného roka absolvuje rad školení zameraných na prezentáciu, koučing, riešenie problémov a ďalšie zručnosti. Po roku nám školiteľ na základe psychologických testov dokáže povedať, či bolo školenie efektívne alebo treba pokračovať. Takýto prístup nám zabezpečuje kvalifikovaných odborníkov s vysokým potenciálom pre dlhodobý rozvoj seba a tým aj celej firmy.

Aký je rozdiel medzi požiadavkami na manažérov vo vývoji v porovnaní s tými, ktorí vedú ľudí vo výrobe?

Manažér v technologickom centre musí disponovať istými zručnosťami, no nemožno zabúdať na podporu tvorivosti. Technológovia potrebujú mať priestor na inovatívne myšlienky a našou úlohou je zabezpečiť im ho. Napríklad prostredníctvom inovatívnej firemnej kultúry. Keď sa ohliadnem za aplikáciami, ktoré naši ľudia vyvinuli za posledných pár rokov, mám pocit, že sa nám to darí.

Kľúčovou vlastnosťou ľudí v technologickom centre je schopnosť systematicky riešiť problémy. Týka sa to pracovníkov opravárenskej dielne, ale aj vrcholového manažmentu.

Ako sa technológovi určuje čas na vyriešenie problému, keď musí využívať aj tvorivé postupy?

Základom sú plány výroby, podľa nich sa určujú časové úseky, ktoré si nemôžeme dovoliť prekročiť. Ak napríklad vieme, že predstavenie novej generácie vozidla Škoda Kodiaq je naplánované na október 2016, nie je to možné presunúť. Takže presne vieme, kedy máme mať vyriešený dizajn sedadiel, schvaľovanie návrhov, každú fázu prípravy produkcie. Všetci poznajú časový plán, a ak sa náhodou objaví problém, pracujeme na jeho rýchlom vyriešení. Inak by sme riskovali stratu zákazky na výrobu, čo v žiadnom prípade nechceme.  

Mnoho ľudí vníma ako úlohu vývojárov riešiť technické problémy firmy. V automobilovom priemysle sa dostávajú technológovia čoraz bližšie k zákazníkom. Pribúda aj vašim inžinierom práca v podobe takýchto služieb?

Áno a je to pre nás nesmierne dôležité. Aj to je dôvod, prečo máme paralelné vývojové tímy, u nás a u zákazníka. V nich sú technológovia zainteresovaní a sú aj v pravidelnom kontakte s manažmentom. Aj pri vývoji prototypov existuje veľmi blízky kontakt priamo s automobilkami, pretože čas je neúprosný. Mám tým na mysli fakt, že potrebujeme vyvíjať čoraz viac komplexných produktov v krátkom čase. Je preto kľúčové dennodenne komunikovať so zástupcom automobilky, aby sme sa ubezpečili, že plne chápeme ich požiadavky, očakávania a potreby. Naši technológovia preto často cestujú priamo do ich závodov, do Škoda Auto v Mladej Boleslavi, Kie v Žiline, PSA v Trnave či Volkswagenu v Bratislave.

V takom prípade sa vývojári stávajú priamo spolupracovníkmi obchodníkov a starajú sa o spokojnosť zákazníka nielen prostredníctvom vývoja produktu, ale aj v osobnom kontakte. Potrebujú nejaké špeciálne školenia aj na to?

Áno, existujú dve odlišné skupiny zručností pre dve odlišné skupiny technológov. Inžinieri, ktorí majú pravidelný osobný kontakt so zákazníkmi, prechádzajú inými tréningmi ako tí, ktorí trávia väčšinu času za počítačom pri tvorbe 3D nákresov. Tam, kde treba aj osobné a komunikačné zručnosti či prezentačné schopnosti, je potrebné zvoliť iný druh školenia.

V automobilovom priemysle bude asi najväčšia zmena prechod na autonómne vozidlá. Ako sa to dotkne Adientu ako výrobcu sedačiek a interiérových komponentov?

Mám hneď niekoľko príkladov. Jedným z nich je fakt, že autonómne vozidlo si vyžiada možnosť otáčania predných sedadiel o 180 stupňov. To má obrovský vplyv na dizajn a vývoj samotného sedadlového systému. Vezmime si napríklad bezpečnostné pásy. Ak budeme chcieť vyvinúť otočné sedadlo, bude nemožné zapnúť si bezpečnostný pás, ktorý by nebol integrovaný priamo do sedadla. No také sedadlá sa už používajú, napríklad v kabrioletoch. Samozrejme, taká zmena je pre nás obrovskou príležitosťou vo vývoji už len samotných sedadiel.  

Existuje možnosť vyvíjať a vyrábať interiéry áut s väčšou mierou variability priestoru, na rôzne využitie – keďže ich človek nebude musieť šoférovať?

Flexibilita a funkčnosť sedadiel je prvoradá, no zároveň je potrebné zachovať maximálny komfort. V súčasnosti vyvíjame koncept sedadla zvaný „kapitánske kreslo“. Vo vozidlách, ako je napríklad Maybach, môžete mať sedadlá ako v lietadlovej biznis triede.

Lakťová opierka v autonómnom vozidle sa môže sklopením zmeniť na piknikový stôl alebo priestor na laptop či tablet. V tomto kontexte nachádzame stále nové a nové možnosti a neustále vyvíjame nové myšlienky pre interiéry áut. Pre iné aplikácie sa budeme rozhodovať, či ich vyvinieme u nás alebo ich budeme riešiť pomocou outsourcingu od subdodávateľov.  

Autonómne auto môže meniť spôsob zážitku z jazdy. Je napríklad možné vyrobiť sedadlo, pri ktorom bude mať šofér pocit, že sedí v klasickom športovom aute? Dá sa navodiť pocit, že ho zrýchlenie vozidla doslova „vtlačí“ do sedadla?

Tieto druhy vychytávok sú momentálne v procese brainstormingu. Mám pocit, že pri súčasných technologických možnostiach zaručene dokážeme vyrobiť extrémne zaujímavé vlastnosti interiéru. Ak sa chce zákazník cítiť ako v Porsche 911? Športové sedadlo, zapnuté reproduktory a špeciálne vlastnosti interiéru dokážu dať pasažierovi pocit dokonalého spojenia s cestou. Pri prejazde zákrutou auto aktivuje bočný oblúk sedadla a zatlačí na vašu nohu tak, že máte absolútny pocit športovej jazdy. Netuším, či práve tento druh zážitku zákazníci chcú, ale možnosti, vďaka ktorým je to možné, sú. Existujú sedadlá, ktoré sa svojím tvarom dokážu prispôsobiť vášmu telu, tak prečo nie toto?

Dá sa taký sedadlový systém využiť aj v inej oblasti, než sú osobné autá?

V prvom rade by sme radi sústredili naše aktivity smerom k úžitkovým vozidlám. Samozrejme, máme rozvinutú komunikáciu i smerom k vlakovým spoločnostiam, najmä vo sfére sedadiel prvej triedy. Taktiež sme otvorení komunikácii s leteckými spoločnosťami. Momentálne je ťažké povedať, kedy predstavíme koncepty pre tieto druhy dopravy, no už teraz je jasné, že v našej firme o týchto myšlienkach iba nerozprávame, ale vykonávame rad špecifických aktivít na ich uskutočnenie.

Tvar sedadiel má veľký vplyv na ľudské telo, nohy, chrbticu. Spolupracujete aj s odborníkmi, ktorí sa zaoberajú ich ergonómiou, či lekármi?

Samozrejme. Sme v úzkom kontakte s automobilkami, pretože práve ony s týmito odborníkmi komunikujú. Pri výrobe sedadiel kooperujú tri zložky: vedci, automobilky a my. Požiadavky na ergonómiu a komfort vyvíjame spoločne a nikdy nechceme obísť diskusiu týchto troch zložiek.

Rovnako je pre nás dôležitá aj spätná väzba od zákazníkov. Zavoláme k nám používateľov vozidiel s našimi sedadlami a pri vývoji nových nám už dokážu povedať, v ktorých sa im sedí lepšie. Aktívne sa tiež zúčastňujeme crash testov, sledujeme výsledky v nich a všetko integrujeme do rozvoja nových konceptov.

Spolupracujete aj na Slovensku s externými vedeckými pracovníkmi?

V oblasti materiálových analýz sme naštartovali spoluprácu s univerzitou v Trenčíne. Disponujú totiž laboratóriom na analýzu kovových a plastových materiálov a takisto veľkým množstvom kvalifikovaných odborníkov. Musím povedať, že naša spolupráca je na vysokej úrovni.

Pred 12 rokmi prišiel predchodca Adientu, automobilová odnož spoločnosti Johnson Controls, na Slovensko. Hovoríte, že to bola zmena k lepšiemu najmä z dôvodu zníženia nákladov. Aké dôležité je pre vás Slovensko z hľadiska nákladov?

Neviem vám dať konkrétne čísla, no nie je tajomstvom, že platy na Slovensku sú znateľne nižšie ako v krajinách západnej Európy. Vývoj miezd je pre naše fungovanie stále výhodou, aj keď už nehovoríme o nízkonákladovej krajine, ale lokalite s vhodnými nákladmi (right costs). No prísť na Slovensko bolo – zďaleka nielen preto – pre firmu dobré rozhodnutie.

TEXT Marianna Cabalová

FOTO Seesame

Aj nabíjať možno just-in-time

Aj nabíjať možno just-in-time

Textil šitý na mieru interiérov

Textil šitý na mieru interiérov