Nové pracovné miesta v Lučenci

Nové pracovné miesta v Lučenci

V priemyselnom areáli v Lučenci by malo vzniknúť asi 49 pracovných miest. Novú laserovú technológiu plánujú využiť na spracovanie 15 000 kubických metrov dubového dreva vôbec po prvý raz na svete, informoval TASR Lukáš Halm, námestník generálneho riaditeľa pre stratégiu a rozvoj spoločnosti Biatec Group, a.s. 

Nová technológia je podľa neho účinnejšia oproti klasickej, pretože znižuje tvorbu odpadu pri spracovaní dreva na minimum. „Tým sa maximalizuje výťažnosť drevnej hmoty, čo je pre ekonomiku spracovania, najmä drahých listnatých drevín, kľúčové. Sofistikovaná prevádzka zároveň prispieva k šetreniu lesného bohatstva a vytvára úplne novú kvalitu pracovného prostredia,” povedal k výhodám novej technológie Halm.

Jadrom projektu sú tri laserové linky, pričom prvú je investor podľa vlastného vyjadrenia pripravený uviesť do prevádzky už čoskoro. „Každá linka bude mať počiatočnú ročnú kapacitu 5000 m3. Keďže ide o úplne novú technológiu, predpokladáme, že parametre budeme postupne vylepšovať,” uviedol námestník.

Vyšetrovanie automobilky Fiat Chrysler

Vyšetrovanie automobilky Fiat Chrysler

Nové superlacné auto od Škody

Nové superlacné auto od Škody