Nové superlacné auto od Škody

Nové superlacné auto od Škody

Škoda Auto plánuje spolu s indickou automobilkou Tata Motors vyvinúť platnformu pre nové vozidlo, ktoré sa uplatní na tamojšom trhu. Na Slovensku ho však nekúpite.

Predseda predstavenstva Škody Bernhard Maier uviedol, že by malo ísť o platformu s názvom A0 Entry. Táto nová platforma by mala byť určená pre malé, cenovo dostupné vozidlo asi veľkosti Fabie, ktoré by sa uplatnilo na špecifickom indickom trhu a ďalších rozvojových teritóriách.

„Na spoločný projekt s Tata Motors sa tešíme. Poverením spoločnosti Škoda Auto zodpovednosťou za projekt potvrdzuje dôveru koncernu Volkswagen vo výkonnosť značky Škoda. Spoločne s firmou Tata budeme v budúcich mesiacoch špecifikovať konkrétne možnosti spolupráce,“ dodal B. Maier.

Škoda Auto v Indii vyrába model Rapid, Octavia aj Superb, bude zodpovedná za projekt v rámci deľby práce v koncerne Volkswagen.

„Sme presvedčení, že v rámci tejto spolupráce budú obe automobilky profitovať zo silných stránok svojho náprotivku vytváraním synergie a vývojom inovatívnych a múdrych riešení pre Indiu a zámorské trhy. To všetko sa zhoduje so snahami spoločnosti Tata Motors, ktorá chce byť FutuReady – okrem iného zavádzaním nových technológií, podporou vyššej účinnosti platforiem, ktorá vyplýva z ponuky riešení orientovaných na požiadavky našich zákazníkov,“ uviedol výkonný riaditeľ Tata Motors Günter Butschek.

Nové pracovné miesta v Lučenci

Nové pracovné miesta v Lučenci

Top využitie dizajnového jazyka značky

Top využitie dizajnového jazyka značky