Automobilový priemysel je lídrom vo sfére nehnuteľností

Automobilový priemysel je lídrom vo sfére nehnuteľností

Rast nájomnej aktivity pokračuje. Nízka miera neobsadenosti priestorov. Stabilná výška prenájmov. Toto sú hlavné charakteristiky trhu priemyselných nehnuteľností počas roku 2016. Vyplýva to zo správy spoločnosti CBRE Slovensko o situácii v tomto sektore za posledný kvartál minulého roku.

Trh priemyselných nehnuteľností zaznamenal v posledných rokoch výrazné oživenie, ktoré charakterizoval aj značný nárast prenájmov nehnuteľností v tejto oblasti. Neobsadenosť priestorov sa dostala na historické minimum, keď v niektorých lokalitách počas roka dokonca klesla pod 3 percentá. Prenájom priestorov medziročne vzrástol až o 39%. Situácia tak pripomína úroveň z rokov 2007-2008.

Základné ceny nájmu sa v roku 2016 mierne zvýšili a pohybovali sa v rozmedzí 3,40 – 4,20 eur/m²/mesiac. Neobsadenosť priestorov na Slovensku ku koncu roka dosahovala 3,64%.

V roku 2017 spoločnosť CBRE očakáva pozitívny vývoj v celom priemyselnom sektore, čo je odrazom priaznivej ekonomickej situácie a príchodu automobilky JLR. Ťahúňom trhu bude naďalej najmä automobilový priemysel, hlavne v prípade výrobných kapacít a logistických jednotiek dodávateľských spoločností, naviazaných na JLR. Expanzia sa očakáva aj v sektore e-commerce.

Bývalý pokladník koncernu ABB je podozrivý zo sprenevery

Bývalý pokladník koncernu ABB je podozrivý zo sprenevery

Lidl chce expandovať do USA

Lidl chce expandovať do USA