Viac ako Passat

Viac ako Passat

Konzervatívny Volkswagen nabral odvážnejšie smerovanie dizajnu a výsledkom je Arteon, ktorý vzhľadom zaujme tak, ako to už dlho nespravilo žiadne iné auto tejto značky.

Pretvoriť manažérsky sedan na elegantnejšie vyzerajúce štvordverové auto s líniami kupé nie je v koncerne Volkswagen novinkou. Tento postup využíva nielen Audi pri transformácii A4 na A5, ale aj Volkswagen navaril podľa toho istého receptu bývalý Passat CC. V najnovšej generácii sa značka snaží viac ho odsadiť od Passatu a zabezpečiť mu samostatnejšie postavenie v portfóliu značky, kde v súčasnosti stojí na vrchole. Od východiskového modelu ho chceli oddeliť až natoľko, že dostal aj nové meno – Arteon.

Odvážna krása

Volkswagen si jednoznačne zaslúži uznanie za to, aký odvážny dizajn si dovolil a aké elegantné a atraktívne auto postavil na koncernovej platforme MQB, ktorú má spoločnú s mnohými inými modelmi. V porovnaní s príbuzným Passatom, ktorý už stihol zaplniť mnohé flotily, je Arteon o pár milimetrov nižší, širší a dlhší. Dynamické línie s bezrámovými oknami na dverách pôsobia podstatne reprezentatívnejšie a súčasne športovejšie. Ich atraktivitu potvrdzuje aj to, koľko ľudí sa za autom otočí. Obrovská predná maska chladiča so šiestimi vodorovnými lamelami prechádzajúcimi do svetiel a tiahnucimi sa pozdĺž celého auta vzbudzuje na ceste rešpekt. Zaujímavo pôsobí aj zadná časť s piatymi dverami profilovanými do tvaru pripomínajúceho zadné krídlo.

DB2017AU00483_large.jpg

Dizajn je jednoznačne veľkou prednosťou Arteonu, vzhľadom na základ v Passate však autu nechýba ani vnútorný priestor. O mieste pre predných pasažierov oddelených širokým tunelom netreba ani debatovať, vzhľadom na tvar karosérie so zvažujúcou sa strechou je celkom veľkým prekvapením voľnosť pre cestujúcich vzadu. Sťažovať sa nebudú ani dve osoby vysoké 185 cm sediace za sebou, pričom aj ten vzadu má rezervu tak pred kolenami, ako aj nad hlavou. Uskromňovať sa netreba ani pri balení, batožinový priestor má objem 563 litrov. Aj vďaka tomu, že piate dvere sa otvárajú spolu so sklom, je aj výborne prístupný. Navyše je veľkoryso široký a taký dlhý, že pri vyberaní predmetov zatúlaných k operadlám zadných sedadiel delených v pomere 60/40 si treba dať pozor, aby si človek neušpinil nohavice na nárazníku.

Volkswagen si zaslúži uznanie za to, aký odvážny dizajn si dovolil a aké elegantné auto postavil na koncernovej platforme MQB.

DB2017AU01013_large.jpg
DB2017AU00568_large.jpg
DB2017AU00567_large.jpg
DB2017AU01022_large.jpg
DB2017AU00551_large.jpg

Známa technika

Pri tvorbe interiéru inžinieri prejavili podstatne menej invencie ako pri tvarovaní karosérie. Vnútri tak v podstate vôbec nepoznať, že sedíme v Arteone, a nie v Passate. Síce sa neodlišuje, ale na druhej strane je presne taký, ako má byť: funkčný, prehľadný, jednoduchý a pôsobí veľmi hodnotne a v prípade zvolenia vyššej výbavy a príplatkových prvkov pomerne luxusne. Na vysokej úrovni je aj jazdný komfort, auto má účinnú zvukovú izoláciu a posádku neruší rázmi od nerovností. S výnimkou väčších dier – keď do jednej ťažké koleso zapadne, nedokáže ráz utlmiť ani inak komfortne naladený podvozok.

Žiadny veľký progres nebadať ani pod kapotou, kde sa ponúkajú motory používané aj v iných modeloch VW od nového 1,5 TSI (110 kW) cez 2,0 TSI až po naftové dvojlitre, ktorých vrcholom je 240-koňové biturbo. Testovaný základný turbodiesel s výkonom 110 kW je hviezdou vozidlových parkov a aj v Arteone sa ukázal ako plne dostačujúci pohon so slušnou výkonovou rezervou zabezpečenou vysokým krútiacim momentom v nízkych otáčkach. Výborne s ním spolupracuje sedemstupňová dvojspojková prevodovka DSG, ktorá bežne drží motor v nízkych otáčkach, keď je tichý a vystačí si so šiestimi litrami nafty na sto kilometrov. Počítať treba s občasným dolievaním AdBlue kvôli kroteniu emisií.

Súčasná vlajková loďou značky Volkswagen využíva najmodernejšie technológie z ponuky koncernu, predovšetkým bezpečnostných asistentov.

Cena za prestíž

 Do príchodu nástupcu limuzíny Phaeton je Arteon výkladnou skriňou a vlajkovou loďou značky Volkswagen. Reflektujú to aj použité najmodernejšie technológie z ponuky koncernu, predovšetkým zástup bezpečnostných asistentov, ktoré by zvládli jazdu po diaľnici aj bez pričinenia vodiča. Určené sú však iba na to, aby naň dohliadali a podporovali ho, no ak sa riadeniu nevenuje, auto to berie ako krízovú situáciu a vodiča núti k prebraniu riadenia pípaním, brzdením až nakoniec pre istotu zastaví pri krajnici. Bezpečne však vedia zabrániť kolízii alebo pomôcť v mnohých iných riskantných situáciách.

Dizajn je veľkou prednosťou Arteonu, vzhľadom na základ v Passate však autu nechýba ani vnútorný priestor.

Pokročilosť auta dáva vodičovi Arteon najavo aj prvkami, ktoré má stále na očiach. Priamo v zornom poli môže mať hneď dve: digitálny prístrojový štít s rôznymi možnosťami zobrazenia a prvotriedny infotainment s online konektivitou. Za verziu so základným naftovým 2.0 TDI a prevodovkou DSG si treba pripraviť asi o osemtisíc eur viac ako za podobne motorizovaný Passat, ktorý však má o niečo chudobnejšiu štandardnú výbavu. Je to predovšetkým cena za prestížne postavenie aj atraktívny dizajn a najmodernejšie technológie. V samotnej využiteľnosti, praktickosti a jazdných vlastnostiach neprináša nič nové, avšak v ničom podstatnom ani nestráca.

Autor je spolupracovník Revue priemyslu, píše pre portál autofans.sk.

FOTO Volkswagen

Matador získal globálneho partnera pre karosárinu

Matador získal globálneho partnera pre karosárinu

Samotná elektromobilita na emisné ciele nestačí

Samotná elektromobilita na emisné ciele nestačí