Únia ide meniť energetiku normami aj peniazmi

Únia ide meniť energetiku normami aj peniazmi

Reforma Európskej komisie mieri na inovácie. Má transformovať energetické systémy v Európe z fosílnych palív na nové zdroje a pomôcť vzniku európskej firme na batérie.

Investície za zhruba 30 miliárd dolárov za tri roky, ktoré s využitím moderných technológií umožnia zabezpečiť dostatok energie s akceptovateľnými dosahmi na životné prostredie. A to bez viazanosti na zmeny klímy. Tak možno stručne podpísať ambície komplexnej reformy energetiky v Európe, ktorú pripravuje Európska komisia. Reforma súvisí aj s cieľmi v zlepšení životného prostredia. Do roku 2020 by sa malo v Európskej únii vyrábať 20 percent energie z obnoviteľných zdrojov.

Nízkoemisné priority

Medzi najväčšími projektmi reformy, ktoré Európsky komisia podporí, patrí nízkouhlíková výroba energie, ktorá má byť odolná voči zmenám klímy. Mieriť má na ňu celkovo 3,3 miliardy eur. Ďalšia miliarda by mala zintenzívniť fungovanie obehového hospodárstva. Transformácia európskeho priemyslu a služieb a digitalizácie by mala prijať investície za 1,7 miliardy eur. Zhruba miliardu eur hodlá Európska únia naliať do projektu bezpečnostnej únie. Do projektov zameraných na migráciu potečie 200 miliónov eur.

Jadrom reformy budú projekty čistej energie v štyroch oblastiach, ktorých fungovanie je prepojené. Európska komisia na ne vyčlení 2,2 miliardy eur. Tie potečú do výskumu a inovácií, rozvoja využitia obnoviteľných zdrojov energie, zvýšenie podielu energeticky hospodárnych budov, rozšírenie využitia elektrických pohonov v mobilite a vývoj riešení v skladovaní energie. V rámci tohto projektu by malo dvesto miliónov eur natiecť do vývoja a výroby ďalšej generácie elektrických batérií na európskej pôde.

Podľa podpredsedu Európskej komisie Maroš Šefčoviča, ktorý je ako slovenský komisár zodpovedný za projekt energetickej únie, budú mať zmeny aj dosah na zníženie cien energie. Tie rieši priemysel rovnako ako individuálni spotrebitelia z domácností po celej Európe. Súčasná regulácia a prístup k obnoviteľným zdrojom majú značný vplyv na finálne ceny energie. Predstavitelia slovenského priemyslu poukazujú na to, že ceny, ktoré podniky platia najmä za elektrinu, majú značný a nie práve pozitívny dosah na celkovú konkurencieschopnosť firiem domácej industriálnej scény.

Komplexná reforma energetiky v Európe, ktorú pripravuje Európska komisia, by mala priniesť investície 30 miliárd eur.

S pohonom inovácií

Zmeny priamo v energetike aj v súvisiacich oblastiach, s ktorými ráta rozsiahly európsky projekt, by mali byť z veľkej časti uskutočniteľné vďaka technologickému pokroku. „Európa má popredné miesto v oblasti vedy a technológie a bude zohrávať mimoriadne dôležitú úlohu pri podpore inovácie,“ vyhlásil eurokomisár pre výskum, vedu a inovácie, Portugalčan Carlos Moedas. Očakáva prechod Európanov na čistejšie a obnoviteľné zdroje. Aby sa podarilo posunúť zásadnú transformáciu energetického sektora do reality, je podľa neho potrebné pripraviť a schváliť potrebné regulačné zmeny a plány najneskôr v druhej polovici budúceho roka. Tým pádom by mohli začať platiť v ďalšom desaťročí.

Medzi technológie, pri ktorých ráta s výrazným pokrokom, počíta C. Moedas umelú inteligenciu, genetiku, ale aj novú sieťovú technológiu blockchain, z princípu ktorej vychádza použitie kryptomien. Potvrdzujú podľa neho to, že veda je v centre pozornosti a pri vzniku prelomových inovácií, ktoré sú v súčasnosti najsľubnejšie, zohráva kľúčovú úlohu.

Nové zdroje a skladovanie energie

Podľa M. Šefčoviča umožnia technologické novinky a prechod na čistejšie obnoviteľné zdroje energie aj pokrok vo vyspelosti priemyslu. Pripravovanú reformu označuje za najhlbšiu transformáciu od doby, keď sa v Európe budovali energetické systémy s kľúčovou úlohou fosílnych palív, teda zhruba pred sto päťdesiatimi rokmi. „Nové technológie nám v súčasnosti umožňujú vyrábať omnoho lacnejšie a čistejšie. Umožňujú, aby sa aj domácnosti stali producentmi energie,“ dodáva slovenský eurokomisár.

Počas prípravy a aj v samotnej stratégii sa bude podľa neho hovoriť o nových technológiách v automobilom priemysle, o podpore elektromobility v Európe, no aj o tom, aký veľký význam budú mať batérie v elektrických autách. „Aby si ľudia mohli vyrábať energiu doma napríklad zo solárnych panelov, a keď ju nebudú potrebovať, budú ju môcť skladovať v batériách svojich áut,“ opisuje M. Šefčovič.

Záber projektu energetickej únie je podľa jeho šéfa M. Šefčoviča veľmi široký a je dôležité, aby uspel vo všetkých oblastiach. Potom by mali podľa neho mala nákladovosť energií klesnúť tak pre domácnosti, ako aj v priemysle, čo by sa malo odzrkadliť na jeho konkurencieschopnosti. „Verím, že tieto zmeny pocítia obyvatelia Európy už začiatkom budúceho desaťročia,“ naznačuje.

Zneisťujúce drahé limity

Nemalý vplyv na dianie v priemysle bude mať nový balík Európskej komisie pre takzvanú čistú mobilitu. Ten má nastaviť nové štandardy pre redukciu emisií oxidu uhličitého pre osobné autá a úžitkové vozidlá. V ďalšej časti by mal upraviť limity pre emisie z prevádzky autobusov a nákladných áut. Dosiaľ sa pritom takmer nelogicky sústreďovali iba na emisie z prevádzky osobných áut.

Nové normy budú prísne, hovoria o limite emisií 95 gramov na kilometer, počítaný ako flotilový priemer. To znamená, že za každú automobilku, respektíve automobilovú skupinu, sa bude počítať vážený priemer tabuľkových hodnôt emisií modelov značky či skupiny a veľkosti predajov. To znamená, že výrobcovia budú musieť veľmi presne odhadnúť štruktúru predaja. Ak totiž v konečnom účtovaní predajú neočakávane viac väčších áut s vyššími emisiami, zaplatia do európskeho rozpočtu pokutu. Tá dosiahne od roku 2020 za každý gram nad 95-gramovú normu za každé auto 20 eur. Čiže, napríklad výrobca s miliónovou produkciou, ktorý prekročí priemerné emisie o jeden gram, zaplatí 20 miliónov eur pokuty. Od roku 2022 však pokuta za prekročenie emisií o jeden gram na auto stúpne na 95 eur.

Automobilky s takýmto vývojom nie sú spokojné a argumentujú najmä tým, že limity sú veľmi prísne, no týkajú sa výlučne nových áut. To znamená iba niekoľkých percent celkového počtu áut na cestách každý rok. Na životné prostredie však majú väčší dosah emisie celého automobilového parku – a zmeny by sa dali dosiahnuť skôr urýchlením jeho modernizácie, teda aj sťahovaním starších áut s vyššími emisiami z ciest, zdôraznil na nedávnom autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom šéf automobilovej skupiny Daimler Dieter Zetsche. Ten je v súčasnosti rotujúcim prezidentom Európskeho združenia výrobcov automobilov, ktoré má k emisnej legislatíve aj ďalšie výhrady.

Problémom je podľa automobiliek nejednotná legislatíva, keď nielen v rámci celej Európy neplatia rovnaké emisné limity. Situáciu ešte komplikujú iniciatívy veľkých miest, ktoré sa chystajú v rôznych formách obmedzovať niektoré typy dopravy. „Výrobcovia tak musia vytvárať až desiatky špecifikácií jedného motora pre rôzne trhy a predpisy,“ konštatuje šéf vývoja podvozkov a motorov automobilky Škoda Auto Martin Hrdlička.

Význam batérií

V rámci projektov podpory rozvoja elektromobility vzbudzuje pozornosť aj dôraz na technológie k skladovaniu energie, najmä elektriny v batériách. Podľa M. Šefčoviča budú mať batérie v autách význam aj pre prepojenie s domácou výrobou elektriny. „Je to obrovský trend, predpokladáme, že od roku 2025 sa v Európe predajú batérie v hodnote 250 miliárd eur,“ odhadol eurokomisár. Aj preto stojí podľa neho pred priemyslom výzva rozbehnúť čo najskôr európsku výrobu batérií, keďže dosiaľ sa najmä dovážajú Číny, Japonska či Južnej Kórei.

Nemalý vplyv na technologické zmeny, ale aj náklady na vývoj v priemysle, bude mať nový balík Európskej komisie pre takzvanú čistú mobilitu.

Preto by mala vzniknúť silná európska firma na batérie. M. Šefčovič prirovnáva situáciu k 60. rokom, keď malé európske firmy nedokázali konkurovať americkému leteckému priemyslu – no vznikol silný výrobca Airbus. Batérie majú byť aj oblasť, ktorá prijme časť dvojmiliardového rozpočtu na vedu a výskum. V Bruseli vznikla Európska aliancia pre batérie, s pomocou ktorej by mala komisia už vo februári budúceho predstaviť akčný plán pre ďalší postup. „Túto iniciatívu by mal viesť priemysel, pretože my ako komisia batérie vyrábať nebudeme. Chceme vytvoriť priestor pre rokovania, pomôcť s financovaním vedy a výskumu, s reguláciou i povolením štátnej pomoci pre takéto strategické technológie,“ dodal eurokomisár.

FOTO Shutterstock

Energeticky efektívne riešenia šetria investície aj ľudí

Energeticky efektívne riešenia šetria investície aj ľudí

Môžeme meniť prístup investorov

Môžeme meniť prístup investorov