Rast miezd predbieha produktivitu

Rast miezd predbieha produktivitu

Početnosťou a výkonmi dodávateľský sektor bezpochyby porastie, na úlohe zvýšiť mieru hodnoty, pridanej domácimi technológiami a hlavami, musí pracovať.

Tržby pododvetvia vzrástli podľa Štatistického úradu SR o viac ako dve percentá na takmer desať miliárd eur. Na tržbách slovenského priemyslu sa rovnako ako predvlani podieľali dvanástimi percentami. Firmy vlani významne zvýšili export, ktorý stúpol o takmer štrnásť percent na 5,3 miliardy eur. Podiel pridanej hodnoty na tržbách tvoril necelých pätnásť percent, keď medziročne stúpla o deväť percent na pol druha miliardy eur. Pozitívom je, že dodávatelia tvoria takmer polovicu pridanej hodnoty v automotive sektore. Čistý zisk podsektora poskočil o osemnásť percent na 230 miliónov eur. Zisková marža je však stále nízka, len na úrovni dvoch percent.

Rezervy v produktivite

Vo výrobe komponentov pre automobilový priemysel vlani na Slovensku pracovalo viac ako 50-tisíc zamestnancov, keď sa ich počet medziročne zvýšil o tritisíc. To znamená, že každý ôsmy zamestnanec v priemysle pracoval práve u dodávateľov v automotive. Priemerná mesačná mzda vlani prvýkrát prekročila hranicu tisíc eur, keď stúpla o viac ako sedem percent na 1 020 eur. Produktivita práce prepočítaná na zamestnanca v rovnakom období vzrástla len o necelé tri percentá.

V celom automotive sektore pritom produktivita práce medziročne klesla pri šesťpercentnom raste platov. Tento stav vytvára pre slovenský automobilový priemysel nebezpečný precedens. Ak by mzdy dlhodobo rástli rýchlejšie ako produktivita, ohrozia investičnú konkurencieschopnosť tunajších prevádzok, pretože by príliš ukrajovali zo ziskov firiem. Tie by potom svoje prevádzky alebo nové projekty mohli presunúť do ziskovejších krajín. Sektor má pritom aj obrovské nepriame efekty. Podľa údajov Zväzu automobilového priemyslu (ZAP) SR vstupovala brandža do minulého roku so stavom 130-tisíc priamych zamestnancov a nepriamo dávala prácu ďalším 250-tisíc pracovníkom. Na výkonoch ekonomiky Slovenska sa automotive segment v súčasnosti podieľa zhruba dvanástimi percentami. Na samotnom priemysle je to 44 percent a na priemyselnom exporte 35 percent.

Rozširovanie inovačnej schopnosti priemyslu zatiaľ dlhodobému tlaku na zvyšovanie konkurencieschopnosti nestačí.

Príchod Jaguar Land Roveru ako štartér

Slovenský sektor dodávateľov automotive v súčasnosti najviac formujú dva trendy. Prvým je príchod nových a expanzia existujúcich dodávateľov, ktoré súvisia jednak s príchodom štvrtej automobilky Jaguar Land Rover, ako aj prílevom nových projektov na linky existujúcich závodov. Druhým sú fúzie a akvizície ich materských koncernov na globálnej a regionálnej úrovni.

Slovenská skupina Matador sa aj kvôli novému hráčovi rozhodla postaviť svoj nový závod na lisovanie a zváranie dielcov karosérií pre automobilky na základoch svojej menšej fabriky v Nitre a nie v Česku. Investícia za viac ako dvadsať miliónov eur Matadoru je rozdelená do dvoch fáz. Kým prvá je už takmer kompletná, realizácia druhej bude závisieť aj od veľkosti zákazky na výrobu britských SUV v Nitre.

Tú už má Matador istú, keď sa o dodávky štruktúrnych dielcov bude deliť s dvorným dodávateľom britskej automobilky, španielskym koncernom Gestamp. Výrobca hliníkových a oceľových komponentov pre karosérie postaví v tesnej blízkosti nitrianskeho závodu Jaguar Land Rover novú fabriku za viac ako 130 miliónov eur a vytvorí 230 pracovných miest. Na rozdiel od Matadoru bude mať na starosti aj dodávku pohľadových karosárskych dielcov. Jaguar Land Rover naštartoval k aktivite aj slovenskú dcéru mexického koncernu Nemak. Výrobca hliníkových komponentov pre motory postavil v Žiari nad Hronom novú zlievareň zameranú na vysokotlakové odlievanie za šesťdesiat miliónov eur. Nemak však pochopil, že výhradné zameranie na dielce pre spaľovacie motory je v čase dieselgate a nástupu elektromobilov príliš veľkým rizikom, a tak v novej zlievarni bude vyrábať štruktúrne komponenty pre automobily, ako sú napríklad kryty batérií.

Slovenský sektor dodávateľov mení príchod nových a expanzia existujúcich dodávateľov pre Jaguar Land Rover, ako aj nadnárodné fúzie a akvizície.

Elektromobilita ako príležitosť

Výrobca káblov a káblových zväzkov Leoni Slovakia z nového smerovania automobilového priemyslu priamo ťaží, keďže práve elektrické rozvody sú pre elektromobily kľúčovým komponentom. Nemecký koncern preto významne investuje do pätice svojich závodov na Slovensku či už pri rozšírení produkcie špeciálnych káblov pre automotive, alebo pri vstupe do nového segmentu výroby plastových komponentov pre elektromobily.

Nemecký výrobca mechatronických komponentov Brose zase odštartoval výstavbu druhej fázy svojej investície, v rámci ktorej pribudne v Prievidzi ďalšia výrobná hala za päťdesiat miliónov eur a prácu si bude môcť nájsť približne pol tisícka ľudí. Japonská Minebea zase stavia v Košiciach novú fabriku na výrobu mechatronických pohonných systémov za 60 miliónov eur, ktorej súčasťou bude aj výskumno-vývojové centrum.

Bez názvu.png

Volkswagen menil dodávateľov

Prudká expanzia bratislavského závodu Volkswagen Slovakia, ktorý začal v tomto roku vyrábať novú generáciu Porsche Cayenne a pridá aj nový Volkswagen Touareg, Audi Q8 a rôzne deriváty týchto modelov, sa premieta aj do zmien dodávateľského reťazca. Príchod nových firiem a expanzia existujúcich však sprevádza aj odchod doterajších dodávateľov.

Adient má aj po ohlásenom zatvorení prevádzky v Lozorne na Slovensku šesť výrobných fabrík, technologické centrum a centrum podnikových služieb, v ktorých zamestnáva viac ako štyritisíc ľudí. V Trenčíne má spoločnosť technologické centrum zamerané na kompletný vývoj sedadiel a v Bratislave prevádzkuje vlastné centrum podnikových služieb.

Adient ako samostatná firma vznikol koncom minulého roka, keď americký koncern Johnson Controls oficiálne odčlenil svoj automotive biznis. Jeho súčasťou je aj podiel v joint venture podniku Yanfeng Automotive Interiors (YFAI), ktorý sa zameriava na výrobu interiérových komponentov pre automobily. Pod YFAI na Slovensku prešiel výrobný závod v Námestove, bizniscentrum v Bratislave, ako aj časť zamestnancov trenčianskeho technologického centra. To pritom stále rastie, keď doň investuje tak Adient, ako aj YFAI.

Adient v tomto roku plánuje v Trenčíne zvýšiť počet zamestnancov o necelú stovku na poltisícku. Centrum sa od mája zároveň rozšírilo o nové stredisko na tvorbu prototypov s celkovou rozlohou 5 200 štvorcových metrov. YFAI svoju časť v bývalej budove AU Optronics zmodernizoval a rozšíril, prijať plánuje viac ako štyridsať inžinierov. Johnson Controls sa z automotive biznisu stiahol pre nízke marže, jeho nadmernej cyklickosť, konkurenciu a vysoké náklady na vývoj.

O kontrakt s Volkswagenom prišla aj spoločnosť McSyncro Bratislava, ktorá mala na starosti kompletizáciu kolies. Zákazku získala firma PTG, ktorá si preto nechala postaviť v Lozorne novú halu, kde zamestná sto ľudí. McSyncro však uspelo v Jaguar Land Roveri a sťahuje závod do Nitry.

Dodávatelia musia reagovať na globálne trendy, ako je elektromobilita, digitalizácia, konektivita a nástup technológií, ktoré súvisia s koncepciou Industry 4.0.

Spojené nielen plasty

Minuloročný predaj biznisu interiérových dielcov francúzskeho koncernu Faurecia spoločnosti Plastic Omnium sa prejavil aj na Slovensku. Súčasťou transakcie totiž bol aj hlohovecký závod Faurecie. Ten prešiel pod krídla spoločnosti Plastic Omnium, ktorá potom rozhodla o jeho masívnej expanzii.

Do hlohoveckého závodu na výrobu plastových nárazníkov, ktorý doteraz zamestnával necelé dve stovky ľudí, mieni Plastic Omnium v rokoch 2017 až 2020 zainvestovať až päťdesiat miliónov eur. Novú prácu by mala firma poskytnúť ďalšej poltisícke ľudí. 

Nemecký ZF po zlúčení s americkým TRW pred dva a pol rokom zostáva na Slovensku stále prítomný pod oboma menami. ZF tu má dva dvojicu závodov, kde pracuje dva a pol tisíca ľudí. Trnavská fabrika produkuje hlavne spojky, levická je zasa zameraná na podvozkové komponenty. K nim plánuje ZF pridať aj tretiu fabriku v Šahách, v ktorej by mala necelá poltisícka zamestnancov produkovať tlmiče. 

Cez TRW vlastní ZF aj výrobný závod v Novom Meste nad Váhom so zameraním na výrobu motorov pre posilňovače riadenia, ako aj celých systémov posilňovačov. V súčasnosti zamestnáva viac ako 800 zamestnancov.

ASP_podnik 210x280-1.jpg
Pokračovanie optimalizácie modernými prostriedkami

Pokračovanie optimalizácie modernými prostriedkami

Vplyv dodávateľov na podobu mobility rastie

Vplyv dodávateľov na podobu mobility rastie