Výskum posúva spájanie k výrobnému procesu

Výskum posúva spájanie k výrobnému procesu

Vedci pomáhajú priemyslu využiť aj novoobjavené vlastnosti tradičných aj nových materiálov a namiešať funkčné kombinácie.

Slovenský výskum v robotike a automatizácii má výsledky, ktoré sú známe aj mimo brandže. Košický ZŤS VVÚ získal viacero zákaziek a silné referencie už aj od najväčšieho vedeckého projektu sveta – výstavby urýchľovača CERN v Švajčiarsku. Výskumné pracovisko Ústavu robotiky a kybernetiky na Fakulte elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity v Bratislave v rámci partnerstva s domácou skupinou Matador získalo nielen moderné pracovisko, ale aj nástroj na funkčnú spoluprácu študentov, doktorandov aj vedcov s priemyslom.

Výskumný ústav zváračský poskytuje pre viaceré odvetvia výskum v oblasti materiálového inžinierstva, zvárania, navárania, spájkovania, striekania, tepelného delenia a tepelného spracovania.

Dôležití výskumníci

Dôležitým partnerom pre strojárske fabriky zaoberajúce sa zváraním je bratislavský Výskumný ústav zváračský, ktorý funguje ako vedecko-výskumné, vývojové a výrobné pracovisko.

Pre široké spektrum priemyselných odvetví od automotive cez hutníctvo, chémiu, energetiku až po stavebníctvo poskytuje riešenia v oblasti materiálového inžinierstva, zvárania, navárania, spájkovania, striekania, tepelného delenia a tepelného spracovania.

Výskumu a vývoju v oblasti zvárania sa aktívne venuje aj Prvá zváračská, ktorá spolupracuje tak s priemyslom, ako aj s vysokými školami. Spoločnosť v súčasnosti rieši napríklad projekt výskumu novej generácie elektrónovolúčových komplexov určených na vákuové zváranie hliníkových a horčíkových zliatin. Tento rok získala aj ocenenie za inovatívny čin roka za produkt Elektrónovolúčového zváracieho komplexu. Je určený na plne automatizované kadenčné zváranie sériových komponentov vyrábaných z hliníkových zliatin určených pre nezávislé kúrenia elektromobilov.

MNO_VW_E-UP_002.jpg
MNO_VW_E-UP_012.jpg

Keď nestačia kovy

Trend spájania kovových a nekovových materiálov je zastúpený aj na Slovensku. Trnavský Boge Elastmetall Slovakia vyrába gumokovové a plastové dielce, ktoré tlmia vibrácie motorov a podvozkov vo všetkých typoch motorových vozidiel. Vyžívajú sa aj v koľajových vozidlách, v lodiach a v lietadlách. Silentbloky dodávajú z Trnavy do popredných automobiliek ako Porsche, Bentley, Bugatti alebo Jaguar Land Rover. Firma bola pôvodne súčasťou nemeckého koncernu ZF Friedrichshafen, no pred troma rokmi ju odkúpila čínska spoločnosť Zhuzhou Times New Material Technology. Boge Elastmetall sa okrem výroby venuje aj vývoju. Oddelenie sa rozrástlo z pôvodných troch ľudí na takmer štyridsať.

Produkciou gumových a platových výrobkov a ich spájaním s inými materiálmi, hlavne kovmi, sa zaoberá závod ContiTech Vibration Control Slovakia patriaci do skupiny nemeckého dodávateľa pre automotive Continental. Fabrika v Dolných Vesteniciach zamestnáva šesťsto ľudí a vo svojej kompetencii má aj vývojové aktivity, na ktorých spolupracuje aj s technologickým centrom Continentalu vo Zvolene. ContiTech produkuje výrobky na tlmenie vibrácií a hluku v automobilovom a strojárskom priemysle.

Technológie na zváranie plastov na Slovensku zase dodáva trenčianska spoločnosť ATU Slovakia, ktorá je obchodným a technickým zástupcom francúzskeho lídra v tomto odbore Mecasonic. Zváranie plastických hmôt je v podstate napodobenie zvárania kovov a ich zliatin, pri ktorom sa tepelným zdrojom zmäkčia spájané zvarové plochy. Ultrazvukové zváranie znamená spojenie bez lepidla, skrutiek alebo tepla z externého zdroja. Počas tohto procesu sa plasty tavia pomocou absorbovania ultrazvukových vibrácií a tak sa vytvára pevný zvar. Dodávateľom technológií na zváranie plastov sa zaoberá aj bratislavská spoločnosť Witech Plast.

FOTO Miro Nôta

sario-skb-2017-140x210-bratislava-kosice (1)-1.jpg
Nároky na obsluhu strojov najlepšie splnia stroje

Nároky na obsluhu strojov najlepšie splnia stroje

Spájanie už nie je iba o zváraní

Spájanie už nie je iba o zváraní