Terajšie ceny nejde udržať

Terajšie ceny nejde udržať

Trh námornej dopravy zažíva zložité obdobie. V budúcom roku môžeme očakávať ďalšie turbulencie a výkyvy v cenách i kvalite servisu, hovorí Felix Miletich, riaditeľ oddelenia Air& Ocean DB Schenker na Slovensku.

Bankrot firmy Hanjin sa prirovnáva ku krachu Lehman Brothers vo finančnom sektore. Hrozí, že by ďalšie poryvy v lodnej logistike mohli spustiť krízu aj mimo brandže?

Na importnom trhu námornej prepravy sme už  dva roky svedkami extrémneho kolísania cien a aj úrovne služieb. Všetky lodiarske spoločnosti hlásia výrazné straty alebo len mierny rast, ďaleko za očakávaniami. Označil by som to za cenovú vojnu a Hanjin je prvou obeťou. Jeho krach bude mať určite dosah na ďalší vývoj v námornej doprave. Tá zasa ovplyvní obchodný a výrobný sektor.

 Čo v tejto situácii radíte zákazníkom?

Každý, kto sleduje trh, si musí byť vedomý toho, že ceny v lodnej doprave boli a sú neudržateľné. Prichádza obrat. Preto radím zákazníkom, aby boli pri plánovaní rozpočtu na prepravu na budúci rok veľmi opatrní. Bude dôležité vybrať si spoľahlivého partnera, ktorý dokáže poskytnúť kvalitné služby za prijateľnú cenu.

Pretrváva prebytok lodí. Aký vplyv bude mať prípadné šrotovanie alebo oslabenie dopytu po nových lodiach?

Obrovské lode, ktoré prišli alebo prídu na trh, si lodiari objednali v období, ktoré vyzeralo celkom inak. Nemôžu však objednávky zrušiť a nové kapacity sa na trh dostanú bez ohľadu na to, že ekonomika ani dopyt po námornej preprave nerastú podľa očakávaní. To dostáva lodiarov pod veľký tlak a vedie ich k umelému znižovaniu kapacít. Musia rušiť plavby či spomaľovať plavidlá.

Viacero nadnárodných gigantov námornej logistiky padlo. Posilni to iné veľké firmy alebo môžu z tejto situácie vyťažiť aj menší hráči? 

 

Trh potrebuje reagovať na problematickú situáciu. Vlna konsolidácie lodiarov je jednou z odpovedí. Podľa môjho názoru sa trh bude naďalej koncentrovať. Na budúci rok môžeme očakávať radikálnu zmenu v podmienkach na trhu. Vznik nových aliancií a prepojení, ale aj pretrvávajúce finančné problémy dopravných spoločností povedú  k výkyvom, ktoré môžu znamenať šancu pre lodiarov mimo existujúcich aliancií.

Čo sa musí zmeniť, aby sa námorná doprava dostala z krízy?

Turbulencie v cenách i kvalite servisu budú pokračovať, až kým sa ceny za prepravu neustália na výške, pri ktorej lodiari dokážu dosahovať zisk.

Nové lode sú už objednané a dostanú sa na trh bez ohľadu na to, že ekonomika ani dopyt po námornej preprave nerastú podľa očakávaní.

Trump opúšťa Transpacifické obchodné partnerstvo

Trump opúšťa Transpacifické obchodné partnerstvo

Hanjin bol výkričník zmien v námornej doprave

Hanjin bol výkričník zmien v námornej doprave