Po štrajku zamestnancom PPS Group vzrastie plat o 38,50 eura

Po štrajku zamestnancom PPS Group vzrastie plat o 38,50 eura

Približne 800 zamestnancov detvianskej spoločnosti PPS Group začalo štrajk po tom, čo sa miestna odborová organizácia počas kolektívneho vyjednávania nedohodla s predstaviteľmi firmy na platových podmienkach. Zatiaľ čo odbory požadovali prilepšenie vo výške 7% k základnej zložke mzdy zamestnancov, čo by bolo 45 eur mesačne, podnik ponúkol zvýšenie len o 1,5% pre tento aj budúci rok.

Vyjednávanie pokračovalo aj počas štrajku, až sa nakoniec obe strany dohodli na vzájomnom kompromise. Platy zamestnancov firmy porastú spätne od začiatku roka v priemere o 38,50 eura. Priemerný plat vo firme je 974 eur, je teda o desatinu vyšší ako priemerná mzda na Slovensku.

„Myslím, že môžeme byť spokojní. Dosiahli sme trojnásobok toho, čo ponúkal zamestnávateľ v prvý deň štrajku,“ uviedol predseda podnikových odborov Stanislav Ľupták.

Firma odmietla rokovania komentovať s odôvodnením, že kolektívna zmluva ešte nebola podpísaná. Podľa vyjadrenia odborov by štrajk mohol byť oficiálne ukončený vo štvrtok, na kedy je naplánované zhromaždenie zamestnancov podniku. 

Flotily čaká doba zdieľaná

Flotily čaká doba zdieľaná

Značka firmy je najvýznamnejší kapitál

Značka firmy je najvýznamnejší kapitál