Flotily čaká doba zdieľaná

Flotily čaká doba zdieľaná

Prepojené autá nebudú ponúkať iba možnosť plynule si sťahovať hudbu. Auto budúcnosti sa stane osobným asistentom vodiča. Ako porastie miera automatizácie, vodiči sa stanú pasažiermi. „Tak ako doma a v práci, auto sa stane tretím prvkom prostredia pre život človeka,“ podčiarkol opis budúcnosti jeden z najvýznamnejších priemyselných vizionárov súčasnosti, predseda správnej rady firmy Bosch Volkmar Denner.

A ešte podotkol, že nehovorí o nejakej vzdialenej budúcnosti, ale o vývoji na najbližších päť – šesť rokov. Súčasné sofistikované riadenie firemných flotíl je tak medzikrok. Naozaj veľká zmena sa však deje s tým, že tak ako sa už dokážu podniky vzdať vlastníctva áut účtovne vďaka operatívnemu lízingu, môžu sa posunúť aj k zdieľaniu áut medzi sebou, ba aj zdieľaniu kapacít mobility.

Začína sa to komunikačnými platformami, cez ktoré sa môžu logistici virtuálne dohodnúť na tom, že poloprázdny kamión odvezie aj zásielku konkurenta, ktorý nepoženie kvôli tomu iné, iba čiastočne využité vozidlo. Pokračovať to môže využitím dodávok pre firmy v priemyselnom parku presne podľa toho, ako ich potrebujú – a tak si ich prenajmú. Tak ako haly, počítače či dátové centrá.

Zdieľaná ekonomika umožní firmám dosiahnuť naozaj zaujímavé úspory. V individuálnej doprave už na trhu je. Cez služby, ako je napríklad Uber. Aj s jeho nevyjasnenými vzťahmi s vládami, ktoré však vyriešia inovatívni úradníci. Vymyslia, ako zdieľanú ekonomiku akceptovateľne zdaňovať. Potom bude môcť jej potenciál využiť aj priemysel. Či budú autá viesť počítače alebo človek s rukami na volante, bude už len otázka toho, či sa potrebuje odviezť alebo si chce zašoférovať.

 

Martin Jesný

riaditeľ redakcií

Son Media

Dopravné prostriedky inteligentnej logistiky

Dopravné prostriedky inteligentnej logistiky

Po štrajku zamestnancom PPS Group vzrastie plat o 38,50 eura

Po štrajku zamestnancom PPS Group vzrastie plat o 38,50 eura