Chémia sa odpája od cien ropy

Chémia sa odpája od cien ropy

TEXT Matúš Veselý

Aj keď sa pozícia rafinérie Slovnaft v chemickom priemysle nemení, odvetvie už nie je markantne o spracovaní ropy. Rozvoj automobilového priemyslu tlačí nahor výrobu komponentov. V tej vďaka znižovaniu hmotnosti a recyklácii rastie význam – aj biznis - plastikárov.

Charakter výroby jednoznačne určuje, že najväčšie firmy v chémii bývajú rafinérie. Tie fungujú podľa pravidiel ťažkého priemyslu, ktorý spracúva primárne suroviny. Zjednodušene povedané, v silných časoch musia šetriť a investovať, aby ich živila efektívnosť, keď pokles ceny komodity skreše objemy. Jedno z najväčších odvetví slovenského priemyslu je dlhodobo ovplyvňované tým, ako sa vyvíja biznis bratislavského Slovnaftu – a teda z veľkej často aj cenami ropy. V ostatných rokoch to hýbalo výkonmi odvetvia zhruba tak, že podľa ich vývoja oscilovali tržby okolo desaťmiliardovej hranice.

Vlaňajšok potvrdil, že niečo sa mení. Aj keď nie iba v objemových číslach, ale skôr v štruktúre. Ako faktor zmeny možno zjednodušene označiť plasty. Ich využitie tlačí nahor rozmach automobilového priemyslu, v ktorom hrajú čoraz dôležitejšiu úlohu. Variabilita použitia a recyklovateľnosť im pomáhajú aj v iných odvetviach. To znižuje vplyv rafinácie na odvetvie – vlani dokonca po prvý raz nebola jeho najväčšou zložkou. Tou sa stala práve výroba produktov z plastov a gumy. Koniec koncov, aj samotný Slovnaft si posilňuje pozíciu v materskej skupine MOL projektom, ktorý súvisí práve s výrobou plastov.

Hospodárske výsledky brandže závisia od úspechov spracovania ropy o niečo viac, no aj tu cítiť iné odnože chémie. Slušnými ziskami tešia svetového pneumatikárskeho hráča Continental oba púchovské závody – na produkty pre osobné aj nákladné autá.

Výroba gumy a plastov dobiehala v tržbách rafináciu ropy už v roku 2014. Keďže ich v čoraz väčšej miere odoberá expandujúci automobilový priemysel, možno čakať ďalšie rasty

Rafinácia si môže vydýchnuť

Aj keď Slovnaftu vlani o trinásť percent klesli tržby, vrátil sa do nemalého zisku takmer 214 miliónov eur. Rafinéria sa niekoľko rokov predtým musela pretĺkať neľahkými časmi. Od finančnej krízy pracovala s výkyvmi zisku a vykázala aj nemalé straty. Tie vyplývali najmä z poklesu ceny ropy, ktorá dramaticky znížila hodnotu starších zásob rafinérie.  V budúcnosti plánuje Slovnaft čoraz viac ťažiť z komplikovanejších sekundárnych petrochemických výrobkov. Odbytisko pre základné plasty, ale aj petrochémiu môže ľahko nájsť u výrobcov automobilových komponentov z gumy a plastu. V roku 2015 spracoval vyše šesť miliónov ton ropy, o jedenásť percent viac než v roku 2014. Z tohto objemu vyrobil Slovnaft 1,48 milióna ton benzínov a 3,11 milióna ton nafty. Potom, čo jeho materská skupina MOL prevzala čerpacie stanice ENI Service Stations, jej 41 čerpačiek so značkou Agip rozšírilo aj slovenskú obchodnú sieť. Počet svojich predajní Slovnaft zvýšil na dvestodvanásť. Rast obchodu pomohol i zisku. Vyššia produkcia základných plastov a chemikálií prispela len mierne, zato spracovanie ropy malo tretinový podiel na hospodárskom výsledku. Vo výrobe základných plastov továreň posilní nová linka na nízkohustotný polyetylén, o ktorej Revue priemyslu píše na inom mieste.

Okrem toho sa Slovnaft napojil na chorvátsky ropovod Adria. Už teraz skúša prepravu ropy z alternatívnych zdrojov z Blízkeho východu, ktorú od Adrie získa rekonštruovaným potrubím medzi Šahami a maďarskou rafinériou Százhalombatta. Južný ropovod vie rafinériu zásobovať v prípadoch energetických nestabilít, prichádzajúcich napríklad z Ruska. A to v potrebnej kapacite šiestich miliónov ton ropy za rok.

.Automobiloví dodávatelia vrátane monackého Mecaplastu rozvíjajú okrem výroby pre tunajšie fabriky automobiliek aj dodávky do ďalších krajín, vrátane západoeurópskych trhov.

Pomáha expanzia autovýroby

Výkony produkcie gumy a plastov sa ku krivke vývoja tržieb rafinácie priblížila na dosah už v roku 2014. Vtedy mali na tržbách chémie s 3,8-miliardovými tržbami 39-percentný podiel. Vlani sa po svojom raste a polmiliardovom znížení tržieb rafinácie stali s 43-percentným podielom najväčším subsektorom chémie. Keďže výrazne rastúcim odberateľom plastov je expandujúci automobilový priemysel, možno čakať ďalšie rasty. Rozbeh výroby štvrtej fabriky automobilky tomu v najbližších rokoch rozhodne neuškodí.

Vidieť to aj na gumárenskej výrobe. Kým v roku 2009 klesli jej tržby v kríze na 703 miliónov eur a v lepších časoch sa hýbali okolo deväťsto, vlani len pobočky nemeckého výrobcu pneumatík Continental v Púchove -  Continental Matador Rubber a Continental Matador Truck Tires - vyprodukovali tržby skoro jeden a pol miliardy eur. K tomu sa pridala výroba menšej fabriky na tesnenia a tlmiace komponenty Contitech Vibration Control v Dolných Vesteniciach. Continental Matador Rubber si zadal ambíciu rozšíriť produkciu pneumatík pre osobné autá na 25 miliónov ročne, Truck Tires chce ročne vyrobiť 3,5 milióna pneumatík na nákladné autá. Contitech Vibration Control ešte v roku 2014 rozširoval výrobné kapacity investíciou za 7,5 milióna eur. Podľa riaditeľa divízie pneumatík pre nákladné autá Continentalu Nikolaia Setzera ide o nemalý príspevok k tomu, že v súčasnosti má takmer každé tretie nákladné auto na vyspelých trhoch obuté pneumatiky tejto značky. Continental chce s divíziou pneumatík pre nákladné autá do roku 2025 plne fungovať na väčšine svetového trhu, vrátane Ameriky a pacificko-ázijských trhov. „Od roku 2011 sme vynaložili vyše dve miliardy eur, na to, aby sme v našich podnikoch po celom svete zlepšovali produkciu, vývoj a výskum, podporovali tvorbu pracovných miest a predaj,“ dodáva N. Setzer.

Na Slovensku sa medzi gumármi môže čoskoro objaviť v Tupej pri Šahách nemecký AIS Beteiligungs. Ten sa špecializuje okrem výroby z plastu či kovu aj na gumené dielce pre automobilový priemysel. Nasťahovať sa chce do bývalej továrne na nábytok na juhu stredného Slovenska, ktorú tam zanechala belgická skupina Deny.

Ako faktor zmeny chemickej brandže možno označiť plasty. Hrajú čoraz dôležitejšiu úlohu v mnohých odvetviach vďaka variabilite použitia a recyklovateľnosti.

Plasty sa rozpínajú

Rozmach automobilového priemyslu ťahá nových hráčov do výroby a spracovania plastov. Monacký Mecaplast Group postavil fabriku priamo v areáli závodu francúzskej aliancie PSA Peugeot Citröen v Trnave. Automobilke bude dodávať plastové interiérové a exteriérové dielce. Preinvestovať do tohto projektu 50 miliónov eur sa monackému investorovi oplatí, odbyt môže nájsť aj u iných tunajších odberateľov a hlavému francúzskemu zákazníkovi PSA bude dodávať aj do ďalších závodov. Podľa výkonného šéfa skupiny Pierra Bouleta má Mecaplast plán dosiahnuť v roku 2018 tržby miliardu eur a slovenská fabrika má prispieť k tomu, aby sa naplnil. Spolu s akvizíciami v Nemecku, Portugalsku a Japonsku.

Rozvoj autobrandže, ktorému pomôže aj príchod britskej automobilky Jaguar Land Rover, podnietil k investíciám aj francúzskeho investora Bourbon Automotive Plastics. Ten vyrába v Dolnom Kubíne a v Čabe blízko Nitry. Tam chce postaviť ďalšie dve haly pre väčšie skladovacie kapacity a ďalšie tri vstrekovacie lisy. Investovať mieni 45 miliónov eur.

Najväčším čistým plastikárom je vďaka silnej pozícii v autopriemysle a rastúcim odberateľom výrobca palivových systémov a nádrží Plastic Omnium Auto Inergy Slovakia. Spolu so susediacou firmou Plastic Omnium Auto Exterioriors, ktorá vyrába nárazníky, sa ich spoločné tržby vlani vyšvihli vyše na 308 miliónov eur. Aj keď druhá firma, podobne ako tretí závod Plastic Omnium na Slovensku, producent predných modulov HBPO, patria oficiálne priamo do automobilového sektora.

Mohutnejúcu výrobu plastov možno nájsť aj v susedstve Slovnaftu. Ten dodáva plastový granulát spoločnosti Slovpack, ktorá od tohto roka produkuje päťvrstvové polyetylénové fólie. Firme prechod z troch na päť vrstiev umožňuje zvýšiť produkciu aj obraty. Len vlani otočila 16 miliónov eur. Nová technológia stála 1,5 milióna eur, no prináša možnosť produkovať fólie na náročnú lamináciu a pre vysokokvalitnú potlač. Tú žiadajú napríklad baliarne potravín a tlačovín.

Od roku 2011 sme investovali vyše dve miliardy eur do zlepšovania produkcie, vývoja a výskumu, aby sme podporili tvorbu pracovných miest a predaj.

Nikolai Setzer

 

 

Tradičná chémia sa tlačí na tanier a do aút

Tradičná chémia sa tlačí na tanier a do aút

Yangfeng žiada investičnú pomoc

Yangfeng žiada investičnú pomoc