Ministerstvá ešte budujú sieť schránok e-Governmentu

Ministerstvá ešte budujú sieť schránok e-Governmentu

Úrady elektronickú poštu právnickým osobám začnú povinne posielať od 1.novembra. Aj keď im elektronické schránky vytvorili už začiatkom augusta, Úrad podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu posunul termíny. Dôvodom je stále neúplne prepojenie a vybavenie ministerstiev. Zo strany podnikov sa tiež ozvala kritika, že štát dostatočne neupozornil na povinnosť aktivovať a manažovať svoju schránku. Firmy si ich musia aktivovať najneskôr do konca roka.

„V zmysle zákona o e-Governmente je možné posunúť termín uplatňovania výkonu verejnej moci najneskôr do 1. novembra 2016. Orgány verejnej moci nemajú povinnosť informovať úrad podpredsedu vlády o konkrétnych termínoch, v ktorých začnú uplatňovať výkon verejnej moci, a preto úrad nemá kompetencie v tomto zmysle udeľovať výnimky či predlžovať zákonné lehoty, informoval pre TASR Úrad podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu.

Prostredníctvom elektronickej schránkovej komunikácie majú prebiehať všetky podania. No napríklad ministerstvá dopravy, životného prostredia a zahraničných vecí ešte pracujú na prepojení sa s registratúrnym systémom. Hovorca Ministerstva práce,sociálnych vecí a rodiny Michal Stuška pre tlačovú agentúru povedal, že ide o technicky náročný proces.

Strojárstvo Michala Strnada posilňujú lietadlá a Avia

Strojárstvo Michala Strnada posilňujú lietadlá a Avia

Mitsubishi nemôže predávať ďalších osem modelov

Mitsubishi nemôže predávať ďalších osem modelov