Nad Deutsche Bank visí znárodnenie

Nad Deutsche Bank visí znárodnenie

Najväčší úverový ústav po záťažových testoch Európskou centrálnou bankou vykázal veľmi slabé výsledky. Okrem toho sú jeho akcie výrazne poklesnuté. Ekonomický analytik Martin Hellweg z bonnskému Ústavu Maxa Plancka uviedol, že ak v závere skúšok bude Deutsche Bank rizikom pre odvetvie krajiny, mal by sa angažovať štát. „Ak sa to ukáže ako nevyhnutnosť, štát by mal prevziať akcie a vykonávať s tým spojené kontrolné funkcie,“ povedal M.Hellweg.

Ekonóm v nepriaznivej situácii nemeckej úverovej banky nevidí väčšie riziko, či indikáciu v rámci európskeho prostredia. „V Deutsche Bank v 90.rokoch minulého storočia nepochopili štrukturálne zmeny a správne ich nerealizovali,“ dodal.

Okrem toho, banke nehrá do kariet nedávno uložená pokuta americkým Úradom pre reguláciu finančného odvetvia (FINRA), ktoré reguluje akciové spoločnosti podnikajúce v USA. 12,5 milióna dolárov banka musí zaplatiť za to, že zamestnanci mali prístup k dôverným informáciám cez interný systém biznis média Squawk box, patriaceho pod CNBC.

Foto: Flickr

Výkon stavebníctva klesol

Výkon stavebníctva klesol

VW dá za dieselgate Talianom 5 miliónov eur

VW dá za dieselgate Talianom 5 miliónov eur