Luxus súčasnosti sú technológie

Luxus súčasnosti sú technológie

Autor Martin Pohanka

Keď Rolf Bulander na minuloročnej prezentácii budúcich technológií pre automobily všetkých značiek sveta, známej ako „kolokvium“, použil slovo performance, zrejme nemal na mysli iba výkon. Ani mnohí z najnáročnejších zákazníkov automobiliek už nie sú takí puristi, aby ich na aute zaujímal iba motor, podvozok a ešte tak prevodovka. A aj fungovanie týchto troch prvkov už do takej miery obsluhujú moderné, najmä počítačom riadené technológie, že ich jednoducho nemožno obísť.

Navyše, aj vo vysokých modelových radoch produktov automobiliek cítiť, že základ je vyhovieť zákazníkom, ktorí potrebujú a za svoje peniaze vyžadujú od auta omnoho viac než tlak v chrbte a na sedacej časti pri zrýchlení zo zákruty. Peniaze za to, že svoj výrobok nabalia technológiami, však nechcú len producenti prémiovej triedy, ale aj výrobcovia mnohých ďalších značiek. Viacerí na to dokonca vytvorili špeciálne značky. 

Zážitok a pocit

Aj prémiové značky majú extra ponuky, ktoré ešte rozširujú. Napríklad športová divízia BMW M dostala pred pár rokmi úlohu ponúknuť – v prémiovom segmente – podporu základnej značke.  Vznikol špeciálny rad M Performance. Nemohla ho vysvetliť lepšie ako modelom M550d – aj dnes, keď internet ožíva špionážnymi fotografiami budúcej generácie „normálneho“ päťkového BMW, je auto zaujímavým spestrením. Keďže vkus a preferencie sú ako nos – každý nejaký má –, otázku, či je športový sedan s naftovým motorom oxymoron, netreba riešiť. Jediná verzia päťkového bavorského sedanu, ktorá je rýchlejšia než tento diesel, je najostrejšie benzínové M5 a aj to nie oveľa.

Zákazníci M Performance, povedzme takí, čo chcú viac než „bežné“ BMW, no nie nevyhnutne ultimátne emko, však viac než športové výsledky hľadajú športový zážitok – a pocit. A k tomu nemálo prispieva ergonómia, ešte viac ako býva v BMW zvykom, orientovaná na vodiča a dokonca viac, než mali aj niektoré generácie predtým. Natočenie na vodiča ho privileguje – a je nefér k spolujazdcovi? Odpoveďou je vysoký podiel tých, ktorí aj v takomto veľkom aute sedia prevažne sami. 

Čo chcú zákazníci

Zaujímavé porovnanie k tomu ponúka celkom nové BMW – nová X1. V druhej generácii sa pobralo od crossoveru so zadným pohonom až blízko hranice s úžitkovejším MPV segmentom. Aj keď nemálo ľudí zvolí štvorkolku, základný model bude mať – puristi znovu zaprskajú – predný pohon. Mnoho ľudí však chce v súčasnosti rodinné auto ladené práve tam, kde je X1 –medzi segmentmi SUV a úžitkovo zameranou triedou. Príde model o „BMW jazdenie“? Ak to značí otázku, či sa s ním dá predbehnúť mnoho športovejšie vyzerajúcich áut alebo zrýchliť pri výjazde z esíčka - tak áno. Znesie ostrú jazdu? Na okruhu? Koho to zaujíma!

Aj človek, ktorý roky jazdí na BMW, oceňuje kvalitný prístup k autu, vrátane toho, že akokoľvek automobilka modernizuje palubné systémy, skvelú googlacku navigáciu a ovládacie prvky, platí, že kto si presadne z jedného BMW do iného, nemusí sa ho učiť používať. 

Pobúri niekoho porovnanie s prístupom francúzskej aliancie PSA Peugeot Citroën, ktorá zmenila bývalý výbavový stupeň DS na samostatnú značku a investuje, aby tento nový brand presadila medzi prémiové značky? Určite. No je to tak a je zjavné, že aj keď európski zákazníci nie sú primárna cieľovka, aj tu môže zaujať. Zatiaľ ťažšie maskuje korene v materskom Citroëne, no to poznajú aj zabehanejšie prémiové odnože tradičných automobiliek. Zrejme to nebudú masy, no kto sa rozhodne a kúpi si niektorý z modelov DS, vyťaží z toho, že skupina ušetrila na vývoji platforiem a mohla vraziť peniaze do technológií v aute. Je to prémiové? Možno z toho vznikne podnetná polemika, no technológie sú dnes väčšou známkou luxusu než estetické alebo komfortné prvky. Odpoveď bude mať jednoduché meno – dopyt.

Športovo aj na naftu

Posudzovať zážitok z jazdy s M550d je o miere, v akej je človek ochotný priznať si, že auto takmer štyristokoňový trojturbový motor s krútiacim momentom až 740 Newtonmetrov má zo spaľovania nafty dynamiku, ktorá znesie len silové prívlastky. Variabilita, ktorú technológie dávajú podvozku – mať pevný postoj pri ostrej jazde a posunutím v menu komfortnú limuzínu –, nemôže prekážať nikomu. Najmä ak rovnaké zážitky umožňuje aj prevodovka, ktorej činnosť takmer necítiť. No poznať, že sila je vždy pripravená. Iný diesel z Bavorska, ten v X1, nečaká na silové povely. Jemnosť jeho chodu, tiež v zladení s nebadateľnými preradeniami, dokáže človeka prinútiť pozrieť sa pred tankovaním do papierov. No bude to menej často, než keby to bol benzín. Auto na zážitky z jazdy, môžu chcieť aj otcovia rodín. Mnoho z nich chce aj cestou na dovolenku cítiť rezervu výkonu. Najmä ak sa môžu spoľahnúť aj na asistenta pre jazdu v kolóne, ktorá sa určite pritrafí. 

Môže dynamickú jazdu ponúknuť zvýšený hatchback, ako je DS4 Crossback? Dvojlitrový turbodiesel má dosť sily, a keď to prevodovka vie a cíti, že krútiaceho momentu je dosť, nechá ho potiahnuť aj v otáčkach. Ak nedostane pokyn dupnutím na plyn, neradí a auto ide pokojnejšie. V kombinácii s vyšším podvozkom a jeho ladením je k dispozícii pohodlná jazda, blízka francúzskym koreňom, ktorá sa však dá okoreniť. V rámci možností, no kto chce takéto auto, vie prečo. A bude iba prekvapený, že aj keď je DS 4 Crossback klasický mestský crossover, teda nie štvorkolka, ale auto s predným náhonom, má vďaka technike trakciu, ktorá prekvapí. Pre také auto druhú hnaciu nápravu netreba, zákazníkov viac potešia technológie na palube a dizajnové prvky s výrazným strihom – a logom. Možno bude niekomu za výraznými autami z minulosti smutno, no biznis nebýva o sentimente.

Ani mnohých náročnejších zákazníkov automobiliek už nezaujíma len motor, podvozok a prevodovka. Aj človek, ktorý roky jazdí na BMW, oceňuje kvalitný prístup k autu, vrátane toho, že akokoľvek automobilka modernizuje palubné systémy, skvelú googlacku navigáciu a ovládacie prvky, platí, že kto si presadne z jedného BMW do iného, nemusí sa ho učiť používať.

Foto: BMW, DS

Odpady priemyslu zdražejú

Odpady priemyslu zdražejú

Do Žarnovice sa vrátia preglejky

Do Žarnovice sa vrátia preglejky