Pivo sa roky varí rovnako, iné sú len technológie

Pivo sa roky varí rovnako, iné sú len technológie

Hurbanovský pivovar Heineken varí viacero druhov piva. Jeho značky majú na slovenskom trhu 40 percentný podiel. Ročná výrobná kapacita je dva milióny hektolitrov. Sladovňa, ktorú vybudoval krátko potom, ako kúpil pivovar, dodáva takmer 90 percent vyrobeného sladu do viacerých európskych štátov.

TEXT: Matúš Veselý

FOTO: Miro Nôta

Najväčšia sladovňa na Slovensku ročne spracuje približne 160 tisíc ton jačmeňa. Po tom, čo holandský Heineken získal i nitriansky Corgoň, či martinský Martiner, sa ich výroba v rámci reštrukturalizácie presunula do hurbanovského pivovaru. Pribudli ďalšie produkty, napríklad Kelt, pod licenciou varí aj Starobrno a najnovšie aj cider medzinárodnej značky Strongbow, ktorá pochádza z Anglicka. Výrobu, ktorú do značnej miery ovládla automatizácia, strážia počítače. No bez odborníkov by pivo aj tak nechutilo, ako má.

Dôležitý slad a sládok

Na trhu je veľa druhov pív. Chuť vždy záleží od sladu, výrobného postupu či chmelenia. Najčastejšie sa na výrobu používa svetlý plzenský slad, pri výrobe iných typov pív aj ďalšie druhy –karamelový, bavorský a farebný. Až tri štvrtiny svetovej produkcie piva tvoria svetlé ležiaky plzenského typu, hovorí obchodný sládok Karol France, ktorý pracuje v hurbanovskom pivovare vyše 35 rokov. Miestny Heineken vo svojej sladovni spracuje denne okolo 350 ton jačmeňa. Necháva ho odležať, namáča ho, nechá zhruba šesť dní klíčiť a potom ho suší. Postupy fachu ostávajú, mení sa len technické vybavenie. Kapacitne pivovaru stačí pätnásť percent sladu z miestnej sladovne. Zvyšok exportuje do iných pivovarov skupiny Heineken v Európe.

Z fabriky cítiť tradíciu

Pri otázke, koľko fliaš denne pivovar vyrobí sa K. France pousmeje. Po tom, čo pivo prekvasí a vytvorí sa v ňom oxid uhličitý a alkohol, sa odleží v ležiackej pivnici odleží a pokračuje na plniace linky. Linky hurbanovského pivovaru zvládajú napĺňať všetky druhy obalov, od plastových fliaš, cez sklenené, až po sudy a tanky. „Nie je podstatné merať produkciu cez počet fliaš. V letnej sezóne je dopyt po pivách raz tak veľký ako v zime. Vtedy varíme nonstop, teraz je v kotloch, takpovediac, pokoj.

Dôležité sú hektolitre. Heineken ročne vyrobí približne 1,8 milióna hektolitrov piva,“ vysvetľuje. V prepočte to vychádza na 400 miliónov pollitrových fliaš. Pivovar v značnej miere využíva externých dodávateľov logistických služieb. Vyše tristo krčmám ponúka technológiu na skladovanie a čapovanie svojho piva z tankov.

Firmy budú čakať na lacnejšiu, elektrárne na drahšiu elektrinu

Firmy budú čakať na lacnejšiu, elektrárne na drahšiu elektrinu

Amulet vo veľkom štýle

Amulet vo veľkom štýle