Brexit brzdí aerolinku, Amazonu sa nedotkne

Brexit brzdí aerolinku, Amazonu sa nedotkne

Britská letecká spoločnosť easyJet negatívne prognózuje vývoj zisku po poklese libry pre Brexit a zvýšenú hrozbu teroristických útokov. Spoločnosť oznámila, že za obchodný rok 2015 až 2016 s koncom 30.septembra zarobila pred zdanením najviac 561,5 milióna eur. Poklesy majú narásť až o tretinu oproti predošlému meranému obdobiu. To spoločnosti prinieslo 686 miliónov libier pred zdanením.

Dôvodom je prepad kurzu libry, ktorý spôsobil odsúhlasený Brexit. Kurz, ktorý dosiahol 31-ročné minimum má firmu stáť zhruba 90 miliónov libier, čo je raz toľko, než sa píše v prognóze spred štvrťroka.

Nie každému Brexit uškodil

Naopak efekt Brexitu nepociťuje americký internetový obchod Amazon. Ten ohlásil, že v roku 2017 bude mať v Anglicku prevádzky v Daventry, Tilbury a Doncasteri s 3500 novými pracovnými miestami. V Daventry najnovšie otvoril distribučné centrum, ktoré vygenerovalo 300 pracovných miest. Manažér britskej divízie Amazonu Doug Gurr vyhlásil, že vystúpenie z Európskej únie spoločnosti nenarušilo investičné plány v Spojenom kráľovstve, Amazon naopak potrebuje riešiť pokrytie rastúceho dopytu. Koncom roka má americký eshop zamestnávať na plný úväzok viac ako 15,5 tisíc ľudí.

ERB banka v Česku krachuje

ERB banka v Česku krachuje

Siemens znižuje stavy, dôvodom je pokles zákaziek

Siemens znižuje stavy, dôvodom je pokles zákaziek