Vo sústrojí fungujú nielen ložiská a motory

Vo sústrojí fungujú nielen ložiská a motory

Ložiská, rôzne kotly, bojlery a konštrukcie, čerpadlá, ventilačná technika, ale aj základné opracovanie kovov. K tomu káble, chladiace zariadenia a rámy ako subdodávky do automobilovej a elektrotechnickej produkcie. Vyše šesť stoviek firiem tvorí pestrý a zaujímavý obraz, rozmiestnený po celom Slovensku. A pochopiteľne, časť z ich produkcie končí ako komponenty v autách. V tradičnej strojarine však pribúdajú medzinárodne viditeľní hráči s domácim aj nadnárodným zázemím.

Od ložísk po robotickú linku

Výkonmi najsilnejšou oblasťou odvetvia je všeobecné strojárstvo, ktorého tržby vlani po sedempercentnom medziročnom raste presiahli 3,8 miliardy eur, teda polovicu celej brandže.

Vôbec najväčšou oblasťou strojárstva je výroba produktu, ktorý si väčšina ľudí predstaví s najmenšími rozmermi – ložísk. Vo výrobnej náplni tandemu závodov INA, ktoré patria do nemeckého strojársko-autododávateľského konglomerátu Schaeffler, sú však aj také, ktorých priemer je v metroch – pre energetické zariadenia. Aj keď veľká časť sa ďalej využíva v produkcii áut či poľnohospodárskych strojov. Vlani sa medzi oboma fabrikami odohralo kysucko-záhorácke pretláčanie. Výsledkom je, že novou najväčšou firmou slovenského neautomobilového strojárstva je INA Skalica. So skoro deväťpercentným rastom tržieb na 449 miliónov eur preskočila o milión sesterskú INA Kysuce. Tá rástla osemapolpercentným tempom. V rebríčku 250 najväčších výrobných podnikov Industries250, ktorý vydáva magazín Revue priemyslu, sú oba sesterské závody za minulý rok v prvej tridsiatke.

Z čísiel vyplýva, že obe firmy INA v ložiskárskom pododvetví dominujú – celé vykázalo vlani po skoro deväťpercentnom raste tržby 1,29 miliardy eur. Dvojica závodov, ktorá je spolu s takmer deviatimi tisíckami zamestnancov jeden z najväčších zamestnávateľov v krajine, navyše reportovala do Nemecka rast zisku na vyše dvaapolnásobok. Na 23,5 milióna eur.

Ešte rýchlejšie, hoci v menších sumách, rástol zisk ložiskárom PSL v Považskej Bystrici – vyše štvornásobne na takmer štyri milióny eur. V desiatkach percent rátal rast tržieb – na vyše 60 miliónov eur – aj GeWis v Prievidzi. V menších objemoch ladia svoju prevádzku ložiskárne Kinex. Pre ložiskársky priemysel dodáva nemalú časť svojej produkcie aj ďalšia fabrika z Kysúc – výrobca výkovkov Omnia KLF.

Svoj vplyv ustavične zvyšuje vyše polmiliardový podsektor výroby kompresorov, a to nápadne podobnými príbehmi dvoch firiem. Ich spišskonovoveský výrobca Embraco je s vyše dvetisíc ľuďmi nosným zamestnávateľom regiónu. A s tržbami viac ako 220 miliónov eur jednou z najväčších strojárskych firiem. Pred dvoma rokmi ešte vďaka vývoju vlastného produktu a aktivite generálneho riaditeľa Norberta Bratha v brazílskej skupine povýšil pozície svojich ľudí z prípravy výroby na koncernové vývojové centrum. To by malo byť dostavané na budúci rok. Popritom si závod vlani strihol nový výrobný rekord 4,8 milióna výrobkov. Vedúca úloha nielen vo výrobe, ale aj vývoji produktov komerčného chladenia pomohla slovenskej firme aj k ďalším kompetenciám v skupine. V Košiciach by malo v budúcnosti fungovať jej centrum zdieľaných služieb pre finančné operácie a riadenie ľudských zdrojov v skupine.

Len o niečo menší Secop, ktorý v západoslovenských Zlatých Moravciach udržal chladiarenskú výrobu po zániku aj pohrobkov dávneho Calexu, nie je vo vývoji aktívny o nič menej. Po spoločnom vývoji najmä s nemeckou klientelou získala firma, tiež predvlani, uznanie odbornej verejnosti s vlastným kompresorom. Po ocenení v Číne zamieril do výroby – na Slovensku. „Vyrábame najinovatívnejší produkt v rámci celého portfólia Secopu,“ netajil hrdosť technický riaditeľ spoločnosti Tomáš Brath. Obzvlášť keď ľudia zo slovenského Secopu pracovali v tímoch, čo vyvíjali produkt aj výrobné procesy.

V rovnakom režime, z veľkej časti ako dodávateľ sesterskej výroby autodielcov, funguje dubnický Matador Industries. Súčasť jednej najväčších domácich priemyselných skupín dodáva pre neďalekú Matador Automotive Vráble lisovacie nástroje a asistuje jej aj pri vývoji produkčných procesov. Pre ňu, no aj pre zákazníkov mimo skupiny vrátane automobiliek tiež stavia automatické linky. „Pomáha nám komplexný know-how, teda fakt, že dodávame celé robotizované pracoviská,“ hovorí Juraj Čapek, riaditeľ priemyselnej automatizácie Matador Industries. Napríklad časť výrobnej linky vo finalizačnom závode automobilky, vysvetľuje. Linku firma projektuje, simuluje jej prevádzku vo virtuálnom prostredí, testuje ju aj v reálnej prevádzke vo vlastnom závode a napokon inštaluje u zákazníka vo výrobe. „Takéto projekty dávajú pre firmu s komplexným reťazcom expertíz, ako je tá naša, ekonomicky najväčší zmysel,“ zdôrazňuje J. Čapek.

Do tretice má dubnický závod aj divíziu klasického strojárstva, ktorá takisto nevyrába iba pre interné potreby, ale dodáva veľkorozmerné a komplikované strojárske zostavy a konštrukcie pre zákazníkov v rôznych odvetviach. Po končiacom sa období ladenia efektivity závod netají rastové ambície. Viac práce zaiste dostane už zo skupiny. Matador Group nedávno oznámila, že rozšíri výrobu dielcov karosérie v Nitre.

Objemami ešte o niečo menšia prešovská Spinea je vďaka svojmu originálnemu produktu, reduktorom najmä pre robotické zariadenia, jeden z hŕstky kľúčových dodávateľov výrobcov robotov na svete. Tie priebežne nahrádza čoraz modernejšími. Firma neustále investuje do rozširovania kapacít, ale zúčastnila sa aj na ich vývoji. „Spolupracovali sme s ich výrobcami na návrhu a konštrukčnom riešení našich zariadení, pretože sú jedinečné práve pre naše podmienky,“ komentoval zaujímavý projekt výkonný riaditeľ Spiney Ľubomír Bezák.

Priložené v malých aj veľkých kotloch

S triapolmiliardovými tržbami je len o niečo menšou odnožou strojárstva výroba kovových konštrukcií, nádrží a zásobníkov. Jej súčasťou sú aj firmy, špecializované na základné opracovanie kovov a ich povrchové úpravy, s celkovými tržbami vyše 585 miliónov eur. Patria k nim Omnia KLF či košická C.L.N. Slovakia. Vo valcovaní, rezaní a práškovej metalurgii hrá prím dvojica dcér rakúskej skupiny Miba. Väčšia, novokubínska Miba Sinter už dávnejšie pridala k rastúcej výrobe súčiastok motora pre automobilový priemysel technológiou práškovej metalurgie aj vývoj a najnovšie aj silnú nástrojáreň. Jej sesternica z divízie trecích materiálov, vrábeľská Miba Steeltec zasa produkuje lamely z rôznych špeciálnych materiálov do trecích obložení pre stavebné stroje, automobilový a letecký priemysel.

Najväčšou časťou odnože je však výroba bojlerov a radiátorov, ktorá vlani udržala takmer nezmenenú úroveň tržieb zhruba 621 miliónov eur. Aj v nej dominuje firemnými vzťahmi previazané duo dcérskych firiem skupiny Vaillant, ktorá vyrába závesné kotly. Tým sa od septembra mení produktové portfólio. Na území Európskej únie sa totiž podľa novej regulácie smú inštalovať iba nekondenzačné kotly. Z toho vyťaží mladšia, no medzičasom väčšia z dvojice firiem – Vaillant Industrial Slovakia s výrobou v Trenčianskych Stankovciach. Tá vyrába pre celý koncern spaľovacie moduly najmä pre – po novom dominantné – kondenzačné kotly. Vlani jej tržby mierne stúpli na 283 miliónov eur a zvýšila aj zisk. O sedem percent na 11,7 milióna eur. Vzhľadom na novinky ráta podnik s nárastom výroby, ba dokonca kúpil nové výrobné linky.

O dlhé roky staršia skalická továreň Protherm Production bude tiež meniť výrobu. Dosiaľ tvorili väčšinu jej produkcie klasické plynové kotly s kondenzačnou technológiou. Začala preto robiť aj nové modely – nekondenzačné, pre trhy únie. Pôvodných produktov sa však nevzdá, stále ich totiž dodáva a zrejme aj bude najmä na ruský trh. Tento rok plánuje preinvestovať spolu štyri a pol milióna eur, no nielen do výroby. „Dôležitým míľnikom pre náš závod bolo rozhodnutie skupiny o rozšírení našich kompetencií v oblasti vývoja kotlov,“ komentoval na jar novinky Peter Kuba, riaditeľ Protherm Production. Rozšírenie vývoja sa začalo ešte vlani a tento rok si firma naplánovala veľkú modernizáciu vývojového laboratória, do ktorej má investovať zhruba milión eur.

Zvrátiť vývoj a tiež sa zaradiť medzi ziskové firmy zvládol aj ďalší tradičný výrobca kotlov – aj keď značne väčších. Dodávateľ technológií pre elektrárne a spaľovne Slovenské energetické strojárne Tlmače nielen o päť percent zvýšil tržby, ale najmä po dlhých rokoch v červených číslach dosiahol zisk. Po viacerých prepúšťaniach sa na program dostalo dokonca prijímanie ľudí. Firme sa uľavilo aj po dokončení sporov staršieho projektu v Čile. Stále však musí riešiť záporné vlastné imanie z nahromadených strát v existenčnej výške, ktoré jej pomáha dlhodobo riešiť česko-slovenský holding EP Industries. Aj keď sú jeho vzťahy k strojárňam najmä finančné, stal sa, popri väčšinovej cyperskej Segfield Investments, aj priamym minoritným akcionárom.

Koľajové zmeny

V tretej, menšej odnoži strojariny – 363-miliónovej výrobe dopravných prostriedkov mimo automobilov dlhodobo dominuje výroba a opravy železničných vozidiel. Jadrom je jedna z najväčších firiem odvetvia, popradský výrobca nákladných vozňov Tatravagónka. Firme zo skupiny Optifin Invest Alexeja Beljajeva a Michala Lazara vlani o tretinu narástli tržby. Na 229 miliónov eur. Niekoľkonásobne, na 7,6 milióna eur zvýšila aj zisk. Podarilo sa jej to najmä vďaka tomu, že aj pri problémoch pre sankcie voči Rusku sa jej podarilo nahradiť výpadok odbytom v západnej Európe. Ťažkosti ruského trhu stáli skupinu zlievareň Railway Casted Components z Prakoviec. Tá skončila na návrh veriteľov v konkurze, ktorý však v lete prerušil súd. Odvtedy skúma možnosť pustiť firmu do reštrukturalizácie.

Aj keď to na prevádzke nevidieť, ľahké to nemá ani samotná Tatravagónka, ktorú trápia najmä nemalé dlhy voči bankám. Objavili sa dokonca informácie, že Optifin Invest by mohol získať do firmy partnera – a ešte koncom jari sa hovorilo o českej skupine Excalibur Group. S tou už má Optifin Invest spoločný podnik v Česku. Ani jedna strana informácie nepotvrdila a podnik má stále rovnakého vlastníka. Najnovšia aktivita podniku tak je stále kapitálové prepojenie s indickou skupinou Jupiter Group, s ktorou má Tatravagónka zakladať nové spoločné podniky. Už získala podiel v dvojici indických závodov na výrobu vozňov a komponentov na ne.

Foto Shutterstock

 

 

 

Lokálne distribučky pýtajú právo na elektrárne

Lokálne distribučky pýtajú právo na elektrárne

Dynamike strojárstva prospieva vplyv domácich hráčov

Dynamike strojárstva prospieva vplyv domácich hráčov