Fabii sa vrátil stratený šarm

Fabii sa vrátil stratený šarm

Škoda Fabia sa radí dlhodobo medzi najvyhľadávanejšie rerefentské vozidlá v rôznych organizáciách, kupujú ju menší podnikatelia a objavuje sa vo fleetových nákupoch. Vďaka priaznivému pomeru ceny k úžitkovým vlastnostiam a výhodným nákladom na servis a prevádzku sa Fabií dosluhujúcej generácie spolu s jej kombiverziou na Slovensku vlani predalo spolu 3 927 kusov. Z toho zhruba dve tretiny tvorili predaje pre právnické osoby, čo pozíciu fleetového premianta rozhodne nespochybňuje. Prichádzajúca Fabia tretej generácie sa snaží zaujať jedným z hlavných parametrov, ktorý pri firemných nákupoch zaváži. V porovnaní s predchodcom je o 17 percent úspornejšia.

Medzi individuálnymi motoristami, ktorí hľadia na autá inak ako manažéri autoflotíl, musí nová Fabia trochu naprávať povesť modelového radu. Doterajšia verzia, uvedená na trh v roku 2005, ich zvlášť neupútala dizajnom ani pomerom úžitkových vlastností k cene a už vôbec nie veľkosťou vnútorného priestoru. Na druhej strane, po menej vydarenom predchodcovi sa stačí vyvarovať chýb, dať si záležať na každom detaile a úspech príde. Už sa začal ukazovať – nová Fabia sa stala autom roka 2015 na Slovensku a v Českej republike a zbiera i ďalšie vavríny.

So štedrými slovenskými líniami

Vzhľadovo vozidlo presne zapadá do súčasnej línie značky Škoda, narysovanej slovenským dizajnérom Jozefom Kabáňom. Ostré lomené línie, charakteristické tvarovanie predných a zadných svetiel, dynamická bočná línia, elegantná, nevtieravá  nadčasovosť a maximálne podriadenie formy účelu použitia robia z novej Fabie ďalší tromf v mladoboleslavskej ponuke. Čo na tom, že vo verzii kombi s objemom batožinového priestoru až 530 litrov je na nerozoznanie od Rapidu Spaceback – politika minimálnych rozdielov medzi jednotlivými modelovými radmi má v koncerne VW hlboké korene.

Príťažlivý vzhľad je, samozrejme, dôležitý najmä z hľadiska marketingu, ale sám osebe by na zisk významných medzinárodných ocenení nestačil. Na tie Fabia dosiahla vďaka množstvu pokrokových moderných technológií na palube, z ktorých viaceré prináša do svojho segmentu po prvý raz, resp. na rozdiel od konkurencie už v základnej verzii vybavenia. Presvedčili sme sa o tom v redakčnom teste modelu Fabia 1,2 TSI v najvyššej úrovni vybavenia Style v atraktívnej doplnkovej dvojfarebnej kombinácii karosérie Colour Concept.

Poteší aj účtovníkov

Niežeby vozidlá vo firemných flotilách nezaujímali tých, ktorí nimi jazdia. No intenzívne sa o ne zaujímajú aj kolegovia z finančných a účtovných oddelení. Aby ich poznali a ak sa len trochu dá, aj optimalizovali, teda znižovali ako nákladovú položku. Aj tí by mali Fabiu privítať. Bude ich zaujímať, že cena základného modelu s trojvalcovým jednolitrovým motorom sa začína od 8 490 eur. No na celkové náklady používania (TCO) vplýva aj to, že ju poháňajú úsporné motory novej generácie, štyri zážihové, tri vznetové, ktoré spĺňajú emisnú normu Euro 6. Sú štandardne vybavené systémom Štart-Stop a rekuperáciou brzdnej energie. Testovaný preplňovaný štvorvalec 1,2 TSI poskytuje solídny výkon 81 kW (110 k) a hoci krútiaci moment 175 Nm nie je žiadna diera do sveta, vďaka jeho rozloženiu (maximum je k dispozícii už od 1 400 otáčok) poháňa Fabiu veľmi dynamicky, pružne a pritom pekne potichu. Maximálna rýchlosť má hodnotu 196 km/h, zrýchlenie z pokoja na stovku trvá 9,4 sekundy.

Určite treba oceniť aj nový podvozok vozidla vychádzajúci z koncernovej platformy, ktorý je výborne odladený, dostatočne komfortný, stabilný a perfektne zladený s možnosťami motora a prevodovky. Jazda s týmto autom do značnej miery pripomína dokonalosť nemeckého bratranca VW Golf, čo je viac než lichotivé prirovnanie. Na výber je okrem mechanickej šesťstupňovej prevodovky aj osvedčený koncernový dvojspojkový automat DSG, v oboch prípadoch vodiča poteší pozoruhodne nízka spotreba, v našom prípade to bolo okolo 5 l/100 km (údaj výrobcu 4,8 l/100 km).

Okrem tradičných komfortných a bezpečnostných prvkov (dažďový a svetelný senzor, parkovacie senzory, projektorové svetlomety s LED denným svietením či bezkľúčový vstup a štartovanie) sa nová Fabia môže pochváliť širokou paletou bezpečnostných asistentov jazdy (ESC vrátane ABS, EBV, MSR, ASR, EDS, HBA, DSR, ESBS, TSA, RBS, TPM, XDS...) a pre tento segment výnimočným tempomatom s varovaním pri nebezpečnom priblížení sa k vpredu idúcemu vozidlu.

Aj infotainment pre úspory

Z mnohých technických zaujímavostí treba spomenúť napríklad rozhranie MirrorLink, ktoré využíva obrazovku rádia Bolero na zobrazovanie a obsluhu vybraných aplikácií, bežiacich v smartfóne. Okrem toho má nová Fabia aj rozhranie SmartGate, vďaka ktorému je možné cez WiFi, naopak, určité dáta vozidla zobrazovať, ukladať a využívať pomocou špeciálnych aplikácií na smartfóne. Novo vyvinutá aplikácia Škoda Drive poskytne vodičovi prehľad o tom, ako úsporný je jeho štýl jazdy.

Foto Škoda Auto Slovensko

Ako vo firme zvládnuť informačnú cunami

Ako vo firme zvládnuť informačnú cunami

Pevné spoje pod kapotou

Pevné spoje pod kapotou